Споделена история от Семейство

Гонят ме от вкъщи
Здравейте на всички :) Моля кажете ми как е живота без родители? Интересувам се защото наще искат да ме изгонят от нас тъй като скоро права 18 години :) Има ли от какво да се притеснявам? Моля да пишат хора с опит :).. МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Коментари

2.   А защо искат да те изгонят от вкъщи?

3.   За теб определено животът ще бъде труден, като ти гледам нивото на грамотност. Трябваше повечко да залягаш над учебниците.

4.   Номер 2 правилно е задал въпроса: " Защо искат да те изгонят от къщи " Сигурно има причина за това. Иначе живота не е толкова лош без родители, само да можеш сам да се издържаш да си независим и да няма кой да ти клянка на главата.

5.   Какви ще да са тия родители дето искат да изгонят детето си от вкъщи???

6.   Ами хубаво е да си самостоятелен, готино е стига само да си имаш работа

7.   Лошото на живота без кърма е че трябва да си дъвчеш сам храната.
Живот без родители не е толкова трудно, намираш си работа и стая под наем, плащаш си разходите и общо взето това е. Ограничаваш удоволствията според доходите, ако си учил и умееш ще имаш по високи доходи.

8.   Лошо, родителите ти искат да те направят самостоятелен, за да можеш да се оправяш сам в живота, правят го за твое добро, самоче не осъзнават че с тази тяхна постъпка, ти можеш много да се учождиш от тях, а това не е никак добре. Може да са преценили че само по този начин ще стане човек от теб, тъй като и двамата знаят че няма да са вечни, и няма все да са до теб. Остър ход от тяхна страна, това е нож с две остриета, не трябва да са толкова дръзки. Така е било едно време, и може би за това хората са ставали ХОРА, а не отрепки като сега, мое мнение е кажи им това което ти пиша кратко точно и ясно, ако искаш си го запиши на листче ако ти е трудно да им го кажеш, но в никакъв случай не го префразирай с твой думи. дано съм ти бил от помощ, но поговори с тях ;) И да не са прави, родителят винаги има право, дори и когато не е така :) все пак ни е родител, малко или много ни гледа доброто, пък било то и да не е вярно

9.   Абе има и родители дето само чакат децата им да станат на 18 и да се отърват от тях опазил бог.

11.   Да бяха изчакали поне да влезеш в уни, та и да завършиш. Криворазбран е живота от много природно интелигентни българи.

12.   Ами виж, наще ме изгониха когато бях на 17. Нанесох се в един приятел който живееше сам. Стоях при него няколко месеца, а през това време търсих работа и помагах с каквото мога. Миех чинийте, чистих и т. н. Намерих работа като в един авто-сервиз и се изненосх в едностаен апартамент. В началото ми беше много трудно, сам да се оправям със разходи, сметки и т. н. Но когато свикнеш става много яко! Да си независим е прекрасно! Успех!

13.   Аз се изнесох сама на 19 г. от вкъщи - тъкмо завърших средното си образование и подобно на номер 12 в началото се издържах с ниско квалифицирана работа и ми беше много трудно - живеех при едни хора и им върших домакинската работа, за да ми дават стая без пари, после се изнесох в едностаен апартамент и накрая на общежитие (записах да уча).
На 17 г. е рано да те изгонят вашите, след 18 г. е ОК, ако си завършил средно образование. Познавам достатачно хора, които живеят при техните, а са на 30 г. и не се прокопсали, ама изобщо.
В началото може да им е по-лесно, но после е направо невъзможно да живеят самостоятелно.
На мен ми беше трудно в началото, но се научих сама да взимам решения, да си нося последствията и кръста... но и сама да бера плодовете и признанието, сама да се грижа за себе си или да не се грижа, ако нямам кеф... мога да чистя, но мога и да оставя разхвърлено, никой не ти иска сметка.

