Споделена история от Семейство

Той е тираджия и много ми липсва
Здравейте! Искам да споделя своята болка с надежда малко да ми олекне. Омъжена съм щастливо почти 6 години. Кризата обаче ни претисна и се наложи съпруга ми да стане тираджия. Той е прекрасен съпруг и баща и много внимателен и грижовен. Отсъствието му от дома много ми тежи. Напоследък често изпадам в меланхолия, но за да не го тревожа когато се чуваме по телефона трябва да звуча позитивно. Старая се да не го занимавам с излишни битовизми, но това страшно ми натяга. Иска ми се да мога да си отдъхна и поне за ден да съм слаба по женски, а не "мама носи бойни обувки".
С надежда, че този ден ще е по- скоро....
Благодаря, че го има този сайт!

Коментари

3.   прЕтисна ли ви кризата? сори, нямаше как да не обърна внимание. а и тираджийството не е за семейни и обвързани хора.

4.   Като потърпевша искам да ти кажа, че тази професия наистина не е за семейства. Знаеш какво имам предвид. Криза или не, няма значение, колкото и да не си съгласна. Никой тираджия не стои без жена навън, каквото и да мислиш и да ти говори той. Познавам много от тях, иначе наистина добри съпрузи и бащи. На третото или четвърто пътуване се отпускат, придобиват смелост и започват с колегите да ходят по клубове и домове, което на запад е нито скъпо нито трудно. В този момент ти си тук сама и страдаш. Но кой мъж е добър съпруг, след като го виждаш веднъж на три месеца за по няколко дни? Това как се отразява на децата и възпитанието им? Сексът в една двойка е важен, а в семейството още повече. Ето, ти си стигнала до депресия. Прекратете това безумие ако искаш да си запазите семейството като семейство, а не като картина за пред хората. Депресията е най-малкия ти проблем сега, защото тя ще се задълбочи, липсата на секс и мислите за изневяра ще те изгарят и ще ти разрушат спокойствието и живота. Повярвай, мила, този начин на живот започва да се харесва на мъжа и той го търси, колкото и да ти говори колко му е трудно, колко му липсва семейството и колко е уморен след часове наред шофиране. Винаги намират време и за друго. Ако има начин, спирай това, докато е време.

6.   Много съм съгласна с номер 2 и тъй като имам леко сходна ситуация с тази на авторката, искам да попитам, задължително ли е мъжът да изневери.
Моят мъж беше в командировка 4 месеца, и се върна 2 пъти през това време за по 3 дни, и все се чудех дали ми изневерява. Аз не съм,
Ти казваш, че по-скоро тираджиите изневеряват, или въобще всички мъже в чужбина?

7.   Много сте я успокоили авторката. Тя не е засегнала изобщо въпроса за изневярата, но нали сме доброжелатели не сме пропуснали да и напомним, че и за това трябва да се тревожи. Според мен това дали един мъж ще изневери или не не зависи от професията. По тази логика добре, че мъжа не е гинеколог. Колкото до тираджииството, мисля че наистина не е за семейни хора от личен опит. Но всеки сам избира любовта от разстояние или вечните битови караници, че някой е превишил бюджета като е купил една вафла на децата....

8.   №3- този сайт не е по граматика! Не се прави на знаещ/а, тук хората изливат чувства и не смятам, че правописа е най- важен! №4- какво значи тираджийството не е за семеен човек, а за какви е? Човек е такъв какъвто е и не смятам, че изневеряват тираджиите. Жената споделя, че и тежи самотата, а щом споделя значи се обичат и има нужда да се чувства жена- за жалост в днешното време е трудно, защото няма сигурност. Авторке, здравей! Ако съпруга ти седи тук, ще е нещастен, няма да е доволен от себе си, няма да може да ви подсигури. Това да се чувстваш безсилен на семейството си е тежко за един мъж. Авторке, вдигни глава и се усмихвай- виж колко хора биха се радвали, ако разберат, че се чувстваш нещастна, а в същност точно такива хора са нещастни. Нека работи съпруга ти тази работа може и да го удовлетворя, а може би е щастлив, че на вас ви дава финансова сигурност. Ти, Авторке, трябва да се горда, че можеш и сама да се оправяш, когато си дойде и остане мааалко повече в къщи и успее да си почине- ти си щастлива нали? Това е обич, Авторке, нали? Бъдете щастливи и се обичайте!

