Споделена история от Семейство

Кръвна група и родители
Здравейте, на скоро си изследвах кръвната група и се оказа че съм А+, а родителите ми са 0+, доколкото разбрах от интернет няма как от двама родители с такава кръвна група да съм А+. Започнах да се чудя дали това са истинските ми родители, има ли вариянт при такива кръвни групи да съм такава. Как мога да разбера дали това са истинските ми родители? Моля някой да ми отговори, много съм объркана?

Коментари

1.   Възможно е, но МНОГО РЯДКО (няколко случая в Индия) двама родители с 0 кръвна група да имат дете с А. Става дума за много рядко явление. Според мен ти или си от друг баща, или си осиновен/а.
Не рови толкова - истинските си родители ги имаш - отгледали са те, изхранили са те, какво искаш?
Иначе - всичко е възможно. Само с генен анализ могат да докажат кой е баща ти, кои са родителите ти - физическите.

2.   Те със сигурност ли са нулева? Детето наследява кръвната група на единия от родителите. В твоя случай явно поне единият ти родител не е биологичен.

3.   яяя стига!!! баща ми е 0-, а мама АВ , аз съм А1 , а сестра ми В Стига сте дамали акъли и размътвали мозъците на хората. Моето семейство и 3-имата сме А . Стига сте се ровили! Всичко е възможно, Всичко! Живей си живота и се радвай на родителите си! Това са хората, които се грижат за теб, които те обичат безггранично и със сигурност са ТВОИТЕ родители. Аз трябва ли да търся и да ровя- мои ли са или не родителите ми... Така стигнах до пенсия.

4.   Номер 3 - при твоите родители вашите кръвни групи са ПРАВИЛНИ! От родителя с АВ са дошли А-то и В-то на отделните деца - вие сте същност А0 и В0 кръвна група, ако бащата е човекът с нулева група - възможни са обаче и други бащи - всеки с кръвна група 0, А, В, АВ - с две думи по кръвната група само не може да се каже нищо, но поне няма противоречие и повод за съмнение. Виж си уроците по биология за 5-ти клас!
САМО ПРИ ДВАМА НУЛЕВИ РОДИТЕЛИ Е 99,99999999999% СИГУРНО, ЧЕ ДЕЦАТА СА СЪЩО 0!
Не всичко е възможно - от двама нулеви родители може да дойде само дете с нулева кръвна група. От двама родители А и В да кажем, може да дойде дете с 0, защото те може да са същност А0 и В0 кръвна група, но няма 0А или 0В кръвни групи - ЕДИНСТВЕНО ПРИ НУЛЕВАТА КРЪВНА ГРУПА Е ТАКА - или си 0-ва, или не си 0-ва. Ако носиш А или В си ставаш А или Б и 0-та се подтиска и може да се прояви в следващо поколение.
И двамата с мъжа ми сме 0 кръвна група - такива са и децата ни! Моите родители са 0- и В0 и съответно двете със сестра ми сме 0 и 0- кръвни групи. Ако се беше появил някой с А например щеше да стане интересно...-)
Пак казвам - има много рядка мутация, при която е възможно да се появи дете с А (АА) кръвна група при двама родители с 0, но Е МНОГО РЯДКО и е направо по-малко вероятно от това да спечелиш от лотарията и въпросната мутация е описана в Индия - лошо няма - не си знаем предците, по нашите географски ширини индийци много...
Съвет - Авторът/ката трябва да си направи отново тест за кръвната група, както и нейните/неговите родители. Ако отново излезне, че те са 0-леви - да пита майка си насаме (тя е сигурна), кой е бащата или просто да си направи тест (генетичен)... може и да е осиновен/а, знаем ли, но е малко вероятно - съседът май е разковничето на въпроса. -)

5.   Има ли някакво значение това, дали са хората, които са те правили? Истинските родители са тези, които са те дарили с любов и са те отгледали. Тези, които са те правили и после са те оставили да живееш по домовете - това не са родители, а хора, които си нямат друга работа и правят секс, за да не им е скучно.

6.   от авторката :Знам със сигорност че не съм осиновена, говорила съм с роднини и приятели на родителите ми, има два варианта да са ме сменили в родилното или баща ми да е друг, преди малко говорих с майка ми каза че е сигорна че не е от друг баща. Незнам какво да мисля вече, аз просто искам да знам истината да не се чудя цял живот, нищо няма да се промени просто да се успокоя.