15.   Абе, ако погледнете в някои други страни... там на 18 ги оставят сами да се оправят. Ако в началото ти дават помощ, то те определено са решили да те възпитат правилно. Не се тревожи, не е лесно, но не е и толкова тежко. Не слушай повърхностните отговори от сорта на 'няма кой да ти пили на главата', защото точно това ще ти липсва. Започваш работа, учене и градиш живота си. Ще бъдеш благодарен някой ден на родителите си. А и никой не е казал, че няма да поддържате връзка!
Алеса

16.   Аз съм на 17 и отраснах само с баща ми, защото майка ми замина да работи в Испания и си намери мъж.. както и става с повечето връзки от разстояние! Хубаво е да чувстваш подкрепа и честите задълбочени разговори много помагат! Все пак идва един момент, в който трябва да поемеш по своя път, да поемеш ОТГОВОРНОСТ и зависи от много неща възпитанието, опита, мисленето за годините ти и пр. Аз лично не искам да го оставям сам все пак има 2 преживяни инфаркта и един лек инсулт, гледам да не го ядосвам и да го слушам! По темата - може би временно са на това мнение нещо си сгафил(а) но ако от сега не си готова работата не е на добре! Късмет!

17.   Ако си намериш работа, която да те храни никак не е лош живота сам-a, Oбщо взето не се съобразяваш с никого, можеш да си правиш секс, където и когато искаш, можеш да се прибираш когато искаш на 18 години те първа ти се жевее можеш да правиш купони всяка седмица с колкото си хора искаш и така. Свиква се. Ако си намериш и един съквартирант на твоя акал и години още по добре. Ще имаш времето да учиш и да спиш на спокойствие. Макар, че може би в началото трябва да се научиш да правиш сметката на паричките, така си правиш всичко, че да изкарваш с пари от заплата до заплата, ама вярваш ще се справиш

18.   И мен са ме гонили от вкащи, щи дам пример снощи нито баба ми, нито маика ми нито баща ми ме разбират, нямам приятели с които да споделям истинската си мъка от наркотици, а направя ли го веднага ме нари4ат наркоман и неискат да дружат с мен. Снощи в 4 4аса сутринта отидах да спа на 1 пеика, защотото маика ми не ме искаще вкаши, не се сапротевлявах, щях да я ударя, но си заминах.

19.   Родители като твойте по добре да нямат деца.

20.   В Скандинавските държави на 16, в западна Европа и САЩ на 18 -20 децата са любезно поканени да напуснат дома. Ако някой остане в семейното гнездо не се смята за нормално или е продиктувано от болестно състояние на самото дете. Изключение правят държави като Италия и Гърция където манталитета е такъв, че се отглеждат дечицата до 35 -40 години. Ако решението на родителите не е продиктувано в този случай от нетърпимост към навиците на детето ( наркомания, агресия, аморално поведение ) автора няма от какво да се притеснява ако има добро образование и възпитание. Благодари на родителите си за грижите до сега и започни своя път. Успех!

21.   Номер 20 - прав си, но не за хората под 18 г. Дори в Скандинавските държави тези лица имат право да работят, но не са пълнолетни и си имат настоиници - родителите. До 18 г. отговарят за тях пред Закона. Възможно е да им вземат някъде наблизо отделно жилище, но са отговорни.
Иначе много зависи и от наемите в града. Аз съм завършила в Северна Европа в град с много високи наеми и 70% от състудентите ми си живееха при мама и тати първите години, но там просто не ти се бъркат родителите - имаш си дори отделен вход или така е направена организацията, че почти не се виждаш, но и тези хора гледаха да търсят възможност да се отделят, а който не го правише - беше изхвърлен. Родителите просто се срещат с теб на вечеря и ти казват - до тази дата да си се изнесал. Ще ти помогнем да си намериш жилище (дават ти гаранция пред наемателя) и до тук. Нормално е иначе до завършване на висшето образование (ако учиш де) родителите да помагат поне с една гаранция. Мен са ме питали наематели за такава гаранция и са се чудили често, че съм имала смелост да се изнеса от вкъщи и от страната си съвсем сама на толкова крехка възраст без родители наблизо.

22.   Всички висшисти няма кой да работи. Щото от висшистите нека не се лъжем - работят реално само тези в IT сектора. Другите си клатят краката по цял ден и пишат по форумите в работно време.

23.   никой родител няма право да гони детето си ако самото дете не навърши 18
както случая с мен, .. искат да ме изгонят защото се държа гадно с тях, ... а това е защото те ме карат да страдам психически, не издържам вече, на ръба съм, този психически тормоз води до самоубийство но ще издържа колкото мога... но няма да стане защото сърцето ми е слабо и ме е страх

24.   До 23
А защо страдаш психически? Сигурно са те накарали да си почистиш стаята или да си вдигнеш масата дето си ял/яла?
На моят син (23г) му казах най-любезно да си обира крушите и да си живее живота, както той сам се изразява! Предоставил съм му самостоятелно жилище и от там нататък да се оправя сам!! А това стана защото започна да се държи нахално и нагло с майка си и да ни отправя вербални заплахи въпреки предоставените му отлични условия за развитие на един нормален човек! ... Лично аз съм превърженик на еволюцията и не приемам някой вместо да създава нещо полезно, да прави така, че да завлича семейството си поради глупост и дебилност(бързи кредити).