9.   № 6, казвам, че тираджиите изневеряват, ЗАЩОТО : най-честите договори с транспортните фирми с по-доброто заплащане е три месеца работиш и 9 дни почиваш. Представи си чавек, който работи това например 5 години и изчисли колко пъти е бил вкъщи. Изневярата е почти неизбежна. Познавам много такива хора, пак казвам, добри съпрузи, сериозни и отговорни. Много от тях имат договори за по 6 месеца навън, главно в Европа. Сигурно има и изключения, но когато този тип работа продължи наистина с години, правило е да се посещава проститутка в съответните клубове и барове, които са в центровете на големите градове и няма никакъв проблем да го направиш. Обикновено това се случва през почивните им дни там. Не означава, че един мъж ако е 4 месеца навън е изневерил. Би могло, но говоря за тези, които са се въздържали например първите няколко пъти, но накрая го правят. Най-вече по-младите между 25-30 годишни не издържат без секс, а и винаги като мъже казват, ами голяма работа, то не означава нищо, нали е проститутка. Аз не бих посъветвала младо семейство да живее така, колкото по-скоро двойката се събере, толкова по-добре. Не сме вечно млади и годините летят. Тези хора няма да правят секс като станат на 50, а сега са разделени с месеци. Не е правилно и не трябва, ако наистина ножът не е опрял до гърлото за пари, ако има друга алтернатива, търсете я.

№ 7, знам, че съм жестока, но аз не съм от тези "доброжелатели". Имам два брака и бих посъветвала никоя жена да не прави моята грешка, само защото вярва на мъжа си. Разберете, че от разделени мъж и жена нищо добро не следва, засегнала или не въпроса за изневярата, той дълбоко съществува в причината на нейната депресия. Не си заслужава в младостта си да стои без съпруг, без мъж в леглото и без баща на децата си ден след ден, просто не си заслужава, защото след години ще съжалява. Знаете ли какво е да виждаш съпруга си няколко дни в годината? ! Жалко, че ни докараха дотам за пари да се разделят семейства, но това е друга тема.

Между гинеколог и тираджия има разлика. Шофьорството е физически тежка професия, много рискова, с много лишения навън, когато не си в родината и не си българин, отговаряш за скъпи товари и често сам товариш, проститутката е едно от най-честите разпускания при тези хора, не защото искам да ги обидя, а защото знам. Съжалявам. Нямам намерение да успокоявам авторката и да притъпявам вътрешните и страхове или да я посъветвам да ги замаскира с нови дрехи и маникюр. Проблемът е сериозен и трябва да се премахне причината за депресията, а тя /според мен е/ липсата на съпруга и, мисли за изневяра, самота, липса на секс. Това са доста неща, които са в състояние да разболеят човека, съгласете се. Ако тя е от този тип жени, които използват, че са сами и си развяват байрака по чужди мъже, тогава не би имала проблем. но тя не е от тях, нали? Всичко, което се опитвам да кажа е да говори много сериозно със съпруга си, когато се видят и да решат как ще я карат в бъдеще.

10.   №7, не зависи от професията, да. Но не забравяй, че един тираджия е принуден да не е до половинката си месеци наред и то последователно, ако наистина това работи по принципу, а не е нещо инцидентно. има много, които пътуват няколко пъти и се отказват, защото това не е за тях например. Това вече може да бъде причина не само за изневеря, а за изневеряване. Останалите, които лежат до жените си, не знам какви са им причините, но жените им са до тях. Ето тук професията си казва думата.

11.   До №4, 9 - това, което казваш изобщо не се връзва с това, което аз съм видяла. Мъжът ми пътува от 20 години. Два месеца е навън, 6-7 дни вкъщи. В началото ми беше много трудно, децата бяха малки, но после се свиква. За мен беше важно, че сме подсигурени. Аз ходех с него всяка година за два месеца. Сега децата са големи и ходя с него почти на всеки курс. В момента карам категориите и ще работя с него
Това, което си писала, че е лесно и евтино ходенето при проститутка, не е вярно. Те работят по часове - 4 часа работи, 45 минути почива, 4 работи и т. н. да не изброявам правилата, но не разполагаш с време. Почивните дни обикновено са на паркинги, отдалечени от населено място.
Не се ходи по клубове, а обикновено мургави нашенки чукат на прозореца на камиона на паркингите. В другия случай проститутките са на определени пътища в собствени бусчета, пригодени за целта.
Сега, ако ми кажеш, че само моя не ползва тези услуги, защото е с мен, не е така, защото се събираме с други колеги, на които жените не са с тях. Знам им мнението и отношението. За тях семейството е на първо място. По-скоро жените им тук изневеряват.