7.   Авторке, не бъди сигурна за осиновяването - в България има един глупав комунистически закон, че който разкрие тайната на осиновяването се наказва с лишаване от свобода за 5 г. Кой е луд да ти каже с две думи? Виж се в огледалото и се сравни с майка ти.
Иначе - ами тя няма да ти каже, кой е баща ти - да не е луда. Нали ще си разбие брака. Искай с татко ти да си направите генетичен тест и кой знае - може действително да се окаже твой баща (мнооооооого малка вероятност), но поне ще знаеш истината, ако ти е толкова важна.
Мои познат за нарочно не иска да знае кръвна група на детето си, а и детето не иска да знае. Понякога е по-добре така. Каква роля е изиграл осеменителят на майка ти в живота ти? Готова ли си заради него да загубиш баща си?

8.   майка ми и баща ми са разведени отдавна, аз съм на 22 години, къде мога да си направя такъв тест и колко пари струва?

10.   И аз искам да знам кръвната си група. Трябва ли ми направление за тест?

11.   Авторке, 1-во. от къде знаеш и кой ти е казал кръвната група на баща ти. Ти живееш с майка си и тя ти е казала за нейната- ок, но за чий сега ровиш? Щом майка ти ти е казала, че това е твоя баща- значи е твой и край! Имам един колега, който на майтап си казваше- моето дете е това, което е казала жена ми. Край и не се чуди как да се филмираш. Радвай се на живота и на любовта на родителите си!

12.   Цитат: "Кръвните групи са 4 - А, В, АВ и 0. Те се определят от 3 алела - А, В и 0. За определяне на кръвната група на всеки човек са необходими 2 от тези 3 алела - единия унаследяваме от баща си, а другия - от майка си /в телесните клетки всеки ген е представен от по 2 алела, а в половите клетки – с по 1 алел./
Ако се съберат алел А от единия родител и алел В от другия родител се ражда дете с кръвна група АВ.
Ако се съберат алел А от единия родител и алел 0 от другия родител, то алелът А потиска алела 0 и се проявява кръвна група А. По същия начин - ако се съберат В и 0, то алелът В потиска алела 0 и се проявява кръвна група В.
Кръвна група 0 имат само тези хора, на които и двамата родители са от кръвна група 0.
Хората с кръвна група А са два вида – едните имат 2 алела А, а другите – 1 алел А и 1 алел 0.
Хората с кръвна група В са два вида – едните имат 2 алела В, а другите – 1 алел В и 1 алел 0.
Децата може да имат кръвната група на единия родител, но може и да не унаследят кръвната група на нито единия родител. Например ако единият родител е с кръвна група 0, а другият е с кръвна група АВ, то децата ще бъдат или с А група, или с В група."

А ето и нещо по-практично: http://www.biology.arizona.edu/Human_Bio/problem_sets/blood_types/inherited.html#calculator

13.   от авторката:до 11: 1-во на теб кой ти каза че живея с майка си? 2-ро щом съм писала че знам кръвната група на баща си представи си че съм го питала. Майка ми може да каже много неща, което не значи че са верни. Щом научно не е възможно да ми е баща/или родители. Дали ще търся истината или не това е мое решение, аз питам дали е възможно за тези групи а не да търся ли истината или не.

14.   Авторке, стига се кара с хората тук - просто НЯМА начин при двама родители с 0 кръвна група да си А.
Даде ти се още в началото такъв отговор, какво сега ръчкаш. Ти решаваш какво ще правиш от тук нататък!

