Споделена история от Семейство

Не ни е времето за дете. Как да му го обясня?
Здравейте!
Наскоро направих 23 години. Годеникът ми е на 26, доста интересна личност е и си го обичам много, но не го виждам като баща... не и следващите 3-4 години.
Сега към проблема: Той имал "онова чувство", че е готов да стане родител. Спомена ми го преди 3 месеца, когато беше извън България и го ударил на размисли.
Сега ми го споменава при всеки удобен момент. Последно говорихме по въпроса вчера и се скарахме.
Просто... все още не е наясно със себе си - дори не знае дали иска да живее тук, или да се преместим при роднините му в Австрия.
Говори ми как ще се посвети на семейството и същевременно крои планове за лятото. Споделя ми как му се обикаля напред-назад. Такъв човек е - обича да пътува, да вижда нови неща, не се задържа вкъщи за дълго. Харесвам си го такъв, но как вижда нещата с дете? Да се мъкнем навсякъде с ревлив дребосък, или той да да се пилее из България и Европа, а аз да се заробя вкъщи с бебе. Не ме устройва. Казах му го, а той се ядоса, развали ми празника и накрая отиде да спи на дивана.
Не искам да се чувства гадно, но на 26 е твърде млад за баща. Аз искам да се наживея, а съм сигурна, че и той го иска. Просто не осъзнава колко са сериозни нещата.
Искам да разбере, че моментът не е подходящ. Ще ми се да поговорим, но без да се ядосва и да ме обвинява, че не го обичам достатъчно. Мъчно ми е да го гледам така, но бебе е най-неподходящото нещо в този момент.

Коментари

1.   Напълно съм съгласен с тебе на 26 никой мъж според мен не е готов да става баща чак след като навърши 30 години вече е по узрял мъжа.

2.   След като го чувстваш така, му го обясни спокойно и той ще те разбере! Детето трябва да е желано и от двамата! При мен ситуацията е същата-приятелят ми иска дете, но аз смятам, че не е сега времето! Обясних му, той уважи решението ми и чака и аз да бъда готова!

3.   МЪже. Или кажи му " мъж " и повече не го обиждай.
Моят приятел е на 28, аз съм на 22, скоро навършвам 23. И той говори за деца ( забележи авторке, не едно ). И той го ударил на размисъл. Той щял да си го гледа много детенцето, а в същото време дори с пералнята не може да се оправи. Знам, че е грижовен, внимателен, добър, а може би и твоят приятел е такъв, но майката си е майка. ТИ ще го носиш 9 месеца, ТИ ще го родиш, ТИ ще го кърмиш. А той щастлив от рожбата ще се черпи може би с приятели първите няколко дни. Няма лошо, но задълженията между двамата родители никога не са равни. Кофти, но факт.
Седнете и поговорете сериозно. Дай му да разбере, че го бичаш, но има време за децата.

4.   Здравейте,

Моят коментар ще е малко различен от останалите. Аз съм мъж на 28 и на 27 години станах баща. Съгласен съм, че ако авторката не се чувства готова, не трябва да става майка - още повече като не е сигурна за моментното състояние на приятеля си! Но не сте прави, че мъжът не е готов за баща на 26 по принцип - пълни глупости, това е манталитета на новото поколение. Много мои приятели на 26 вече са бащи, с висше образование, с работа, както съм и аз. Никога човек не е готов за дете и на 30, никога човек не се чувства да се е наживял, това говори опита ми с другите хора, които наблюдавам. С това разбиране, че трябва човек да има дете след 30 години, с живеенето с алкохол и цигари, води до проблеми със забременяването и наличието на много вродени болести у децата. Знам теорията за "модерната съвременна медицина", но е доказано, че при раждане от 30 години се увеличава риска от проблеми за детето и започва да намалява репродуктивната способност на жената, забавя се и метаболизма - ще си върнете килограмите по - трудно...

5.   Това с мотаенето и че иска да вижда нови неща из България и чужбина, не зависи от възрастта, а е характер, не си мисли че като стане на 30 ще иска да си седи в къщи :) според мен ти самата не си наясно със себе си и ти е рано за дете. съвсем друг е въпроса, че както вече са казали, за мъж 26 години е доста ранна възраст за да гледа някой, не че не може, не говорим за финанси, говорим за отношение, мироглед, спокойствие и улегналост. За съжаление все по млади хора правят рано тези крачки и после им е много, много по-трудно.
Съвсем друго е нещото, което ми се върти из главата. Според мен иска да те върже неангажиращо както го наричам аз :) Това ще рече че иска без брак и да полага някакви сериозни усилия за вас, да те върже към дома с едно дете, което според него би била някаква гаранция за ваше общо бъдеще, или поне докато той реши че иска такова.
Мисли, не си малка, но не забравяй, че отговорност за всичко случващо се в живота ти носиш само ти, не той.