Споделена история от Семейство

Какво мислите за бременните булки?
Здравейте,
предстои ми да се омъжа и както се подразбира от заглавието - бременна. Ще бъда в петия месец тогава и съответно с коремче. Напълно ми е ясно, че в днешно време толкова много момичета се омъжват бременни, без значение дали в по-ранен етап от бременността или по-късен. Винаги съм искала да се омъжа, да има сватба, не се женим заради бебето. Въпреки, че не беше планувано е много желано. Но тези дни обикаляйки по магазините да пробвам рокли леко се натъжих, че няма да изглеждам така, както винаги съм си представяла, че няма да мога примерно да танцувам до припадък, както обожавам, че едва ли не хората ще ми обръщат внимание като на болна, а не защото съм булка.
Какво мислите вие, когато видите бременна булка? Как ви изглежда?

Коментари

1.   Ами отложете я като ти става тъжно. Раждаш бебето, чакаш да проходи, тъкмо да шаферства. Егати проблема.

2.   Здравей, Авторке! Ето ти един линк за елегнтни булчини рокли. От тук купих роклята си, не са скъпи или поне не до толкова. Поръчката се извършва и до 30 дни пристигат. Прекрасни са, а има и модели, които ще прикриват коремчето ти и ще си страхотно елегантна- спокойно! ето: http://www.belnoir.bg/
Какво мисля ли, нищо и не е е нужно някой да мисли нещо. Трябва да си щастлива и да направиш щастливи и близките си. Да това е твоят ден, но не по маловажен е и за родителите ти, които са те отгледали и също мечтали да те видят булка. Да разказваш след като избиреш роклята, какво си купила и как върви подготовката ти, а по- късно и как мина сватбата. Успех!

3.   по добре изчакай да мине раждането ;)

4.   Бил съм на такава сватба. Нищо лошо не виждам в това.

5.   Мисля си, че се женят само заради бебето (сори, но в 80% от случаите така)

6.   Бременните винаги са красиви. Така, че бременна и булка - още по-красива.
Това не трябва да те притеснява, не го мисли.
Мисли за бебето, което ще осмисли живота ви. Следсватбените емоции ще са до раждането на детето.

8.   Мисля, че е много тъжно да видиш бременна булка. Първо, защото се омъжва, защото е забременяла непланирано - следователно не е искала това дете. И второ, защото една дама заслужава дап олучи годежен пръстен и предложение, а не да прави сватба заради бебе. Доста е тъжно да видиш бременна булка, винаги ме избива на съжаление и някак не чувствам, че младоженците се обичат, а повече виждам причината да се женят - корема, бебето.

9.   Сигурна съм, че ще си много красива! :)

Ж, 15

10.   Ще изглеждаш още по-прекрасно повярвай ми! Просто се радвай на момента.

11.   Според мен ще изглеждаш много красиво и някак много сладко!

12.   Според мен близките ти ще бъдат до теб въпреки всичко и ти се забавлявай.

13.   Според мен ще бъдеш много сладка :) нека датенцето ви се роди живо и здраво :) направете си втора сватба :) на 10 20 30тата годишнина :) Пожелавам ви много щастие :) Не се тревожи за това :)

14.   Недей да се притесняваш и си направи деня специален, защото си е твоят ден, без значение от обстоятелствата. Аз честно казано имам малко критично отношение (изцяло на страничен наблюдател, на когото не му влиза в работата), когато видя бременна булка, защото първото, което ми хрумва (а и май на повечето хора), е "Аааа, станала е белята и бързат да замажат положението. " Което по принцип може и изобщо да не е вярно във всички случаи. С това не искам да те обезсърчавам, защото както казах - на мен не ми влиза в работата, без значение как ми изглежда и какво мисля. Този ден си е на младоженците и те имат всяко право да се радват и да са щастливи, без значение как изглежда отстрани. Предполагам, че на сватбата ще са достатъчно близки хора, които няма да гледат с лошо око и да клюкарят. Желаят ти приказна сватба и прекрасно бебче, пък другото не го мисли. Всеки може да мисли, каквото си иска, но животът си е твой.

