Споделена история от Семейство

Какво да правя ?
Здравейте моята най-добра приятелка която мн обичам постояно бива подлагана на психически и физически тормоз от родителите си. Постоянно бива пребивана от техните и втълпяват, че е буклук и за нищо не става а това не е така тя е изключително красиво, добро и забавно момиче. В тех буквално се редят да я бият сестра, баща и майкаи. Но от както баща и замина за чужбина нещата станаха мн по-лоши вече виждам по ръцете и червени сънини... немога повече така да я гледам говорила съм с нея да звъним на социалните да я дадат на други родители (тя е говорила с нейни приятели и техните родители дали биха я зели и те се сагласни ) но как да се свържа с тех сигурно ли е, че ще я измъкнат от техните... с всеки изминал ден става се по-лошо и по-лошо а тя е едва на 14 и да има такова детство аз наистина я обичам много и искам да и помогна... някой може ли да ми каже какво да направя как да и помогна на кой да званим. //

Коментари

1.   Мило момиче, първо наблегни на уроците по правопис. Трудно се разбира какво изобщо искаш да кажеш. Най-лесно твоята приятелка отива в полицията, от там ще прехвърлят случая на "Закрила на детето". Но не мисли, че е толкова лесно. Това не е сергия "да я дадът на други родители" и "родителите на нейни приятелки са готови да я вземат". Деца не се раздават току-така. Тепърва ще има да виси по социални домове, ще се водят дела, ще се преценява на кои роднини може да се даде детето. Но като чета историята ми се струва силно преувеличена и съм сигурна, че на твоята приятелка животът вкъщи ще и се стори песен в сравнение с това, което я чака по домовете. Децата на тази възраст много обичазт да преувеличават...

2.   Отидете ти и приятелката ти в полицията и говорете със следовател. Става въпрос за домашно насилие. Агенция "Закрила на детето" трябва да поеме случая, както е написано в коментар 1. Но отивате в полицията първо. И вземете някой възрастен с вас. Най-добре е да има човек, който да ви представлява през властите. Твой родител, може би. Успех!