Споделена история от Семейство

Нещастна ли съм?
Живях 18 години в семейство с постоянни скандали, побой над мен, пиянски панаири на баща ми и постоянните приказки на майка ми, че аз съм го предизвиквала, затова и съм ядяла бой. Бях постоянно унижавана, че от мен човек няма да излезе и бита. Преживявах и драмата от това, че и майка ми и брат ми страдат от това. Изкарах и тежък пубертет- била съм и дори отвличана от разни гаджета и лоши компании. Но независимо от това бях от най-добрите ученици в една от най-добрите гимназии в нашия град. Когато един ден седнах и си поговорих с майка ме, че ако не се разведе с баща ми, ще си хвана багажа и ще избягам максимално далеч. И така и стана. Майка ми сподели, че ни обича всички и че не може да се лиши от мъж, защото той я издържал. След шест месеца си хванах багажа и избягах на 3000км от Б-я, при настоящия баща на детето ми. Разбира се избрах максимално най-неподходящия мъж за мен. Забременях в чужбина. Започнахме да се караме още там. И независимо, че бях причинила адски стрес на майка ми и на цялото ми семейство, като избягах от нас и живях 1 година далече от тях, майка ми не спря да ме търси. Върнах се от чужбина сама в 6 месец от бременността ми. Изкарах една вечер у нас, като на вечерята споделих за причината на която съм избягала. На следващия ден баща ми ме изгони и отидах да живея при маминка и дядо. Живях в тях, докато моя мъж влезе в Б-я, дни преди раждането на детето ни. Излязохме на квартира и всичко уж беше нормално, докато не разбрах, че той ме лъже и дърпа пари, за да си покрива дълговете от комар. И това преживях с малко бебе, живеехме трудно, нямаше пари, независимо, че моя работеше при дядо ми в строителството. Работеше нелегално, защото и самия той беше нелегален. Имаше черен печат и забрана да влиза в Б-я до 2012г. Адски стрес, не само за него, но и за мене. Шест месеца живяхме на квартира, докато нашите не решиха да ни купят едно малко апартаменче. И когато се нанесахме там, всичко стана още по-зле. Започнахме да се караме повече, кумара се засили. Детето ми беше на 6 месеца като ме приеха да уча висше. Ходех задочно. Опитвах се да не мисля за всички проблеми. Същевременно и издържах семейството с помощта на близките ми. Моя мъж безочливо ми повтаряше, че аз съм виновна за всичко, не съм била добра домакиня и т. н. Предимно това му бяха забележките към мен. Аз му казвах, че ми е адски трудно да съм студентка и да гледам дете и да имам проблеми и с него. Преживях тежки години. Започнах работа, детето ми беше на 2год и полувина. Но това не ме успокояваше. Започнах да сменям работата си често, защото все нещо ми тежеше там. Така стана, че за 5 год трудов стаж смених 6-7 места и то големи и богати фирма на добра позиция. Прехвърлях се от място на място без да имам прекъсване на стажа. Все бягах от нещо. Но пък лесно ме взимаха, защото съм "красива, умна и амбициозна"- по думите на шефовете ми. С всеки ден обаче отношенията ми с мъжа ми ставаха по-зле. Освен лъжите, които не можеш да му простя, на един ден на детето ми ме би. Това най-тежко го преживях. Вината беше изцяло негова и независимо от това аз пострадах. Та през това време докато живеех с него и имах куп неща на главата си, поне на работа ми вървеше, работодателите ми бяха със страхотно онтошение, като изключим, че повечето ме харесваха и по другия начин. Сега обаче след като завърших и магистратурата някак си не ми издържаха нервите. Брат ми получи и някакви припадъци на нервна почва. И него го мисля. На ново работно място работя вече 4месец и все нещо елементарно пропускам или греша, а нали съм перфекционистка и ги преживявам на сериозно тези грешки. Вкъщи нямам почти никакви интимни отношения с моя. Като се върна от работа- той излиза и така. Отчаяна съм. Живея без любов, в смисъл независимо, че ми е причинил много болка, аз все още някакси обичам мъжа си. Той е груб с мен, арогантен не ми показва никакви чувства и ная-вече, когато имам нужда от мъжко рамо, него го няма. Тръгнали сме от нищо заедно. С много усилия аз му създадох всички нормални условия на живот. Цялата къща аз съм я обавела, купих му и кола, която той я развали и накрая я продаде на части, без моето знание и две години ме лъга, че била на майстор. Хиляди са нещата. И в крайна сметка се чувствам зле. Предполагам няма как да ме разберете, защото не знаете нещата в детайли... Но не се чувствам добре...