15.   Ха-ха, понякога за една нощ безумие човек може да си опропасти 20-те най-хубави години от живота! :)

16.   Петия месец няма да ти попречи, да си красива нито да танцуваш до припадък. Виж неудобните обувки могат да ти попречат. Била съм бременна два пъти и ми се случи в шестия месец да съм на сватба с последваща дискотека, е бременността не ми пречеше, пречеше ми благоразумието, че било срамно бременна да танцува. Пречеха ми евентуалните хорски приказки.

17.   :)))
Нищо лошо, нищо срамно... И аз бях бременна в петия месец на сватбата си, преди 24 години :))))
Не е истина, че се сключва брак заради бебето...
Много млади живеят на семейни начала и отглеждат децата си без сватба и без сключен брак...
Много щастие ви желая!!!

18.   Не се обиждай, авторке, но 90% от хората ще си помислят, че си „поредната“, която е вързала някой мъж с корема си. Съветвам те да родиш първо, да поотгледаш детенцето и да ви е шаферче на сватбата - така всеки ще си каже - ето, жена от класа, не го върза с корем.
Най-големият ти проблем обаче няма да е това, какво мислят хората, а коремът сам за себе си - ти нито ще можеш да пиеш на сватбата, нито ще можеш да играеш като хората да не говорим, че на снимките и след 30 г. всеки ще вижда причината за сватбата.
На село може булките с корем да са нещо обичайно, но истината е, че са обект на присмех в града.
По една или друга причина човек може да създаде деца и преди брака, но да се ожениш точно като бременна за повечето хора значи - ето, върза мъжа с корем.
Сватбата е голям разход и много организации. Като бременна не вярвам да успееш да участваш активно във всичко това и накрая може да се случи така, че разни лелки да вземат решенията вместо теб.
За мен да се ожениш с корем е глупаво - има време и преди, и след това. Аз лично смятам да се омъжа или преди децата, или след като са поотраснали малко, за да присъстват активно и да си направим един готин празник, вместо да стоя отстрани с надут корем и да гледам как другите ме одумват и се забавляват на моя сметка!

19.   Не бъди гузна. Смело напред в живота. Супер е това че ще имаш дете. Иксали сте го затова ще го имаш.

20.   Какво значение има какво мислят хората!? .... щом ти не си в конфликт със себе си.

Моята етърва(жената на брата на мъжа ми) беше бременна в 7-мия месец на сватбата си. И защо така... Тя един път вече беше правила аборт от него и сега пак забременяла... случайно, уж той я пазеше. Ама толкова му е мъжкото пазене, когато е без... сещай се. И до последно се криеше от майка си и не искаше да и казва. Просто са си мислели да си живеят така без брак с детето. Но това нещо може ли да го криеш дълго, криеш, криеш ама до време. Като разбра майка и -ела да видиш. Натисна ги той да я взима веднага и да се женят възможно най бързо, че какво щели да кажат хората, щяла да стане за резил пред света(по нейните думи). Сто пъти идва при свекър ми да му говори, че така не може, че трябва да се прави сватба... та така.
И на сватбата булката колкото беше висока(а тя е нисичка и доста слабичка), толкова и корема и стърчеше остър напред-в 7-мия месец вече пред всичките роднини там, ама какво да се прави.... мина и това.

21.   Аз се омъжих без да съм бременна и имаше коментари от сорта- ама защо се жените, като не чакате дете. Мина година от сватбата, почнаха да питат няма ли да забременявам, какво чакаме. Угодия няма. Била съм на сватба с бременна булка и не съм забелязала някаква разлика от всяка друга сватба, на която съм била.

Изобщо да не ти пука кой какво ще си помисли. Общо взето, на сватбите присъстват роднини, които я видиш повече, я не, ама тогава ще дойдат да се наплюскат и да клюкарстват. Така е поне в повечето случаи, може при вас да е различно.

