Споделена история от Семейство

За какви жени се женят мъжете?
Имам въпрос, насочен главно към мъже/женени и неженени/ на възраст 30-40 години. За какви жени се женят мъжете? Кое е определящо на коя или на каква жена ще предложите брак. Моля, отговорете ми.

Коментари

1.   Не съм в категорията 30-40, но мисля че въпроса ти няма отговор. По - скоро има, но за всеки човек е различен. Няма такава категория жени, които да са най- желани. Така поне мисля аз, може и да греша.

Ale

2.   От позията на жените заявявам,че мъже които уважават и обичат жените са в съотношение 1:3

3.   Номер 2
Много си черногледа. Вярно е, че има всякакви хора, но чак пък 1:3 е преклено.

Ale

5.   Защо мъжете обичат кучки - заглавие на книга, но е истина.
МЪЖЕТЕ ОТИЧАТ КУЧКИ

6.   МЪЖЕТЕ ОБИЧАТ КУЧКИ
-------------------------------------------------
- спорно твърдение. Много спорно. Че тичат подир тях, тичат /ако това искаш да кажеш, но предполагам, че е станала неволна грешка от бързане/. Истината е, че мъжа по-скоро харесва много кучките, но по-трудно ги заобичва. Харесва ги, защото са по-дръзки и предизвикателни и го провокират. Такива жени винаги ни изглеждат интересни и изкусителни и ние търчим след тях /и съответно правим всичките глупости, на които сме способни/.

Обаче с такава жена винаги се чувстваш на ръба- постоянно трябва да сменяш стратегията, и ти самия да си непредсказуем и атрактивен, да си адаптивен към променящите се нейни желания и изисквания, но без да ставаш п---а. Това постепенно уморява и изтощава /много горчив личен опит/. "Кучката" е перфектната любовница и ужасната съпруга. Можеш да си позволиш само да я харесваш, но ако се влюбиш в нея, спукана ти е работата. Тогава няма оправяне. Затова един мъж, който може да мисли и с горната си глава е по-склонен да търси за съпруга по-умерено и стандартно момиче. Нещо като защитна рефлексия-така се чувстваш по-сигурен и по-спокоен,а хората нали встъпват в брак именно с тая цел.

7.   Обичат Кучки за забава, но за жена не мисля. Кой би си взел кучка за жена?

8.   За съваление и двата пола в един момент определено не мислят с главите си. Май това хората наричат влюбване.
Мъжете се увличат по кучки, защото има тръпката на неочакваното, непредсказуемото, мръснишкото, нестандартното. Но никой( или поне малко) биха се оженили за тази жена, защото след време това започва да тежи, изтърква се и в крайна сметка мъжете ги е срам да се покажат с тази жена. Тогава по-умните са щастливи, че са женени за не-кучка.
Д-р Хаус

9.   N 5 съм, написах само , че е заглавие на книга, не съм я намерила по книжарниците за да си я купя, не съм я чела, но да е такова заглавието сигурно има защо.

10.   Кой е авторът на тази книга? Мъж или жена?

12.   Шери Аргов е автора на книгата, а точното и заглавие е - мъжете си падат по кучки

13.   Женят се за порядъчни, интелигентни, симпатични и влюбени в тях. Когато усетят, че са техни, започват да се оглеждат за кучки. Умните живеят свой живот, но с децата и съпругата си. Глупаците живеят за себе си и съсипват и чуждите животи.

14.   Между "мъжете си падат по кучки" и "Мъжете обичат кучки" разликата е като между земята и небето.

16.   Здравей не съм мъж, жена съм но ще ти кажа-всеки си има индивидуални предпочитания. На времето бях скромна, подтисната и срамижлива и така и никой не ме забеляза. Обаче се появи той-мъжът ми. След второто или след третото кафе той вече беше хлътнал по мен. Според неговите виждания точно такива момичета ставали за съпруги и майки. Е и аз оправдах предположението му за идеална жена-семейни сме вече 16г. родих и му отгледах 2 деца. Успех и на теб.

17.   За удобни - лесни за съжителство и понасяне. Лесни за манипулиране. Лесни за безнаказани изневери. Безцветни, лесни за надскачане. Дребнави, с малки изисквания и стремежи.