Коментари

1.   Благодаря на Авторката, че сподели историята си.
Изводът - „Кой каквото прави, за себе си го прави“.
Авторката за мен не е нещастна, а е нещастница и наивна жена. И тя като повечето българки мисли, че като се ожени в чужбина за някои боклук, като роди едно дете на 19 г. животът ще се уреди. Илюзията е, че едва сега лошото почва.
Кой е виновен - отчасти родителите на такива момичета. Тук авторката няма вина, но глупостите, които е надробила след 18 г. са провалили остатака от живота ?. Каквото и да прави, ако ще и 100 висши да запише - животът ? е провален.

2.   Имаш едипов комплекс и трябва да се подложиш на психоанализа.

3.   Начинът на живот на авторката не струва и 5 стотинки, но определено тя си е виновна за нещастното стечение на обстоятелствата и пропуснатите шансове, вкл. в т. нар. богати фирми, където са изпадали в заблуждение, че тя е "красива, умна и амбициозна". От написаното се разбира, че за акъл и амбиция не можем да говорим, но вероятно наистина е красива, за да си намира така лесно работа в днешните тежки времена.
Както и да е, решението на проблемите е единствено в твоите ръце, авторке, тук най-много да получиш някой и друг укор в повече, а определено нямаш нужда от това.
Успех!
М, 34

4.   Моля, не ме разбирайте погрешно. Може би много малка съм срещнала мъжа ми. Бях 16год като се запознах с него, бях влюбена в него. Не съм търсила изгода нито финансова, нито съм си мислила, че ще прокопсам като взема чужденец. Той не е бил такъв, като бяхме гаджета. А отидох при него, защото го бяха екстрадирали от Б-я, 1 година след като се запознахме. Винаги съм го обичала.

5.   Намирала съм си работа не защото имам единствено привлекателен външен вид. Един работодател не би търпял красиво, но кухо парче. Длъжностите ми са били отговорни и съм специалист в много сложни материи, които едва ли би ги разбрал М. 34. Много хора са ми завиждали, че в тези трудни времена за мене работа има. Работа за специалисти има. Не търся съжаление, не най-малко укори. Просто имах нужда да споделя за тъжния ми живот, който хората дори и не предполагат, че водя.

6.   Според мен хора, които не са живели в подобни условия на насилие и побой намат право да взимат отношение по въпроса. Болката на децата родени в такава среда остава за цял живот. Момичето е избягало и е направило грешка, повечето хора постъпват така, когато са млади и почти винаги това е грешка за тях. Ако не можете да разберете авторката, то поне не я упреквайте. Аз също имах трудно детство и мога да ви кажа, че никога няма да бъда пълноценен човек.

7.   Аз не мога да разбера защо въобще ни питаш! Ти не си нещастна, ти обичаш да бъдеш НЕЩАСТНА и МАЧКАНА. Разни хора разни идеали!
Искам да си прочетеш сама историята, най-вече началото и края! Искам да видиш приликите и разликите, ако не можеш да ги откриеш аз ще ти ги кажа:
ПРЕДИ
1... Нещастно дете, като всяко едно си била неразбрана. Това е нормално. Агресивен баща, който е нагрубявал теб, майка ти и брат ти.
2... Майка, която е финансово нестабилна и решава, че няма да се застъпи за дъщеря си.
СЛЕД
1.. Дъщерята има агресивен мъж, ражда им се дете!
2.... Дъщерята не напуска мъжа си защото...
Е тука искам да ми отговориш, и не ми казвай че го обичаш. Нямаш спокойствие, нямаш сексуален живот и нямаш и елементарно уважение от негова страна. Кажи ми какво те спира да го изгониш? Ти си финансово независима? Нали ти самата това поиска от майка си, СПОКОЕН ЖИВОТ?
Защо по дяволите се жалваш, а не се опиташ да осигуриш на детето си това, което си искала най-много.