Желая ти цялото щастие на света и една незабравима сватба, пък който каквото иска да си мисли.

22.   Хора на нея ако не и пукаше какво ще кажат другите, нямаше да ви иска мнението, за това кажете и каквото иска да чуе и да се успокои.

23.   Ами естествено си мислим, че се жените заради бебето. Защо е толкова важно мнението на някакви непознати? ! Ти за себе си като знаеш каква е истината и защо го правите, нашето мнение не е важно!

24.   И аз бях бременна булка точно в петия месец и си бях много красива булка, дори не ми и личеше толкова, а роклята ми стана от първия път така че... няма нищо лошо в това

25.   Авторката: Много благодаря на всички за коментарите, дори и за негативните. Обаче искам да вметна нещо - нито съм на 20г., нито съм тръгнала да ''връзвам някой с бебе'', нито бременността ми е плод на ''една безумна нощ'' (част от предположенията на някои коментатори). На 26 години съм, имам човек до себе си повече от 3 години, получила съм и годежен пръстен и предложение за брак, а мисълта за бебе не ни е била никак чужда. Сватбата си я бяхме планирали за по-късно през годината, но се случи, че забременях сега, и винаги съм искала да се омъжа преди да забременея (или да родя в случая). Предпочетохме това да стане когато съм в 5-ия месец, отколкото в 8-ия. Исках да знам как ви изглеждат бременните булки преди всичко чисто визуално, а някои от вас тръгнаха едва ли не да ми правят психо профил! И не, не искам да чуя, каквото искам... мненията ви няма да са ми меродавни, просто исках да прочета какво мислят страничните хора, как на тях им изглежда.
Едва ли съм само аз жената, която си е мечтала за сватба, в деня на която да е най-красивата, най-важната и т. н. и после логичното развитие на нещата - децата. Но живота поднася изненади. Аз не съм нещастна от това, просто промените, които настъпват в тялото ти по това време (бременността) те карат да се замислиш всъщност хубава ли съм, как изглеждам, как ще изглеждам в тази или онази рокля.
Номер 8 - непланираното забременяване не винаги значи, че жената не е искала бъдещото дете. И когато видиш друг път бременна булка, гледай да си информиран/а за живота и по-обстойно, не я съжалявай напразно. Лошото е, че повечето хора са така устроени да не виждат по-далече от носа си, и за това е логично да виждат в големия корем, единствената причина за брак.
Номер 18 - не знам кое е селско, градско, тъпо или остро... само знам, че разсъждения от типа ''вързала мъжа с бебе'' по-отиват за миналия век. Щото сега, ако беше толкова лесно да вържеш мъж с дете, нямаше да има толкова изоставени и самотни майки, че и изоставени дечица в домове. Това кой какво щял да каже не ме вълнува, защото аз на сватбата си няма да каня хора, които дори и на снимка не са ме виждали и съответно да разсъждават ''Върза мъжа с корем''. А за най-големия проблем - пиенето :D Чак се чудя как ви ги раждат мозъците такива? ! По принцип не пия и няма да ми е чак такава жертва, но и да пиех точно на сватбата си ли трябва да демонстрирам колко съм добра в това :) Изобщо да ти имам доводите. Между другото да ти кажа бременността не ми пречи никак да участвам доста активно в организирането на сватбата си, помага ми единствено бъдещия ми съпруг. За сватба, след като родя предполагам ще имам много по-сериозни грижи около малкия човек, че да тръгна да организирам нещо подобно ;) Иначе да ти призная, ако ти би се чувствала на сватбата си ''отстрани с надут корем'' аз не бих. Не го приемам за нещо порочно и грозно, че да се мисля едва ли не за е*ати пропадналата. А дали някой ще те одумва и забавлява за твоя сметка, зависи от хората, които ще поканиш - когато знам за някой, че би дошъл само за сеир или да се наяде, не го каня! Канят се близки и приятели, за да споделят един от най-вълнуващите моменти в живота ви, не лели, стринки до 9-то коляно и хора с които сте на ''здравей-здрасти''. И още нещо - не си прави планове, защото животът е непредсказуем.