18.   Май номер 17 е от самотните кучки.:))) Нали не мислиш, че поголовно жените са такива, каквито ги е описала? Мъжете трябва да са още по-безлични, за да живеят с такива жени.
И.....НЯМА БЕЗНАКАЗАНИ ИЗНЕВЕРИ. КАПИШ?

19.   Mисля, че №17 е права. Поне личните ми впечатления и изказванията на повечето мъже, с които съм говорила са такива.

20.   Как така няма безнаказани изневери, бе батка (номер 18)? Въпрос на майсторлък и манипулация. Аз имах толкова много авантюри, ама досега нито са ме наказвали, нито ме е ударила мълния от небето:) Свободният дух винаги ще изневери. А интелектът винаги ще знае как да го прикрие.

21.   Mъжете си падат по кучки, е книга която би трябвало да стане настолно четиво на всяка жена. ако извлечем поуката от тази книга никой няма по вече да задава въпроси като - какво да направя в една или в друга ситуация, как да постъпя т.н. Горещо Ви я препоръчвам.

22.   Номер 17 много си права! Аз ще добавя още - голям процент от мъжете мъже се женят за ЗАБРЕМЕНЕЛИТЕ си приятелки! След време обаче,"поправят" грешката и се ориентират накъдето ги води сърцето!

23.   Мъжете се женят за жени, които приличат на тях или на майките им. Предимно физически, а ако има и прилика в поведение- сигурна работа. Женят се и за жени, които могат да им осигурят по- добро положение/таткови щерки/ добре образовани, правещи им много четки и такива които ги карат да се чувстват "голяма работа". В общи линии тези са с предимство. А ако са и добри домакини, мълчаливи и състрадателни, харесвани и послушни , верни и влюбени, красиви, с големи гърди и дълги крака, с руси коси и гъсти ...мигли- работата е опечена за дълго време.

24.   Ами вече и по интерес, или по това , че ими е светнала червената лампичка, както казват във филма "сексът и градът", т. е когато им е дошъл кефа и смелостта.

25.   Женят се за СВЕСТНИ!!!!
А иначе им харесва всичко останало...за извънбрачна връзка, де...

26.   Аз пък като съм толкова мила, добра и отзивчива спрямо един мъж, какво спечелих! Да ви кажа ли - нищо! Ще си купя книгата и успея да бъда кучка. Не ща да се женя. Само да кълват.

27.   Ех, ех............интерсно, знаеш ли миличка............
ТРЯБВА ДА СИ И ДВЕТЕ !!!!!!!!!!!!!!!

28.   Никога няма да забравя една толкова изкряща дилема, която гласи-" Обичам курвите , но не и курвенските номера"

29.   мъжете искат жена, която да ги обича, уважава и цени, но за да разбереш дали е такава трябва да поживееш с нея преди това. За съжаление много мъже се женят млади, без да опознаят добре партньорката си, /най-често, когато тя забременее /, и след години разбират, че са съвсем различни, и се почват проблемите. Най-добрата възраст за женене според мен е 30-35г за мъжете. Все пак ние порастваме по-бавно. При жените е обратно, на20-25г. те вече искат да имат дете и няко от тях съвсем съзнателно забременяват и искат да се омъжват без да мислят много дали си пасват с партньора или не. Казват си "Аз ще го променя", но се оказва не толкова просто.

30.   Не обичам капризни жени с много претенции.Обичам "земни" момичета с чувство за хумор. :)

31.   Според мен за един мъж наи-важно е жената до него да го уважава, обича и подкрепя. а връзките без изневери са огромна рядкост в която не вярвам аз лично :)

32.   Какво е това "кучка"? В всеки човек има, както положителни, така и отрицателни качества. Кучката е жена, която е имала в миналото си много отрицателни спомени с мъжете и затова от опита си е станала такава т. е научила се е, че по - добре е да се държи като такава, това се научава, това не е истинска същност, това е маска. Аз попадам в категорията добрички жени и вечно си патя от мъжете, но също съм се научила, да бия с техните камъни по техния терен тоест каквото почукало, такова се обадило. Не бих казала, че наистина мъжете обичат предизвикателни жени, но се чувстват несигурни с тях, но за сметка на това свободни се чувстват, а това в съчетание с брак поне засега не мисля, че може да стане в нашето общество. Добрите жени си мислят:" Той е мой, той е длъжен заради любовтта ни", а кучките казват:" Ако иска да го направи няма да му пусна или ще го накарам да си плати един ден" и хоп по този начин му дават свобода да решава, а това е много ваажноза един мъж, и той пак при нея- кучката с интерес.