12.   Честно да ти кажа, не зная дали изневеряват тираджиите, никога не съм била такъв :) Това, което мога да ти разкажа е за бившите ми свекър и свекърва... е нали се сещате той беше тираджия, до преди да се пенсионира. Е няма такава обич, може би защото се виждаха по-рядко и всяка среща им беше празник. С това съм ги запомнила, колко много се радваха един на друг. Сега и двамата са пенсионери, взеха си една къщичка в село до София и много рядко се връщат в града, почти само да вземат пенсиите. Много са ми сладки и милички и личи от далече, че много се обичат. Само дето и за двамата е втори брак и са били над 40 годишни, когато са го сключили. За млад човек, може би ще е доста трудно. От друга страна имам и познато семейство, където мъжът работи на пасажерски кораб, и него го няма от 6 до 9 месеца в годината, ми и те се обичат. И са млади хора. Тъпо е да се обобщава, че ако го няма мъжа няколко месеца непременно ще изневери. Само мое мнение споделям.... за такава връзка трябва кураж и вяра в човека. Да трудно е и честно аз не бих могла, но явно има доста хора, които могат. Кураж и търпение на авторката! Сега очаквам да ме погне правописната полиция в лицето на №3 :)))))

14.   Много по-лесно и евтино е да се изневери в България.
На авторката ще кажа, че раздялата запазва любовта за по-дълго и партньора е по-интересен и по-желан.

15.   Ако за вас 20 евро е скъпо за клуб в Германия/не говоря за луксозните такива/има дори намаления и промоции в определени дни, значи не сте запознати с повечето възможности. Има всякакъв избор, повярвайте ми. Няма мургави нашенки, а бели и красиви 20 годишни украинки, при това много от тях красиви. Аз пътувах шест пъти и не мисля, че ще продължа. Темата както виждам се измества, но искам да ви кажа, че от моите колеги, с които работех редовно-общо 9 души, единственият семеен бях аз. Останалите разведени, с приятелки или мъже в пенсия, които отдавна не практикуват секс. Аз не можах да свикна с това отношение и този начин на живот по ред причини и останах в България. Въпреки, че съм мъж, подкрепям тези, които съветват семейството да се събере. Това не е живот и не ми говорете за обич от разстояние. Времето и отсъствието на половинката, винаги си казва думата. Най-опасно става, когато свикнеш!! Много мъже обичат, но това не пречи на секса с друга, особено пък за пет минути, както се казва, разберете го, жени. С уважение към авторката, моите почитания! Прибирай си съпруга у дома, момиче!

16.   КЪМ № 3 : "Е" и "И" на клавиатурата са едно до друго, грешката според мен е "печатна".
По темата, подкрепям тези, които са за това, съпругът да се прибере. Също говоря от опит, семейството е на 6 години. На десетата година нещата няма да са така.

17.   Към № 11, зависи от фирмата и къде карат. Много от тях прекарват уикендите в центровете на големи градове, а не стоят по паркингите да ядат "салам на вестник", иначе не знам защо си решила и ти да пътуваш със съпруга си, А? Не искам да те засегна или обидя, очевидно и ти и аз говорим за неща, които знаем. Не при всички е еднакво, но аз говоря за факти. Лично съм присъствала в стрийптиз клуб в Европа, който е пренаселен от наши български шофьори, които просто не можеш да сбъркаш, зяпащи с увиснали езици, доста от тях ползват намаления и специални билети към клуба, които им позволяват да имат секс с момиче от съответното заведение-клуб. Само входът за стрийптиз поне преди няколко години беше 10евро, 30 евро за секс и всякакви възможности. Единици са мъжете, които устояват на подобно изкушение, особено тези от малките градове на страната ни, които да първи път се виждат със заплата по 2хилевро в джоба, доста по-опитни от тях ги повеждат към мечтаните изкушения. Картинката е грозна. Много от тях, отпивайки от блудкавото уиски, което им влиза в билетчето, зяпайки голите момичета, обсъждат какви свестни и готини жени имат у дома! Това е противно. Извинявам се на всички тук, които подразних, но не мога да го премълча.

18.   Аз като мъж ще се включа, нищо, че тираджийството е далеч от моите занимания. Първо, поздравления към авторката, че е споделила тук своята мъка. Защото това си е мъка. Много от вас, писали тук са прави всеки за себе си. Само едно ще кажа като човек, достигнал 46 години, с два брака зад гърба и три порастнали деца. Семейство се задържа с временни раздели, но това да не ви става навик. Не бързай, авторке, да правиш изводи и да се усъмняваш в съпруга си. Всеки мъж има различна степен на търпение и контролиране на нагона си. Само един съвет-не позволявай това да продължи прекалено дълго във времето. Щом единият от двама ви не е щастлив, започнете отначало, значи това не е начинът. Ако двамата приемате изневярата под формата на случаен секс и това за вас е нормално, тогава нямате проблеми. Но не мисля, че е така. Рано или късно, тази бомба със закъснител ще избухне и дори да няма изневяра от ничия страна, ще последват обвинения и разпити и то само заради факта, че толкова дълго си била нещастна. Не си струва.