25.   Към номер 23, може би сина Ви си е такъв по характер, нагъл и нахален, както се изразихте, а представете си че накой ден ви изненада с внуче.
Едно време хората на 23 години са се женели, на толкова беше баща ми когато се родих аз.
Сина ви не е наясно че на неговите години и деца може да гледа, стига да има добре платена работа.

26.   исках да кажа към 24 номер За поведението на сина Ви съм съгласен, и аз бях същия като него само че бях на 21 години и още от тогава съм самостоятелен - с течение на обстоятелствата сина ви си е изградил свой характер, всеки с характера си.

27.   Аз съм №24 и отговарям на №25
Да,изненада ме със внуче и бях много щастлив и доволен докато жена му го остави(избяга) с децата поради същите причини-лошо отношение и задлъжняване от негова страна и никаква помощ за жена си и двете деца!
Много жалко за всичко! Лошото е че не осъзнава какво прави и какво причинява на най-близките си хора!

28.   Според мен по-добре е на 18 години всеки да се събере и да вземе живота си в ръце. Понякога това става по-рано, друг път по-късно, но рано или късно това ще се случи неизбежно. Препоръчително е от малки да се оправяме сами, защото в последствие хората, които остават да живеят при родителите си след 20 годишна възраст се превръщат в мързеливи, безотговорни, несериозни и разлигавени дечица и в последствие тормозят и бъдещите си съпрузи и партньори с детинско поведение, породено от държането за полата на мама!!! Народа многократно е казал, че 2 остри камъка не мелят. Но по ТЕМАТА - не се отчайвай а го приеми като шанс да сбъднеш мечтите си, които ако не осъществиш сега, няма да сбъднеш никога!!!! Всеки крие в себе си неподозирана сила, смелост и желание и трябва просто да пожелае достатъчно силно да пребори обстоятелствата и ще го постигне. Покажи им, че си достойно човешко същество и можеш да оцелееш въпреки всичко.

29.   Това е не е добре, тъй като в бг, това означава, че ще си социално изключен сиреч излизаш като просяк на улицата.

30.   Най-добре е децата да се изнасят на 18 или за да учат, или за да работят. Не е нормално да се живее при родителите до 30-40 години или за постоянно, както и не е нормално да се жениш, да раждаш деца и пак да се вреш при мама и тате. Има доста теми, написани тук с оплаквания от тъщи и свекърви, родители, които се месят и искат да командват живота на децата си, или пък просто са ги родили, “за да има кой да ги гледа на дърти години” и не вярват, че децата имат право на свобода и независимост. На тези родители им отърва да се правят много “добри и отдадени” и да си коткат дечицата цял живот, но и двете страни знаем, че всъщност го правят от чист егоизъм.
Авторе, изнасяй се и отивай да учиш в София или някъде другаде. Така ще можеш да живееш на общежитие. Ако вашите, няма да помагат, не е голяма беда - можеш да си намериш почасова работа или да работиш сезонно - на нашето море или на бригада в САЩ или Англия. Но задължително се изучи - така имаш шанс за висок доход и развитие за в бъдеще.
Да живееш отделно от родители е най-нормалното и най-прекрасно нещо. Свободата иска поемане на отговорност - да си чистиш, да си готвиш, да си переш, да си изкарваш сам парите, да си намериш дом и тн. Все неща, които като започнеш да правиш виждаш, че, първо, не са толкова трудни, и, второ, много по-хубаво е, когато ги правиш сам по твой вкус. Най-готиното е, че ще правиш каквото си поискаш, когато си поискаш и с когото си поискаш без да даваш отчети, да те следят и да ти се месят. А когато си имаш и гадже, да живееш самостоятелно е просто задължително.

31.   Имам племенник на 26 години, нито работи, нито учи, само гледа всичко да получава наготово и ако не го получи става война. Лошото е, че не могат да го изгонят. Да не говоря, че се напива и взима наркотици. Не знаят какво да правят, тъй че има родители с право искат да покажат вратата на децата си

32.   няма нищо лошо в това да живееш сам. Ще видиш ще си почувстваш по$добре. Само да имаш работа.