33.   За всеки влак си има пътници!!!
Щом над 95 % от жените над 30 живеят семейно и всички са различни. Забележете колко рядко се среща стара жена неомъжена и тя обикновенно е комплексарка относно връзките следователно...

34.   Мъжът е.. е кучки, а не ги ОБИЧА! Един истински мъж не трябва да се жени според мен. Брака е ограничение на свободата и средство за манипулация от жените. Семейство да, брак НИКОГА!

35.   34, ако мислиш, че липсата на подписче в кметството те прави безбрачен и свободен от манипулация на някоя жена, много грешиш.
В момента, в които заживееш на семейни начала, ти си в брак, скъпи. Като прекараш първата си нощ на дивана в хола, ще се сетиш.

36.   34 всъщност според статистиките и от историческа гледна точка мъжът печели на 100% от брака, а жената е тази, която губи. Отново статистически е доказано, че е дна необвързана жена е много по-добре на всякакво ниво от омъжената. Аз съм казала, че няма да се омъжвам каквото и да става.
Лола

37.   В БГ мъжете се женят за покорни, безхарактерни жени, които могат да манипулират и тъпчат, които да могат да подчинят изцяло, да ги направят зависими и по този начин мъжете си чешат егото и си избиват комплексите.
А междувременно докато покорната женичка си седи в къщи и готви по два пъти на ден, гледа децата и пере кафявото от гащите на мъжа си, миличкият хойка по кучки - защото кучката е това, което той харесва, но не може да подчини. Ето защо тъчат на два стана - хем в къщи си имат кошче за душевни отпадъци - съпругата, хем си имат и тръпка навън.
Мъж съм.

39.   37 страхотно мнение :)
Лола

40.   Не всички сме такива няма да слагаш всички под общ знаменател Хектор

41.   37 е прав, но това не е при всички. Има и свястни хора и семейства, при които има взаимна обич и уважение. Аз съм от тези. Не искам да се дуя или нещо, но нека погледнем и от другата страна. Не при всички е точно така.
За жалост има доста комплексари, които е описал номер 37

42.   Като е кучка, бъди по-голямо куче от нея защото кучките стават на-добрите майки и съпруги ;)

43.   всеки е раличен във това отношение. аз се ожених за мъжко момиче, борбена, мила, позитивна, обичаща винаги правим всичко заедно, в никакъв случаи ревнива, ревноста обива поне според мен. прие ме такъв какъвто съм без да ми задава въпроси. съобразителна с моите желания и нрави. ние никога не сме се крали просто няма за какво. при нас има само любов и огромна хармония. във леглото е невороятна няма задръжки аз пък сам толква задоволен че, нямам фантазии мисла само за нея. преди да се оженим опитах всичко с жена дори и сняколко мисля че, и това е от значение преди да направиш крачка със човека които искаш да споделиш живота си. ти си такава каквато си и колко и съвети да ти дадат ти няма да се промениш. след време ако се прикриеш ще се покажеш което е тъпо. ще убиеш нещо хубаво и мило. моя савет е. излез с отворени карти кажи това което си и си намери някои които да иска това и ще бъдеш щтаслива

44.   Прочетох само първите коментари и изпаднах в потрес. Все едно всичко зависи от мъжете... Въпросът може да бъде зададен и така - за какви мъже се омъжват жените, нали така? В общия случай, когато става въпрос за мъжете - женят се за достатъчно добре изглеждащи, достатъчно умни, желателно с професия/професионална реализация някаква и достатъчно порядъчни. И най-вече - да ги е ударила сляпата неделя:) Обаче мъж 30-40 подбира повече, имам предвид не разчитай на сляпата неделя много, по-мнителни са, по-скоро по-разумни, което е нормално. И пак зависи за какви мъже говорим, хората са различни - има по-посредствени, по-харесвани и разглезени от жените поради различни причини и т. н.

45.   Ужасно ми харесва отговора на номер 13. По-точно няма как да се каже!!

46.   За жени в които са влюбени. За жена, която обичат.

