Споделена история от Семейство

Брат ми мрази моя приятел
С брат ми винаги сме били много близки. Винаги сме се подкрепяли, никога не сме имали сериозни разправии, винаги си помагаме. Последната година и половина обаче нещата много се промениха. Преди време брат ми работеше в една фирма, от която го изгониха след като се сдърпа със свой колега. Той отказваше да говори за това, но след този инцидент му беше трудно да си намери нова работа. Та, преди годена и половина реших да запозная семейството си с новият си приятел, след като вече бяхме излизали няколко месеца. Представете си какъв цирк стана, когато се оказа, че той е въпросният колега. От тогава между трима ни е постоянна драма. Брат ми постоянно ми повтаря, че гаджето ми е пълен задник, че се само подценявам като излизам с него. Приятелят ми не пропуска шанс да се заяде с него. Веднъж дори се сбиха. Имах късмет, че баща ми ги разтърва. В последно време брат ми се отдръпна от мен. И двамата ме карат да избирам, а аз не мога. Иска ми се да се върна към старите отношения с батко ми, но обичам приятелят си със всичките му добри и лоши страни. Всичките ми опити да ги помиря пропаднаха. Не знам какво да правя.

Коментари

1.   В крайна сметка не знаеш какво се е случило в работата на брат ти и съответно той може да има право да не иска да контактува с човека до теб. Говори ти тези неща, защото просто иска да те предпази. Лошото е, че се и отдръпва от теб и те кара да избираш. Поговорете за ставощото - кажи му, че искаш да си възвърнете старите отношения и че ти винаги ще държиш на него, но го молиш да не се меси във връзката ти. Не можеш да очакваш да го заобича или да почне да го харесва, но поне да има някаква търпимост и да не влияе на отношенията ви.
Ана

2.   Послушай брат си, приятеля ти явно е мухльо и дано го разбереш преди да ти е надул корема! Имам сестра и го разбирам напълно момчето.

3.   Всичко е нагласено! Да не мислиш, че съвсем случайно човекът, който мрази брат ти ще се занимава с теб? Прави го нарочно:)

4.   Помисли малко, защо са се сдърпали? Възможно е твоят приятел да е правил мръсно на брат ти в работата, така се гонят хора. Брат ти, вероятно по-прям човек, е реагирал първосигнално и... го е отнесъл, а сега го е срам да си признае. А ти сега ходиш с онзи и не разбираш, че той е създал проблеми на брат ти.

5.   Говори с брат ти, за да разбереш за какво точно са се сдърпали на работата. Така ще видиш въпросния ти приятел и от един по-друг ъгъл, в по-друга светлина. После попитай приятеля ти за същото, нека и той ти разкаже версията си. После сравнявайки двете истории може да си направиш някои изводи.... Сега сигурно си влюбена и затова реално не може да прецениш човека да себе си-тоя може да ти е завъртял главата така, че ти да не се усещаш.
Брат ти може и да има право, да иска да те предпази, а ти да не се усещаш въобще.

Ако искаш като говориш с тях после пак пиши тук кой какво ти е казал.