Споделена история от Семейство

Искам да ме заобича
Боже, дай ми сили за да споделя нещото, от което най-много ме боли в този ми живот!
Това бе молбата ми към Бог, а молбата ми към вас е да ми помогнете!

Нещо се случва между мен и майка ми и аз искам да го спра! От 14 годишна възраст тя ме е намразила, като че ли, сега съм на 16... Постоянно ме критикува, обижда ме и веднъж (за първи път от раждането ми) ми удари шамар... Преди тази решаваща 14 годишна възраст,т я ме обичаше повече от всичко и чувствата бяха споделени, винаги се подкрепяхме и винаги бяхме двете...

Кошмарът започна с реплики от рода на "Много отворена си станала", "Спри да мърмориш" и така нататък.. Може да се смеете, но на мен не ми е смеешен факта, че тогава споровете ни бяха за дрехи... Ние нямаме еднакъв вкус и това бе проблем!Тя искаше винаги по нейния акъл да се водя, а аз исках да решавам сама и тя да ме подкрепя, ала тя не ме подкрепяше...

След време запомнаха спорове за пари, а сега и запомна ревност от нейна страна. Ревнува от най-добрата ми приятелка, рувнува дори от кака ми... Обичала съм ги била повече от нея! Казвала ми е като ги обичам толкова да живея с тях! Много ме боли и не искам да продължавам ;( Напоследък постоянно ми натяква за една моя грешка в един избор за пари и това ме убива! Казах и как може да се скараме за нещо материално?

Аз взимам стипендии, помагам в домакинството, опитвам се да я изненадвам... Но за нея аз съм мързелана и каквото и да правя е пилеене на време и не помагам в нищо, а аз гладя, мия чинии, чистя, пера дори и какво ли още не, а тя ми казва, че нищо не правя и съм егоистка :X Омръзна ми от този ужас, тя мрази да съм щастлива, види ли усмевка буквално се начумерва и започват упреци и кавги, обиди...Т

олкова ме боли, раздирам се! Искало ми се е да не живея вече, за да я избавя от мъките и да ме има ;(;(;( А като ме види наранена и да плача, тя се ухилва и идва да ми се извинява...

Четох в интернет толкова истории и винаги етапът, в който се намирам е началото на раздялата между майка и дъщеря Помогнете ми! Тя дори не ми позволява да ходя на психолог или да си изливам чувствата, защото така и нарушавам имиджа... Искам да поговоря с някой, дори сега ме е страх да не ме хване докато пиша това затова има толкова грешки и така нататък! Умирам от страх. Дори стипендия полумавам в училище, но тя се зарадва само в първите 10 секунди от новината и то само, защото това са пари.
Вече не и прави впечатление, че съм отличничка и това е лошо за мен, защото една четворка да искарам за нея е провал от моя страна. Затова завиждам на двойкаджиите. Забавляват се, не полягят труд да зарадват родителите си поне в училище, а най-малката 3ка може да ги накара да се усмихнат, а аз каквото и да правя е безрезултатно. Искам да ме заобича ;(;(;(

Коментари

1.   Да, и при нас го имаши този момент, с моята дъщеря, макар и не толкова драматично, но го имаше.Да, това е момента, когато порасналото дете си хваща пътя и започва да става самостоятелно, така да се каже. Раздяла фактически няма - майка и дъщеря винаги остават най-близките.
Какво да правиш? Ще ти кажа ние какво направихме.

Седнахме да поговорим и си казахме, че не искаме да се караме и всяка от нас поема своята отговорност за това.Ето, от този момент нататък ние вземаме категорично решение, че ще живем в мир и разбирателство.

Имаше 2-3 такива разговора, в които си казахме какво иска тя и какво искам аз. Оттогава вече не се караме.

2.   На мен ми звучи като психично заболяване

3.   Мила,не се тревожи,това се случва при почти всички.Аз съм почти на 18,но до преди година и половина постоянно се карахме с майка ми, за всякакви глупости.Особенно , ако живеете само двете.
Kараниците ни бяха непрестанни , но един ден на мен ми писна и й казах,че трябва да поговорим.Обясних й, че вече съм на възраст , нa която мога да взимам прости решения като какво да обличам, с кого да излизам, кога да си напиша домашното и за други дребни неща.

Опитай да поговориш с нея и да ти обясни защо се държи така.Кажи й, че много я обичаш но вече не си малко дете и има други хора в живота ти,на които държиш също!
Успееех!:):P

4.   Това, че не оценява помощта ти в домакинството, че критикува начина ти на обличане ми е до болка познато !!! У нас е същото, само където колкото и разговори да проведохме съгласието беше до следващият път на разминаване в мненията. Поговори с нея, кажи и точно как се чувстваш и с най-тежките думи. Би трябвало да я накараш сериозно да се замисли дали иска да загуби дъщеря си! Успех !

5.   Не мога да разбера тези родители, които се държат с децата си като с роботи. Казват, че искат за тях най- доброто, че ги обичат, че умират за тях и т.н., а непрекъснато им сриват психиката. Всъщност те самите са пример за тях и детето смята /до някое време/, че тяхното поведение е най - правилното. Кое кара родителя да си мисли, че той е идеалният пример, най- умният и най- достойният за подражание, че да налага собствените си възгледи на детето си.

Всеки един индивид сам по себе си е различно скроен , като мислене и възприятие и това, което е добро за единия може да е съвсем ненужно за другия и той ще го разбере рано или късно. Всяко време има своя начин на възприятие и развитие и ако родителя не се изгражда /почивайки на остарели принципи/ , а изгражда своите възгледи в детето си то в бъдеще ще бъде плахо, комплексирано и неустойчиво.

Детето не е робот за експерименти, нито е виновно за това, че не възприема нещата по нашия начин.
Бих посъветвала такива родители, да помислят по въпроса, за да не умрат в самота.

6.   Момиче , тая твоя майка не те заслужава. Хич не я мисли и не си слагай болка на душата. Има много такива психясали майки, като нея!