Споделена история от Семейство

Проблеми в семейството
Здравейте аз съм момче на 16 години. Искам да ви споделя моя проблем и някой ако може да ми каже какво да правя , защото вече наистина мисля за самоубийство :(. В семейството ми имаме много проблеми и винаги е имало. Още от както се помня баща ми пие , кара се с майка ми , ходи по други жени. За мен той е един боклук , мразя го. Той не се интересува нито от мен , нито от сестра ми , която е на 4 , той ни съсипва всеки ден. Постоянно караници , постоянно пиене , проблеми. Омръзна ми. Не знам какво да правя. Сърдя се и на майка ми,защото не иска да се разведе с него. Защо , моля някой да ми каже защо се случва това. Давах и идеи да отидем някъде в друг град , да си намери друг мъж. Тя отначало се замисли , но после не знам защо се отказа :(. Всеки път баща ми се извинява , тя му прощава и след 1 седмица пак същото :( Вече ми писна , съсипаха ми детството , какво още искат :( Майка ми защо не иска да си тръгнем :( Според мен вече единственото решение е да се самоубия. Поне всичко това ще свърши .....

Коментари

1.   Здравей :) Искам да ти кажа, че при мен положението е подобно, разликата е само, че мама иска развод, обаче аз няма да го понеса. Сега съм на 15, до миналата година и иаз мислех за самоубийство. Бях 7 клас и спрях да уча, дори да се опитам не можех да се концентрирам, не можех вече да спя и дори се запознах с любовницата на баща ми, с която имаха 2 годишна връзка, разбрах, че имам още една сестра от предишна връзка на баща ми, имах проблеми с "приятели" и много любовни проблеми. И всичкото си го има и сега, дори още повече проблеми, но аз някак си промених начина си на мислене. Ходих на психолог няколко пъти, бях на 2 вида антидепресанти и 2 вида приспивателни и не говорех с никой за това, което се случва. Обаче сега просто някак си обърнах мисленето и виждам само положителното. Замисли се, ако се самоубиеш как ще помогнеш на майка си или на сестричката си? Искаш ли майка ти да започне да се обвинява, а сестра ти толкова малка да се справя с всичко това?

2.   Здравейте,
искам да се включа в тази тема, ако естественно ми позволите, но като за първи постинг ще си позволя като по-голям на възраст човек и минал през различни проблеми да дам съвет, вие ще ми кажете дали да продължа, за което благодаря!
Почти във всяко семейство съществуват проблеми, които възрастните избягват да решават и те се наслагват във времето, като си мислят, че могат да се удавят в алкохол, или в мълчание и търпение. Повечето родители на тази възраст в която са твоите/ само предполагам колко са/ жените са възпитавани да задържат семейството в името на децата, което за мен лично въобще не е правилно, а мъжете като имат някъкъв проблем се давят в алкохол, което също не е правилно за мен, но нека мислим градивно. В твоята ситуация аз не съм главно действащо лице и не мога, за това искам само да ти кажа да се опиташ да чертаеш бъдещето си така както на теб ти харесва, сигурно имаш компания от весели приятели, излизай и се опитай да оставиш проблемите на родителите си, защото повярвай ми въпреки, че със сестричката си сте потърпевши те ще си разрешат сами пробелмите, те не са ваши проблеми. Мисълта за самоубийство не мисля, че е вариант, защото света не е изграден само от проблеми, ами за живота си човек трябва да се бори, да си го устрое така както на него му харесва! Ако ти направиш своя както ти допада, така ще помогнеш и на сестричката си, в другия вариант не можеш!
Пожелавам ти успех да се решиш самостоятелно да развиваш себе си без техните проблеми!

3.   От сега казвам, че за щастие нямам такъв проблем и това, което ще те посъветвам е сама мое мнение, но не е потвърдено от опит!

Вашите са заедно от поне 16 години и на майка ти и е трудно да промени живота си. Това обаче няма да доведе до нищо добро. Говори сериозно с нея и й кажи, че ако тя не иска ти сама ще се преместиш. Кажи й, че като станеш пълнолетна ще поискаш попечителство над сестричката си, защото не смяташ, че тя трябва да живее в такава среда. Дори и да не мислиш това накарай майка ти да смята, че си сериозна и да разбере, че ако тя не направи нещо, то ти ще го направиш. Кажи й какво ти е минавало през главата (за самоубийството) за да разбере, че наистина не можеш да търпиш това повече.
Само гледай баща ти да не разбере за разговора, че щом пие не знам дали няма да направи нещо...
И все пак, ако майка ти не поиска да направи нищо ще е добре да помислиш за изнасяне.
Не се отказвай от живота, той е пред теб!! Надявам се да съм помогнала! Ще следя темата ти, кажи какво е станало после. :)

4.   Здравей! Само за самоубийство недей да мислиш - целият живот е пред теб и малко ти остава да започнеш сама да го направляваш. Изтърпяла си толкова години... Приеми, че на майка си не можеш да помогнеш, явно тя самата засега не го иска. Понякога за съжаление родителите са по - незрели и от децата. Самият факт, че при подобни отношения откакто се помниш имаш и малка сестричка, е показателен. Гледай себе си - завършване, работа, отделяне. Активирай и роднини за отношенията у вас, заплашвай със социални служби, за да се държат по - нормално поне пред малкото дете. Успех ти пожелавам, надявам се след 5 г. да си вече щастлив, стабилен и самостоятелен човек загърбил проблемите, които сега те отчайват.

5.   вземи прочети моята история мисля, че ще откриеш доста общи неща. Казва се-Да простя ли на баща ми.