15.   Кръвна група 0 имат само тези хора, на които и двамата родители са от кръвна група 0.
Кръвните групи са 4 - А, В, АВ и 0. Те се определят от 3 алела - А, В и 0. За определяне на кръвната група на всеки човек са необходими 2 от тези 3 алела - единия унаследяваме от баща си, а другия - от майка си /в телесните клетки всеки ген е представен от по 2 алела, а в половите клетки – с по 1 алел./
Ако се съберат алел А от единия родител и алел В от другия родител се ражда дете с кръвна група АВ.
Ако се съберат алел А от единия родител и алел 0 от другия родител, то алелът А потиска алела 0 и се проявява кръвна група А. По същия начин - ако се съберат В и 0, то алелът В потиска алела 0 и се проявява кръвна група В.
Кръвна група 0 имат само тези хора, на които и двамата родители са от кръвна група 0.
Хората с кръвна група А са два вида – едните имат 2 алела А, а другите – 1 алел А и 1 алел 0.
Хората с кръвна група В са два вида – едните имат 2 алела В, а другите – 1 алел В и 1 алел 0.
Децата може да имат кръвната група на единия родител, но може и да не унаследят кръвната група на нито единия родител. Например ако единият родител е с кръвна група 0, а другият е с кръвна група АВ, то децата ще бъдат или с А група, или с В група.
Няма мачих да са ти истински родители.Когато и двамата са А няма от къде да дойде 0 -майката или е приспала с друг мъж или си осиновена това е.За да имаш 0 трябва поне единият родител да е 0 .Ако си на 100 процента сигурна че и двамата ти родители с А а ти 0 отиди в общината с регистрите за осиновяване трябва да пише кой те е родил,но е малко вероятно да ти кажат.Мисля ,че осиновяванията още се пазят в тайна.

16.   Моя съвет е, ако още не си го направила - да повториш изследването на кръвната си група в друга лаборатория. И тогава вече да мислиш...

17.   Не се притеснявай, мило дете. Аз съм майка с кр. група А отрицателна, а съпруга ми е А положителна. Синът ни е нулева кр. група. Случайно го разбрахме, тъй като аз имах спонтанен аборт преди да го родя. Той получи антитела, защото съм резус фактор, но не бяха антителата в много тежка степен и след вливане на малко кръвна плазма, детето влезе в норма. Тогава научихме за кръвната му група, дори една позната се пошегува, много неуместно, че таткото бил сигурно друг. Но аз съм абсолютно сигурна за таткото, че е съпруга ми. Не слушай никого, може да си от малкия процент хора, при които се проявява различна група, от тази на родителите. Същото важи и за синът ми. Ако много държиш да узнаеш с точност, трябва да се посъветваш със специалист по генетика, който ще ти обясни всичко.

18.   Абе, номер 17 - чети малко!
Вие може да сте А кръвна група, но същност сте А0- и А0 , съответно детето ви може да бъде А0 , А0-, АА , АА-, 00 , 00-
Човек винаги взима по една част от двамата си родителя като А0 за по-кратко си се пише А, както и АА. Само при АВ се пишат двете букви. АА и А0 са си една кръвна група иначе, просто при поколението може двама родителя с част 0 да създадат 0 дете. Частта 0 в кръвната група не може да бъде открита, но това не значи, че я няма. Практически на изследване АА и АО си излизат като една кръвна група и са съвместими, но при поколението се вижда, кой с каква кръвна група е бил. Родители А и В могат да имат дете 0 с две думи, но обратното не важи!!!

САМО ПРИ ДВАМА РОДИТЕЛЯ С 0 КРЪВНА ГРУПА НЕ МОЖЕ ДА ИМА ДЕТЕ С ДРУГА КРЪВНА ГРУПА.

Разбираш ли това? Дете с 0 кръвна група може да дойде от родители с всякаква кръвна група само при двама родители с АВ кръвна група не може да дойде дете с 0,. Затова и 0 кръвна група е най-честата у нас, а АВ е рядка група.
Резус факторът зависи преди всичко от майката като има проблеми, ако тя е негативна, а бащата е позитивен. При позитивна майка и отрицателен баща, най-често позитивното се налага и проблеми няма.
При отрицателна майка и положителен баща проблеми няма много, но при първото дете - след това само аборти. Вие сигурно сте имали преди това аборт и затова се е получило така, но не е задължително.
Като сте си знаели кръвните групи, защо не сте си били серум ПРЕДИ забременяване или в ранните месеци на бременността? Кой ви е лекарят за Бога? Моя приятелка беше така и в провинцията дори веднага се пита за кръвна група и във 2 месец и биха серум и проблеми е нямала, макар че е отрицателна, бащата положителен и детето положително.

Ако не разбрахте това с дгупите - четете номер 15 или питайте лекар преди да оставяш разни селянки да ти казват, че детето ти не било от мъжа ти. Пълни идиотии!

