Споделена история от Семейство

Аз ли трябва да го издържам?
Здравейте :) С приятеля ми заживяхме заедно преди месец. И оттогава за всичко плащам аз, а не работя. Той също. Студенти сме. Ако той иска нещо, иска ми пари. Сърди ми се като му искам пари. Живеем и с трети човек, който също не ми дава пари. Неудобно ми е да им искам, не съм човек, който се заяжда за пари, но веднъж два пъти. Не мога аз, момиче, неработещо, , да издържам и трима ни. за тях може да не значи нищо да ми дадат по 2 лева, но за мен 6 лева да дам за нещо, което и тримата ще изразходваме е много. Не мога като студентка аз да давам по 20 лева на ден. Какво мога да направя? (С говорене опитах и не става, има цупене)

Коментари

1.   Ами трябва да свикнеш да се налагаш в живота или ще си цял живот изтривалка. Не издържаш ти иначе хората, а твоите родители. Ако ти бях майка, щях да ти спра издръжката и да си храниш ако щеш и 100 нещастника, но първо ти си изработи парите.

2.   Просто спираш да плащаш и често споменаваш кое не е платено, защото те надалли им пука, че водата в квартирата не е платена.

3.   Намерите си работа и тримата-винаги има решение, които търси намира

4.   Ами това, което трябва да направиш, е едно единствено - събираш си багажа и се изнасяш като и двата индивида около теб ги забравяш, по възможност им изтриваш и телефонните номера и започваш начисто...

5.   тва е лудост, ти себе си неможеш да изхраниш ще дундуркаш и още паплач ужас ти некво достойнство немаш ли попринцип мъжете трябва да плащат

6.   Подкрепям номер 1. Та ти какво очакваш. Като си видяли мекото както се казва ще се правят на ударени още месеци наред. Ти ще ги храниш и ти ще плащаш всичко. Но не си мисли, че ако след 4 месеца останеш без пари, те ще ти дадат и два лева. Просто си използват. Казваш им го в прав текст. Теглиш една черта - казваш платила съм толкова, вие трябва да ми дадете толкова или следващия месец няма да дам пари за наем. Като не дадеш да видим дали те няма да дадат. Ако пък те не дадат, още по-добре изнасяш се от двама използвачи и си търсиш сама квартира - по-малка и по-евтина или поне ще даваш пари, но ще живееш сама. Разбирам, че може да им е трудно и да нямат много пари, но като нямаш пари не се изнасяш на квартира и се простираш според чергата си. И аз искам почивка на Хавайте, ама не смятам, че някой е длъжен да ми плаща или още по-лошо родителите му да ми плащат.
Ана

7.   Авторке Здравей :). Аз съм на 19 години и съм с брат си и още един приятел в квартира в Англия. Всичко беше страхотно, когато ни приеха в един и същ университет, с мисълта, че ще живеем заедно и ще се крепим. Да де, но докато не дойде момента за парите и сметките. Неудобно е да искам от брат ми, а си имаме отделни пари, неудобно ми е да искам и от приятелят, който е с мен, защото именно ми е приятел и не е удачно. Причината всъщност е- Не сме толкова зрели, за да живеем заедно без родителски контрол. Ако съм сам ще ми е много по- добре, защото ще си правя сметката.

Съветът ми е. Предложи да приятелите си да не живеете вече заедно, макар и да е трудно за всеки е за добро.