19.   Благодаря на всички Ви за коментарите! Във всеки от тях намирам по нещо полезно за себе си.
Аз няма да Ви коментирам, защото не това е целта на посещенията ми в този сайт.
от авторката

20.   Аз също мога да взема отношение по темата, тъй като и моя мъж е тираджия. Далеч съм от мисълта, че има мъж който да е 100 % верен на половинката си. Въпроса е просто това да не се отразява в семейството - било като отношения, пари и т. н
Наистина споделям болката на авторката, защото знам какво е да се прибереш между четири стени. Но голямата и тъжна истина, е че парите са в основата на всичко който каквото иска да ми казва. И въпреки, че при мен поне времето не е толкова много в което го няма - в рамките на 10 дена му е курса и след това поне 4-5 дни си е тук, пак липсата е голямата. Много хора казват : С времето се свиква.
Не е така не можеш да свикнеш че човека когото обичаш го няма, и никой не може да ме убеди в обратното.
И един сувет към всички дами който сходната ни съдба - жени на шофьори - не се измъчвайте със съмнение и не слушайте с какво ви пълнят главите. Един човек било мъж или жена ако реши да изневери ще го направи и на 5м от жена си.

21.   А по хубаво ли е да са гъз до гъз и да са притиснати финансово. Които си е шавлив не му е нужно да е тираджия. И при нея да стои кои гарантира вярност. А това за мама носи бойни обувки -свеж лаф не съм го чувала. Продължавай да ги носиш и ако се обичате ще е имало за какво. Не си спъваи семейството само да го държиш вкъщи до полите си. Когато семейния бюджет изпадне в тежък фалит по леко ли ще ти е.

22.   Коментара на номер 21 е правилен. Стига вече с тия изневяри и секс. Живота не винаги е така гладък. Има от всичко по- малко. Случва се една двойка да е разделена и ако всеки от нея си мисли дали другия изневерява или пък си хващат партньори само за секс! Последствията могат да са много по-лоши от това-липса на секс и прочие. Авторката да прояви малко търпение и разум.

23.   не си единствената, но няма как такива ни са оправляващите и скоро време няма да стане по-добре, а отиваме и на по-зле съчувствам ти

24.   Здрасти и от мен. Аз съм тираджия семеен все още. Бих те посъветвал да поговориш с него, за това което те притеснява. Има много транспортни фирми които пътуват до близки дестинации, ще отсъства по 2, 3 дни или седмица. Аз лично не мога да работя така по 3 месеца да ме няма, просто не издържам един път опитах и се отказах. Сега пътувам до близки страни в Европа, така заплащането е малко по малко но пък не всичко е пари.

25.   Не благодарни кучки, не вс тираджии ходят по клубове, както беше написано кризата ги притиснало, , ,
Аз съм тираджии и не ме е срам от това, Изкарвам си парите с честен труд и лишения от мн неща
Изучих дъщеря в Англия имам апартамент кола и сем ми не лишено от нищо, А вие жени само за секс мислите
Заслужавате да ви оставим и тогава ще видите от къде изгрява слънцето
Тогава ще разберете какво сте имали и какви сте изгубили...

26.   Как не ви е срам бе! Големи специалисти всичко знаете. Това, че някакви отрепки тираджии ходели по проститутки, означавали, че всички ходят. Ами то и в нормалния живот много мъже чукат проститутки, но не слагате всички в една категория. Нали? ! Да не би проституцията да е възникнала заради тираджиите? Смешници.
13 години съм бил тираджия (от 24 до 37г. ) и никога не съм изневерил на жена си, а Бога ми красива жена е. Убеден съм, че и тя та мен не е. Тя устоя на всички подмятания по мой адрес, на всички неприлични предложения към нея от нийни колеги, мой "приятели" и познати, защото знаеше, че вървим напред, градим нещо. Тогава на квартира живеехме и се борехме с нокти и зъби да оцелеем. Не ме предаде.
Две деца отгледахме през това време, спестихме и купихме дом. Реновирахме една селска къща. Изградихме база. Отказах се от тираджийството, защото децата ми израстнаха без мен и ако в началото ролята на майката е важна, то повярвайте ми ролята на бащата е от съществено значение в пубертета, особено при момчета (две момчета имаме породени).
Двама души обичат ли се нищо не може да ги спре да бъдат заедно и да продължат напред. Любовта не е за слаби и податливи на манипулации хора. Тя е нещо свято, но за съжление в съвремието я омърсяват с всякакви изчанчени теории и малоумни разбирания.