Споделена история от Семейство

Млади мъже и кучета
Напоследък из квартала виждам момчета на по 20- 25 години, разхождащи малки кученца? Предимно питбули, едно мопс и разни безпородни помяри. Че им се чудя на тия млади мъже за кво са им малки кученца? На тази възраст да си играят с кученца ли? Не е ли по-нормално да създават семейство, а не да сбъдват несбъднатите си детски мечти? Не мога да разбера, тия хора какво си мислят? Но пък нали жевеят с майките си, те ще си играят с тях и ще ги разхождат докато момчето е по цял ден на работа. Пък и като имат излишни пари да си ги харчат за кучето, какво да се прай? Скука и безпътица са сегашната младеж. Пък и майките на тези младежи сега си плащат неизпълнените детски мечти на децата си. Колко интересно, всичко се връща, рано или късно!!! ХАХ Така е в днешно време, вместо да бавят внучета, днешните кандидат баби ще бавят подскачащи, лаещи, космати, драпащи псета. Така е. времената се променят.... за съжаление!!! Отнасяме се по човешки с животните и по животински с хората!!!

Коментари

1.   Какво семейство на 20-25 г. те гони? Един мъж може докато пукне да създава деца и семейство.
Малките кученца иначе не бъди сигурна, че са техни или на майчетата им. Мното точно такива кучета са модерни сред младите жени. Според мен просто разхождат песа на приятелката си или са искали самите те куче, но нямат място в апартамента за по-голямо такова - това са градски кучета. Българинът все повече почва да живее като нормалният европеец, да си гледа кучетата, които може да си позволи в жилището в града, вместо да взима немски овчарки, които да пуска да се плодят и хапят народа по улиците.
В днешно време бабите не гледат вече деца, а майките си ги гледат и да - никой не е луд в града да прави семейство на 20. Хората са разбрали, че бебатата не са кученца, които утре можеш да подариш или изхвърлиш. Първо се учи, прави се кариера, пестят се парички - после се прави семейство. Добре дошла в 21 век!

2.   Много си зле. Ти в къщите ли им беше да видиш с кого живеят и кой за какво се грижи? Аман от "хуманисти", дето знаят само акъл да дават и на теория много ги е грижа за хората и плюят по животните, но освен да клюкарстват, клеветят и сочат с пръст, друго не правят. Айде гледай си работата, ако обичаш, моля ти се.

3.   Авторе, точно като тебе мисля! Да, точно на 20 - 25 години трябва да се създава семейство, за да може да си изгледат младите децата. И, за да може да не мислят за глупости!

4.   Логиката е жестока. Да се смея ли, да плача ли?
Ми обичат животни, имат си.
Логика куче - семейство? В цялата схема нищо логично няма.
Породата на животното и големината му са съвсем различни неща. Един Джак Ръсел, който става най - много 8 кг. иска двор и много бягане /гледаме такъв и когато сме на вилата е във вихъра си/, а английски дог /достигат 100кг. / може да се гледа спокойно в апартамент.
Или автора се чуди какво да съчини или има прекалено много свободно време да се отдава на такива размисли.
Чуждите животи автори не са твоя работа. Остави хората да си гледат кучета, котки, динозаври и ако това ги прави щастливи, то си е тяхна работа. 50 пъти по - добре така. В тоя пост освен дребна злоба на присмехулник, друго не виждам.

5.   ако искаш да знаеш, понякога животните са по-добри от хората, но това е обширна тема. и откъде знаеш чие изобщо е кучето? и какво те интересува дори да е така, както казваш? какво те засяга чуждия живот? някой бърка ли ти се на тебе? въобще не те разбирам. и моля те, семейство на 20-25??? изинявай, но аз съм на 20 и за деца на тази възраст е рано и е просто абсурдно да се мисли. да не говорим, че аз самата доскоро съм била още дете.

6.   Aз съм млада дама и също имам куче от както се помня. На 22 съм и не ми пречи да имам куче. А кучето изобщо непречи на създаването на семейство. Аз лично не познавам дете, които да не иска да има кученце, а и според мен много млади мъже разкарват кучето на детето си. Едното какво има общо с другото? Не виждам логика? Едно кученце може да бъде много добър приятел на едно детенце от 2 годишно и по -голямо. Аз лично имах булонка от както съм била 3 съм си я харесала и съм си я взела. 15 години я гледах докато си почина от старост. Сега имам ловчийка и по никакъв начин не ми пречи на семейството.

7.   ОМГ янамш ли свой живот, та си седнала да гледаш другите?

8.   "Да, точно на 20 - 25 години трябва да се създава семейство"
По моя опит обикновено тези оставят децата си да им ги гледат бабите докато ходят по дискотеки.