Споделена история от Семейство

Как да се реализирам сред тях?
Здравейте..
Значи няма значение как се казвам на 19 години съм, манекенка. Аз съм много красива и слаба. Общо взето визията ми е за завиждане. Но гадното е, че в моето семейство всички са много дебели. Имам три сестри: Калина, Мадлен и Славка. Те постоянно ми завиждат и доди веднъж ми нарязаха на парченца тоалета за ревюто, без да знам и в последната секунда ми провалиха мига, който трябваше да се чуствам най-красивата на света.

От друга страна майка ми не може без пиене, а баща ми пее песни на Преслава с дезодорант в коридора пред огледалото. КАК ДА СЕ РЕАЛИЗИРАМ СРЕД ТЯХ? На всичкото отгоре, моят приятел яде постоянно моркови, които старчът от джобовете му и ме е срам да ходя с него по улицата. А и съм чувала, че от морковите може да го хване болест, от която да му стане оранжева кожата...
МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ!

Коментари

1.   Това е базик, нали?

2.   Това е измислена история: около теб е пълно с откачалки от комичен филм с трагичен отенък. Извинявай, но е много смешно.

3.   Е, чак толкова не се вживявай.Техния живот си е техен, а твоя си е твой

4.   Завиждат ти, защото някои им натяква, че ти имаш добро телосложение.
Голяма работа, че сестрите ти са с наднормено тегло. Ако открито си им казвала, че "са дебели" то тогава не роклята ще ти накъсат, а направо ще се осакатят.
Не се дръж надменно с тях и не им показвай колко добре изваяно тяло имаш... Те са ти сестри не просто познати, покажа им, че четирите сте равни. Никъде не пише, че е забранено манекенките да се разхождат със сестрите си, нали? Тогава отдели един ден и излез с тях, нека почувстват, че някой е загрижен за тях. Преди всичко вие сте едно цяло и трябва да се държите по този начин.

Все от някъде в тях се е насъбрала омраза... Може би, когато майка ти не пие, а баща ти не пее песничките на Преслава, те те боготворят и повтарят колко много си постигнала... А ако това го правят пред сестрите ти, то е ясно, че ще те намразят.
Сигурна съм, че виждат "недостатъците си" и най - вероятно искат да ги променят и най - малкото нещо, от което имат нужда сега, е някой да им втълпява колко добре изглеждаща е сестра им. Вместо да ги виниш им помогни. Ще оценят тази помощ. То всъщност сестрите са за това - за да си помагат независимо притежанието си, а не да се СРАВНЯВАТ.
...Преглътни гордостта и им подай ръка - те ще я поемат.

Опитвала ли си се да поговориш с майка си относно пиенето? Можо бе има логично обяснение, за да търси утеха в чашката. Поговори с нея и се опитай да разбереш какво "дави" в алкохола.
За всичко си има причина, намери тази.

Баща ти е "поп-фолк фешън" - сега това е на мода, а той е модерен - не се притеснявай. Не е толкова зле, стига само да не краде твоите дезодоранти, а ако е така му купи един изкуствен микрофон, така ще може да развива таланта си по - добре.
Ако това толкова ти пречи и с него можеш да поговориш, но това означава да убиеш нещото, което го крепи - затова не го прави, остави го.

Колкото до приятеля ти - поразрови се малко из нета и проучи недостатъците на морковите - после го поизплаши малко. А, когато излизате и забележиш, че джобите му са пълни с моркови - бръкни вътре, извади ги и ги хвърли. После любезно му обясни, че те злепоставя... И го помоли да се опита, да не яде моркови поне, когато е в твоята компания...

Та така ако постигнеш нещо, ще можеш да се реализираш сред тях и най - важното - между вас (семейството) ще има УВАЖЕНИЕ.

(Престарах се...
И сега остава авторката да ми каже, че историята й е плод на недостатъчно нагънатия й мозък...)
SFA

5.   Хахаха ако е базик си успяла да ни разсмееш, но в противен случай е жалко. Това за морковите е вярно, има едно детенце (комшийче) което пие само сок от моркови и ръцете и крачетата му бяха станали оранжеви

6.   Oт Авторката: хораа колкото и смешно да ви се струва не е на базик
повярвайте ми и хич няма да ви е смешно ако дойдете
за един ден у нас на мое място смешно а да видим
ше се смейте или ше ревете..?!!

7.   Не знам за теб, но модераторът на сайта заслужава критика... Може ли да се публикуват подобни небивалици...
Момиче, ти си за психиатрия, не знам за каква реализация говориш.

8.   Според мен в тоя живот всичко може да се случи, така че напълно ти съчувствам. Ти си едва на 19 години и не трябва да позволяваш колкото и трудно да ти е някой да застава на пътя ти. Дори това да са роднини! От роднини най-много се пати. Ти си видяла какви са те и не допускай техните грешки а според мен се отдели и заживей сама и направи забележка на приятеля си. Ако не се промени недей да се измъчваш. Ти си млада и красива значи той не е за теб щом не уважава твоето мнение. Ако не можеш да се отделиш от вашите напълно дай им да се разбере, че няма да е на тяхното дори да се наложи да го изиграеш този момент като актриса. Виж ти имаш възможности не позволявай който и да е да те спъне.

9.   Смени приятеля си с истински, а заека опечи във фурната с картофки. Ако се притесняваш за фигурата си - дай го на дебелите си сестри. Те ще го унищожат без остатък. :)

10.   Номер 7 - какво искаш да се направи, да се изтрие историята ли? Няма!
Точно сред такава среда живее авторката (тя сама го потвърди) - това не е за омаловажане.
А тази небивалица е самия й живот - критиката си я запази за теб.
SFA

11.   Аз мисля, че Калина, Мадлен и Славка са готините като манекенки, а ти си дебелата и скапаната, хайде признай си де!!!

12.   №11 - Защо мислиш така? :)
SFA

13.   ОТ АВТОРКАТА: ей номер 11 ти или си негрмотна и немойш да четеш или нещо ти хлопа дъската ей мърло ти са благодари че живота ти е нормален и не си на мое място и тогава ще си говорим ЯСНО !

14.   Авторката, аз имам само два въпроса към теб. Кой ти избра гаджето? Каква среда ти е нужна, за да се реализираш като манекенка, каквато искаш да бъдеш?
Ралф

15.   До афторката аз също не си харесвам средата, с сестра ми се мразим още от малки, с баща ми повече се караме от колкото да сме на едно мнение, а майка ми всеки път ми досажда с това. Утре от колко си на лекции, кога се прибираш обаждай се да не се притеснявам и така сякаш е обсебена от мен и мен почна да ме обсебва вече. Извинявай че в твоята тема си казвам моите проблеми но то е по скоро да ти покажа съответствие от колкото да се оплаквам и да търся съчувствие.
Skywallker

16.   Май всичките сте за ПСИХИАТЪР! Сигурна съм че ви хлопат дъските!!!

17.   До АВТОРКАТА-Авторка си,признах те!Почни да пишеш бестселъри,зарежи манекенството!Виж как добре ти се получава-като на Пепеляшка го докарваш даже!Лошите сестри,злата майка,баща-бохем...Дай да измислим и една тиква,която да се превърне в каляска...Моля те,допиши продължението...А и освен,че си и красива, си мила и добра!Това го видяхме в обръщението към номер 11.А сестрите ти,викаш,лоши били...Хм...