23.   здравейте на всички. реших да ви разкажа и моя случай. баща ми е с 0 група а майка ми е А . а аз съм АБ а брат ми е А . по таблицата излиза че аз. не съм син на баща ми. макар че приликата ни. чисто визуално е ОГРОМНА. поразрових се тук там. и разбрах за феномена Бомбай. при който при който 0 група може да е и А и Б и АБ. при мен нещата вече имат смисъл. защото и двамата ми родители са цигани - и аз съм циганин. и ако някой чете това. и има същия случай като моя. значи става въпрос за феномена Бомбай. или по точно циганския феномен с О група. когато двама души са си СЕФТЕ. друго обяснение няма. излишно е да ви споменавам че ние циганите. освен черни - мургави. сме също и БЕЛИ и руси и червенокоси а също и със зелени и СИНИ очи. но всички има ме нещо общо със Индийците. приличаме си визуално.

24.   Н. 23 - правилно си разбрал, или са ти объркали кръвната група, или майка ти е объркала мъжа :)
Иначе този феномен е правилен, но не си разбрал - става дума за ДВАМА родителя с група НУЛА , не единият да е друга група. От двама с Нула много рядко, но ВЪЗМОЖНО да се пръкне човек с АА, но АВ е невъзможно, не знам какво си чел.
Ти приличаш на баща си, защото майка ти е спала с роднина някакъв негов -вие и без това сте всички роднини.
Съвет - баща е не създателят ти, а който те е отгледал. Не се жени за циганка, за да нямаш болни деца, защото доста сте се изродили вече и всички сте кръвосмешение до кръвосмешение.
Стига рови кой ти бил родител - имаш си майка и баща, които са се грижили добре за теб и толкоз.
Колкото до „белите“ роми - ами идва от кръвосмешението, Джанъм - може да се родят здрави бели албиноси дори роми, ама какво помага туй не знам.
Вие сте най-чистата „нация“ след датчаните - това води до страшни малформации и вродени дефекти. Събуди се! Дано майка ти е успяла да вкара „нов“ ген отнякъде...между другото е доказан факт, че при такива групи като вашата жените инстинктивно си търсят свежа кръвчица...явно майка ти е успяла :)

25.   Точно така №24 На феномена Бомбай по нашенски му викаме, комшийско влияние върху родствените белези на детето.
Иначе винаги алелите се разпределят по законите на Мендел. И ако не сте наясно фенотип бомбай означава човек с кръвна група А, Б или АБ на стандартните тестове да реагира, като група 0. Или бащата на №23 е вероятно, да е Бомбайски феномен, да носи в себе си гени за Б кръвна група, а на стандартните тестове да излиза 0. Или по ясно казано групата на бащата на №23 да е БО но 0 да е по силна. В този случай трябва да се направят нови по усърдни тестове на бащата, за да се знае неговото положение, защото ако някога му се наложи кръвопреливане ще има проблем.

Обаче не е възможно бомбайски феномен да предаде на детето си скрития си алел и да прикрие главния. Тоест така или иначе бомбайски баща или не, детето на баща с нулева група не може да е АБ.
При кръвните групи на родителите си №23 трябва да е или А или 0 група, даже 3/4 е по вероятно да е А група.

26.   Не задълбавай, защото може и да е просто грешка. Аз съм с кр. група А, Rh (—), но когато съм се родила, са казaли на майка ми, че съм нулева, и тя дълги години беше убедена, че съм нулева. При бременност ме изследваха няколко пъти заради отрицателния резус, и се потвърди, че съм А.
Така че може и на някой от родителите ти да е сбъркано определянето на кр. група, никак не е трудно да се случи - студено помещение, или остарели серуми, или просто разсеяност и разменени проби.

27.   Ало, номер 15, много си зле... Чети, какво е писал номер 18 и не говори глупости и не пиши глупости за 0 кръвна група

28.   Ако и двамата родители са 0, то и детето е 0. Ако в такъв случай, то е А, то или е осиновено, или майката е забременяла от друг мъж.

30.   Това, че дете с група 0 може да се роди
само от двама родители с кръвна група 0 не е вярно! Аз съм 0, майка ми и баща ми са A и Б.
Това е така, защото не е задължително кръвната група да бъде наследена от родителите, може и от баби, дядовци...
При моя случай има 6, 25% да съм нулева кръвна група според таблиците....
Но от двама родители с кръвна група 0 има 0 % вероятност да се роди дете с A(отново от таблици).

31.   30, вземи да почетеш малко преди да пишеш. дете с 0 група може да бъде при всякакви комбинации на родителите, затова е и най-многобройната