Споделена история от Семейство

Леля се опитва да ме скара с нашите
Здравейте. Аз съм момиче на 14 години. Ще се опитам да ви разкажа накратко историята ми.

Родителите ми са разведени от 8 години и в момента живея с майка ми и баба ми. До преди 2 години и сестра ми, която е по-голяма от мен с 9 години живееше при нас, но тя се ожени и вече живее с мъжа си в нашия град. Леля ми и калеко ми, които са от близкия град идват у нас всяка седмица. Днес също дойдоха у нас. Аз седях в моята стая и учих, а нашите бяха на терасата заедно с леля ми и калеко ми. Говореха прекалено силно и всичко се чуваше. Чух как леля казва на нашите, че преди 2 години на лагера с училището съм спала с някакви момчета. Също така говореше за едно момче, което преди година и половина харесвах. После мама и баба дойдоха в моята стая и аз ги питах какво йм е казала леля. Майка ми директно ме пита дали съм девствена. Аз я погледнах очудено и й отговорих "Ти добре ли си да ме питаш такова нещо? На 14 съм все пак". Тогава тя започна да ми казва, че когато съм ходила на гости на сестра ми съм ги лъгала, и съм отивала да спя в момчето, което харесвах преди година и половина. Аз не знаех какво да й кажа. Бях изумена, защото дори не ми е минавало през ума за такова нещо. Каза ми също, че леля й е казала, че преди 2 години на морето съм спала с няколко момчета. Аз се опитах да запазя спокойствие, макар че отвътре бях бясна на леля. Казах на мама ако иска да ме закара на гинеколог и да види, че леля я лъже. Също така й казах, че и дори да има нещо такова, леля няма от къде да знае. Незнам защо, но пречувствам, че леля се опитва да накара родителите ми да не ме пускат у сестра ми. Също така говорят против сестра ми, че била курва (с извинение). Аз винаги защитавам сестра ми, защото знам, че не е такава. Леля винаги говори против мен. Когато и да е у нас винаги аз съм й в устата. Е, нямам нищо против да говори за мен, но поне да говори вярни неща. Много мразя, когато някой си измисля. И то пред родителите ми!! Преди също си е измисляла пред нашите и аз съм говорила с нея, и тя ми каза, че вече спира да се занимава с мен, и че мога да правя каквото си искам. Незнам вече какво да правя. Имам чувството, че скоро наистина ще се скарам с родителите ми заради нея. Аз споделих това с мама и баба. Казах йм, че тя го прави, за да ни скара, но те казаха, че тя не би го казала с такава цел. Много ми е тъжно, защото заради леля губя доверието на родителите ми, и дори тази година може да не ме пуснат на лагера заради това, което леля йм каза, защото за тях тя винаги е права и винаги й вярват. Миналата година ме приеха в елитна Природо-математическа паралелка. В училище се опитвам да съм добра ученичка. Уча по 3-4 часа на ден и едва успявам да изкарвам 4-ки и 5-ци. Излизам само в петък и събота. През останалите дни само уча, тренирам, седя на лаптопа и спя. Това ми е ежедневието. Също така леля каза "направо съм извратена как може такива неща да правиш в 8-ми клас"? Аз й казах "Какви неща правя според теб, след като излизам само в петък и събота? По цял ден съм си вкъщи" и тя нищо повече не каза. Много ме дразни и ще се радвам ако ми дадете някакъв съвет. Със сестра ми не мога да споделя, защото в момента сме малко скарани за една глупост, но до 1-2 седмици предполагам, че ще се оправим. Мерси предварително. :)

Коментари

2.   Кажи на родителите ти, че ако те обичат наистина няма да й позволяват да ти говори така, дори не е нужно да идва у вас, след като очевидно прави итрижки. Следващият път като ти каже нещо, отвърни й със това, което иска да чуе или я напсувай (не пред ваще).

3.   От авторката:
Аз съм я псувала преди 2 години, защото пак беше пуснала някаква интрига. Тогава баба и мама започнаха да ми крещят и ми бяха казали ако не ми отърва да съм с тях, да си взема багажа и да се махна. Невъзможно е да не идват у нас. Просто няма как да стане. И на баща ми няма как да кажа, тъй като него не съм го виждала от 7 години, а и той не ме е потърсил. Забравих също да кажа, че имам приятел от 1 година, който е на 18 години. Не съм правила нищо повече от целуване с него и не смятам да правя в близките 2 години. Проблемът е, че родителите ми са против това да си имам приятел. За тях е нормално след 18 години да си хвана приятел. Дори наричат съученичките ми "курви", защото си имат гаджета и имат смучки на врата си. Аз бих искала да йм споделя, но мисълта, че ще ме накарат да се разделя с него ме спира. Само сестра ми знае за приятеля ми и тя го одобрява. Мерси отново. :)

4.   Здравей, Момиче!
Леля ти и калеко ти имат ли деца? Колко са големи и децата и те? И защо и от къде на къде ще злословят срещу племеничките си? Аман от лоши хора! Когато дойде леля ти и калеко, отиди при тя и когато те нападат и питай директно какъв им е проблема. Кажи на сестра си, дори и да сте се скарали и разкажи всичко- дори, че и тя е курва- нека знае за добрите леля и калеко как солят и плетат интриги с вас. Вземете и се обединете срещу общият враг, ако трябва отиди с майка си на гинеколог- нека види, каква змия е лелята, а това ще е и най- големият ти коз за в бъдеще за доверието между майка и дъщери. Приеми подкрепата ми- със сигурност съм по- възрастна от майка ти. Успех и кажи до къде стига наглостта на лелята и дали успя да върнеш доверието на майка си.

5.   Мило момиче, сигурно съм на годините на майка ти. Ако това е истина, което казваш ще си позволя да дам и своя съвет.
Отиди на гинеколог и поискай да те прегледа и да напише бележка че си девствена.
Отиди и при сестра си, не и спестявай нищо. Разкажи и всичко без да преувеличаваш и обмислете добре какви биха могли да са мотивите на лелята за да върти такива интриги.
Когато разберете какъв е проблема, а той може да е от простотия до делби и наследства, отидете при майка ти и баба ти, с бележката от доктора и си изяснете нещата, докажи, че човека който лъже не си ти.
Не позволявай някой да те мачка и да те изкарва такава каквато не си. Не позволявай, някой да накърнява достойнството ти за собствени облаги.

6.   От авторката до номер 3:
Леля ми и калеко ми имат син на 2 години и самите те казват, че като порастне ще го държат много изкъсо и ще го бият. Горко му. Леля ми е на 32, а калеко ми е на 36. Аз казах на мама да ме заведе на гинеколог, за да и докажа, че това не е вярно, и че леля го прави, за да ме скара с тях, но мама каза, че уж ми вярва. Аз я познавам много добре и знам, че вътрешно си има едно на ум. Сигурна съм, че се съмнява в мен. Затова мисля след 1-2 седмици да я накарам да отидем на гинеколог и тогава поне ще спре да вярва на леля. Благодаря ти много. Ще пиша какво е станало. :)

7.   Пак съм авторката. До номер 5:
До колкото знам трябва да имам 18 години, за да посетя гинеколог сама. Как ще отида на лекар, след като съм само на 14? Трябва родител да дойде с мен, а мама както казах твърди, че ми вярва, но аз знам, че не е така. Тя не иска да ходим на лекар. Благодаря ви отново. :))