26.   Преди две години съпругата ми и аз направихме свадбата докато бе в петия месец. Мога да ти кажа че бе страхотна булка и дори бе по секси от колкото и съм си представял. Това е мъжка гледна точка. Съветвам те да не се притесняваш и си направете кефа без да ви пука от хорските клюки. Важното е да се обичате и това в коремати да е на първо място. Другото просто не го мисли.

28.   Авторке не се претиснявай от хорското мнение. Мого си права за съжалине хората голяма сат от хората да не кажа всички сме така устроени все да мислим нещо негативно да тровим конспирации и така нататък. Наиситна не трябва да ти пука какво говорят някакви странични хора които дори не те познават а говорят всякакви простотии и прочие. Факт е че има такива хора които се женят заради детето но пък чак такъв голям процент не ми се вярва. Аз има мбратовчедка която се ожени за приятеля но мно мога да кажа че си беше по любов а не заради бебето. При някои двойки нещата се случват по-бързичко но това не означава че ще завърши с провал или нещо от софта. Пожелавам ти много приятни емоции много много любов разбирателство и да тсе радвате на бебчето си и да ще монго щастливи. Така е за жалост че вместо да се зарадваме гледаме доста песимистично и гадни мисли ни минават което е но какво да се прави вие си знаете истината най-добре така че не се оставайте някакви хора да ви развалят деня радоста и така.

29.   Моята майка беше точно като авторката и тя е била бременна с мен на сватбата Нищо лошо няма в това Датата беше 11. 10 1992 и 6 месеца по късно се раждам аз нейният син -09. 04-1993.

Всичко е възможно мила авторке да си бременна на сватбата е супер

30.   Авторке,

ще ти кажа следното - не е хубаво бременна жена да е булка. Това не е честно, почтено, а и лъжеш. Ти и приятелят ти лъжете държавата, лъжете и Бога и Църквата ( ако искате да бъдете бракосъчетани в православен храм). Освен, че лъжете, вие и наглеете. Бременната булка лъже, защото коремът с бебето й показва, че тя е забременяла ПРЕДИ сватбата.

И често да ти кажа, бременните булки НЕ са хубави. Булки са тези жени, които са венчани НЕбременни. Такива небременни булки са най- красиви.

Авторке,

Ако ти все пак държиш на своето си, наглееш и искаш сватба, трябва да знаеш, че си в нарушение. Ако сключиш само граждански брак - там можеш да си бременна булка, макар, че пак няма да те възприемат насериозно. Но ако си кръстена в православен храм и макар и да си бременна искаш и църковна сватба - НЕ може. Православната Вяра, Църква, морал и съвест НЕ позволяват бременна жена да бъде венчана / бракосъчетана в православен храм.

Авторке,

за теб и повечето други двойки, които имат / чакат дете ПРЕДИ сватбата, важат следните поговорки :

" След дъжд качулка ". " Каруцата пред коня".

Авторке, НЕ мисли сега за сватби, а за бебето. Сега не ти е време за сватба. Да си мислила за сватба преди да си забременяла. След като родиш и откърмиш детето си, тогава ще имаш и време за сватба.

31.   Ще си помисля, че се жените само заради бебето, което е грозно, и че грам няма да се забавляваш на собсъвената си сватба. По-добре го роди и след това направете сватба.

32.   Модераторите, защо давате трибуна на секстанти като н.30?
Първо темата е на повече от 6 години, авторката отдавна вече е била булка и е родила. Второ няма нищо лошо, дори е хубаво, че са се решили да се венчаят с мъжа и. А такива като споменатия н.30 нека си живеят в техния си паралелен свят...