8.   Номер 1, прекалено си тесногръд за да можеш да си обясниш "някои" неща. Жертвите създават жертви... за съжаление.

9.   Защо с толкова злоба подхождат някои, не разбирам. Винаги съм била добра. Въпросът, с който съм озаглавила историята си е риторичен. Задавам си го всеки ден, защото искам да не е така и се старая да търся хубавото, което да ме крепи. Не съм се старала да се оплаквам или да търся съжаление, просто исках да разкажа, тъй като ме боли и търся начини да споделя болката си. Знаете ли каква в каква дилема съм. Детето ми изпадна в нервна криза, когато му казах, че с баща му ще се разделяме. Направи ми пристъпи на нервна почва. Каза, че обича баща си и иска да сме заедно. Децата са несъзнателни егоисти. Обичам детето си и съм искала единствено то да е добре. По-добър баща от неговия собствен няма да намеря. Това, което най-много ми тежи е, че живея без да бъда обичана и уважавана.

10.   ... Майка ми сподели, че ни обича всички и че не може да се лиши от мъж, защото той я издържал---тука те поправям-казах че оставам не защото ме издьржа а защото децата когато порастват отлитат от гнездото а бащата и майката остават заедно а не се развеждат само защото има неразбирателство между поколенията

12.   Номер 7:
Скъпа моя, аз лично не виждам нищо злобно в коментарите на хората. Просто всички недоумяват защо казваш, че живота ти е нещастен и ти не правиш нищо, за да го промениш.
И аз като теб ядях 10 години бой от майка ми за възпитание и после още 3 от баща ми заради пиянството му, и не съм правила толкова глупости колкото ти казваш, че си правила. И аз като теб избягах и започнах да работя, запознах се със съпруга си, живяхме заедно 4 години и тогава забременях. През тези 6 години откакто сме заедно аз не съм чула една лоша дума от него, а за шамари да не говорим.
След като аз избягах дъртия нямаше с кой да се заяжда и започна с майка ми. И тя точно като теб го търпя заради брат ми, но когато той поотрасна започна да използва същите обиди и епитети върху нея. Започна да прилича на него! Тя си тръгна а той остана при дъртия. След 1 седмица вече знаеше, кой ще се грижи за него и вече година по-късно той е по-спокоен и уравновесен. Още не може да осъзнае изцяло, че всичко е било за негово добро, но и това ще стане. "По-добър баща от неговия собствен няма да намеря. "- най-доброто нещо, което един баща може да направи за детето си е да обича майка му. При вас това го няма и много скоро детето ти ще започне този модел на подражание. Ти няма да търсиш нов баща, той/тя си има такъв, ти ще търсиш човек, който да обича и подкрепя теб и да приема детето ти за свое. Всеки има право на щастие, но за да си щастлив трябва да се бориш.
П. С и след като вашите са ти помогнали с жилище, значи си се сдобрила с баща си, и както жената отгоре пише "предполагам, че е майка ти" изглежда при вас е бил проблем в поколенията. И сигурно глупостите, които на теб ти изглеждат дребни за баща ти са били проблем.

13.   Скъпо момиче, преживяла си много и през много трудности си преминала. Не се отчайвай! Ще намериш изход - най - добрия за теб. Те на този сайт само знаят да унижават хората и да клюкарстват. И мен ме направиха най - черната и според тях не съм била никаква майка. Живей в името на детето!