47.   Жена съм на 32 и съм омъжена, обаче и аз мисля, че няма еднозначен отговор на въпроса ти. Хората са различни и съответно търсят различни качества у бъдещия си партньор. Единственото условие за да е щастлив един брак е да има любов и уважение. А иначе един харесва едно, друг друго. За едни мъже е важно жена им да е добра домакиня, други пък искат жена с кариера, за едни е важно да имат много деца, други пък не бързат с децата и предпочитат да си поживеят само двамата... така, че свят широк, хора всякакви. Важното е да намериш човека, който ще те обича и уважава такава каквато си.

48.   Това, че мъжете си падали по кучки са абсолютни тъпотии, тиражирани с единствената цел някой да направи едни лесни пари, продавайки елементарни книжлета. Аз лично си падам по естествени, интелигентни и добродушни жени.

49.   Здравей и от мен,

Зависи и дали мъжът е християнин. Аз като такъв си търся и такова момиче, което пречупва характера си от любов към Господ Иисус Христос, както и аз се старая. В Библията се казва, че жената трябва да се покорява на мъжа, но и той да я обича като себе си и да се грижи за семейството си, украшението и да не е външно, а кротък и смирен дух, което е безценно пред Бог. Очаквам тя да ме подкрепя, утешава, нахъсва, разбита, съветва. Аз ще се старая да я обичам и уважавам, но за кръшканки да не говорим, ще се молим и двата на Бог да ни даде сили, да сме си верни. Мисля да и дам пълна свобода, но тя да съхранява авторитета ми на нейна глава, както аз трябва да съхранявам авторитета на Господа. Ще се любим изключително за създаването на деца, но и да иска нещо повече, не мисля да й отказвам. За външен вид стига ми да е симпатична, не искам да е перфектна, важно е излъчването, чистият поглед, лека усмивка. Палили са ме и тъмнокоси, и русокоси, това не е важно особено. Но похотта не е никаква любов, любов е, когато чувстват другарката си, както чувстваш себе си. Не и преди брака, разбира се. Аз лично се отблъсквам от жени, които празнословят, гордеят се, говорят бързо и напрегнато, клеветят, говорят много за пари и материални неща, за някакви техни тръпки, които се оплакват прекомерно, на които очите шарят и светкат, на изглеждащи като кукли Барби, които не си държат на думата, проявяват лицемерие, които искат някакво тяхно въображаемо щастие на абсолютно всяка цена. Само Господ Иисус Христос знае кое е най-добро за нас и на Него трябва да уповаваме.

50.   За жени, които обичат.

51.   За всякакви. Има балъци, които се женят за жени тип фолк певица, други за разни хитруши, които ги контролират цял живот, трети, които са мачкани от майка си се женят за жени, които също ще ги мачкат и контролират. Има разни тарикати, които се женят за не особено привлекателни, но богати жени, други пак тарикати за скромни жени, които ще са им послушни и те ще си ходят по леки момичета. Има и такива, които ги бракосъчетават родителите им - пак по сметка. Има и нормални, които се харесват един друг, уважават жена си и тя тях, правят си взаимни компромиси и изграждат истински щастливо семейство. И ред други случаи.

52.   Трябва: да се чука навсякъде и то добре, да може да готви, да иска деца, да не е руса, да е поне средно интелигентна, да има прилична работа, да не е дебела и да има поне средни гърди /желателно големи/.
Какво друго му трябва на човек?

53.   За жени, които обичат.За един мъж е от голямо значение,колко мъже е имала жената.Мъжете никога не се женят за жени,които са ходили с много мъже.Мъжете,никога не се женят за к....и.И все повече се убеждавам в това,Знам за жени и имам познати, които все още никой не ги е взел за жена,само ги......,защото ги знаят какви са и че са ходили с тоз и онзи с всякакви.Тези лесните жени,които всеки пожелал ги ги има.Много често раждат деца,но нямат мъж.

54.   Най-малоумната тема от месеци насам! Това е все едно да питаш: "Какво ядат хората?". Първото, което му минава през главата на човек когато прочете подобна глупост е "Кои хора? Ескимосите, китайците, аборигените от южна Амазонка, германците или астронавтите на МКС?"
Та какво ядадт хората по Земята? А на другите планети?
Задавайки си подобни безсмислени въпроси - скоро няма да ти излезне късметя...