Споделена история от Семейство

Нормално ли е всичко това?
Здравейте, въпросът ми към Вас е следния: нормално ли е според Вас мъж на 44 години, ерген, без деца, да не е имал сериозна връзка досега, да не е представял нито една жена пред семейството си и приятелите си и да предложи съвместно съжителство на разведена жена, 42 годишна, с две големи деца, вместо да си намери по. млада и с перспектива за деца жена, след като изглежда дори по-млад от нея? Не мислите ли, че има нещо което е притеснително в този случай? Моля Ви за мнения, става въпрос за моя брат и наистина се притеснявам от това или може би той има някакви проблеми, за да не е имал сериозна връзка досега или тя е опасна и обиграна жена, която има други идеи спрямо него. Благодаря Ви предварително за мненията Ви.

Коментари

1.   Да - нормално е. Един 44 г. мъж тръгва с 42 г. жена. И вместо да се радваш, че все пак е намерил ИЗОБЩО жена, ти се пържиш в ревност и злоба.
Защо така?
Ако искаш да не загубиш брат си за в бъдеще, спри да му се бъркаш! Той поне 34 години е търсил жена, не е намерил и не е създал семейство с деца, защо на 44 г. да го прави? Човекът може и да не иска изобщо деца, може да не може да има деца, може просто да има други цели в живота. Не ти е на теб работата да се бъркаш в живота на брат си.
Новата му жена наркоманка ли е, престъпница ли е?
Ако не е - ами приеми я, защото брат ти си е избрал и как ще свърши всичко си е негова работа, не твоя. Гледай си своя си живот, не се бъркай в този на другите.
За мен ти просто ревнуваш.

2.   И аз мисля, че е нормално. Замисли се малко, ако беше намерил 25-30 годишна "мома", какви опасения щеше да имаш тогава? Нямаше ли пак да търсиш причина за неодобрение на връзката му?

Ако жената беше без деца на тези години, нямаше ли да си мислиш, че се хваща за него като удавник за сламка, че нещо не й е наред, щом е останала сама толкова години и т. н.

Честно казано, както описваш брат си, мисля, че много хубаво се е получило, че е намерил спътница в живота и най-вероятно е щастлив.

Ти нямаш право да анализираш личния му живот и да му се месиш.

3.   Напълно съм съгласен с номер 1 и 2. И моят съвет към тебе е да си гледаш работата.

4.   Аз пък си мисля че историята на автора се отнася всъщност за него, но той просто не иска да се издава.

Но все пак, да, нормално е. Все пак тя е жена с опит (лично мое мнение). Ако е влюбен в нея не намирам проблем. А ако за него външния вид е проблем... да продължава да търси своята жена "принцеса", ама ще загуби доста време.

5.   Естествено, че е нормално. Да не искаш някоя 20годишна? Не че е лошо, просто както се сешаш ти е време за семейство и т. н, а едва ли едно момиче на 20 ще се реши на такава стъпка.

6.   Авторке нормално е мъж, ерген на 44 никога да не е искал собствени деца. Защо си убедена, че той трябва да иска свой деца? Не мисля, че Жената има кой знае какви идеи спрямо него. Децата й казваш големи независими или скоро ще станат такива. Тя си търси другар в живота той също. Защо търсиш нещо гнило?

7.   По-скоро брат ти да се радва, че изобщо е намерил жена, а не да търси под вола теле! Мъж на 44 години, който никога не е имал връзка, означава, че има много, много сериозен проблем. Дори най-задръстените си намират по някой. Може би мечтата му е била да живее до мама до края на живота си или да смята, че само принцесата на бял кон е достойната за него! Каквото и да е, хванал е поледният влак, само може да се радва. А и коя по-млада би се хванала със стар ерген, който дори не е свикнал да се свива само на своята страна от леглото:). И не мислиш ли, че жената все пак е 2 години по-млада от него, какво искаш - да е на 18 ли? Айде, слез малко на земята...

8.   все пак може да си намери по-млада и без деца,
знаем че самотните майки са търсачки за осигуряване на децата си