Споделена история от Семейство

Защо така бе тати :(
Аз съм момиче на 17 и имам 14- годишна сестра. НАпоследък забелязвам смущаваща промяна в прекрасния ми баща. Държи се ужасно студено с мен за разлика отношението му към сестра ми, нея си я хвали, гушка, целува, радва й се, а на мен не ми говори почти.. Винаги е съгласен с всичко, което направя, разбирате ли, ходя си без проблеми на дискотеки, известни с наркомани и побои, прибирам се сама напраимер в 4-5 сутринта и той няма нищо против. Не че ми пречи, но просто би било мило дори и само ако ми каже да внимавам. Не мога да говоря с него, защото той ще ми каже, че само ми се струват тези неща. Посъветвайте ме какво да направя :(

Коментари

2.   Яко те тресе Едиповия комплекс... ревнуваш от собствената си сестра! На 17 г. си, почти на 18 - затова и са те оставили вашите да се развиваш. Колкото до другото - намери си приятел за гушкане, стига гледа баща си.

4.   Миличка обърни му малко внимание все пак ти е баща не е нормално само от сестра ти да се интересува и ти си му важна в живота
аз с моята 9 годишна сестра се разбирам чудесно
но майка ми ни прави проблеми а и добре че сме с баща ми. Сега тя и аз живеем при него
Малката винаги обръща внимание и на двамата нас по равно защото ни обича
Бъди внимателна и може би ще спечелиш доверието на сестра си и на татко си.
Момче- 20

5.   Намирай поводи да му кажеш, че го обичаш, че се гордееш с него. Искай му съвети и му казвай, че те са много ценни за теб. Кажи му как ти завиждат приятелките, че имаш такъв баща, че си приятелка с него. Кажи му колко си щастлива, че си момичето на татко. Вярвам, че такива думи ще размекнат сърцето му. Понякога родителите проявяват предпочитания, но това не значи, че не обичат другото си дете.

6.   коте мое се запознаем аз ще ти обръщам достатъчно внимание :)

7.   Със седене до 4-5 сутринта по дупките ли искаш да го накараш да се гордее с теб? Съветвам да се спреш; щом правиш асоциация между дискотеките и баща ти, значи очевидно има нещо общо с това как се държи с теб. Това е само съвет. Ти естествено си знаеш нещата по-добре от мен.

8.   Най-вероятно нищо няма да можеш да направиш - просто той си предпочита по ред причини сестра ти, тя му е слабост. Ако му го кажеш, естествено, ще отрече и ще изпаднеш в конфликт. №2 може и да е прав, може и да не е. Факт е, че винаги родителят, майка или баща, си теглят към едно от децата, дори и когато са от един и същ пол, делят ги. Това е. Изключения няма. Можеш само да се примириш и когато става въпрос за едно и също нещо, но реакцията на бащата ти е различна спрямо теб и сестра ти, да не си мълчиш.

9.   От Авторката

Благодаря ви за съветите, ще се опитам да ги използвам, но моля ви, не си милете, че не се разбирам със сестра ми, напротив- тя е един от най- близките ми хора, да не кажа НАЙ- близката. Разликата ни е съвсем малка, израснали сме заедно, тя (освен мен) знае най- много от тайните ми. Въпреки всичко, от време на време, както всички сестри, и ние се дразним също. Ако не на майка ми или баща ми, то със сигурност е любимка на баба ми и често обича да ме представя като "черна овца". Свикнала съм, не ми пречи толкова, не съм комплексирана, просто ми е малко странно. Разбирате ли, с баща ми се виждаме само вечер и то за по няколко минути, и пак не си разменяме думичка, докато сестра ми, която също изобщо не е малка, я рапитва за оценки, как е минал денят й и така нататък. А когато бях по- малка бяхме ужасно близки с него. Сега ми позволява всичко, но без дори да покаже някаква емоция, някакво изражение на лицето, което е много по- странно и неприятно от това да ми се скара, да ме накаже дори, и после пак всичко да е наред.

10.   Не сте ми публикували коментара, е, добре, но само аз отговорих на момичето кое не е наред с баща му.
Така че тя ще продължава да се чуди.
Какво толкова неприемливо имаше в това, което казах и е повече от ясно - че бащата не може да я гледа, защото избягва да си представя какво прави по нощите дъщеря му?
За един баща е гръм от ясно небе дъщеря му да има безпътен живот... ВСЕ ОЩЕ е непълнолетна, все пак!