Споделена история от Семейство

Болка без край
Здравейте!
Пиша ви не за пръв път. Изгубих най- близкия си човек след години щастлив брак. Мина време, но не мога да се справя със загубата. Много ми е тежко. Знам, че няма да се върне от отвъдното и въпреки това понякога се пренасям мислено в един мой си свят и си мисля какво ли щеше да бъде, ако той си е тук. Може би вратата ще се отвори и ще влезе, както обикновено, с усмивка, и ще ми разкаже как е минал денят му. Болка, болка, раздираща и съсипваща.
Много пътувахме, бяхме заедно и в добро и в лошо. Сега съм сама и самотна. Нямам желание за нищо, остана ми само работата, която работя на автопилот. Мечтите също ги няма. Едно жалко съществуване и дотам.
Пишете, ако има и други като мен! Как се справяте, когато знаете, че нямате друг изход?
Благодаря ви!

Коментари

1.   Не съм изживявала същото като теб- но трябва да се събереш, да се стегнеш - знам, че е лесно да се каже и по- трудно да се изпълни. Но животът е това, което ни се случва, не може да контролираме нещата. Срещай се с хора, това помага - бъди сред хора, ако ще само като се разхождаш по улиците, дори само да седиш в парка. Започни да ходиш на някакъв спорт - аеробика, зумба, народни танци или нещо друго, което има колективен храктер, така ще страниш от лошите мисли. Хубаво - лошо, трябва да се продължи напред, ако ще с тъга, ако ще всико да те тегли назад, ти трябва да продължиш напред. Направи го заради себе си. Успех!

2.   Не си сама, оказа се, че доста сме в такова положение. За съжаление не сме в състояние да променим нищо. Оставени по течението, без мисли, без планове, без надежди.

3.   Не съм в същото положение, никак даже. Едва ли мога дори и да си представя колко голяма е болката, която изпитваш. При мен проблема е в голямата депресия, в която попаднах и за съжаление все повече хора попадат в нея, поради куп причини от разкошният свят наречен България, в който живеем. Та аз как се боря... излизам, старая се да съм сред хора да не седя на едно място, да не зациклям, да мисля и за други неща, нищо че и това ще ти е в главата. Няма начин да не се измъчваш и да не го изживяваш. Всяка болка трябва да се изживее. За съжаление такава загуба е болка, която няма да забравиш, но просто в един момент ще свикнеш с нея. Но не се затваряй, колкото и да е банално живота продължава и продължава за ТЕБ. Трябва да си силна, за себе си и хората, които те обичат и искат да ти помогнат. Повярвай ми, когато имаш истински приятели, които се стараят наистина да бъдат съпричастни и да ти помагат ще бъдат до теб винаги и ще са безкрайно щастливи, че са могли да те направят щастлива дори и за един миг. Болката ти... няма да е безкрай. А честно да ти кажа и сайта на мен поне много ми помага. Аз лично рева като скъсана ама така плача постоянно и има моменти в които съм толкова срината та даже не ми се живее... тогава влизам и тук. Историите на хората.. истинските, онези които те докосват както твоята, даваш си сметка понякога за живота и как непознати се опитват да си помагат и дават съвети в тежки моменти. Моят съвет... Живей, поне опитай, събуждай се всяка сутрин опитай се да се усмихнеш и си казвай на глас високо "Днес ще е един прекрасен ден" :)

4.   Аз преживях такава загуба и... мисля че от дупката може да ни изкара само нова любов, въпреки, че болката си остава в нас завинаги, и винаги ще обичаме човека, който ни е напуснал по този начин, но... живота тук на земята е твърде кратък и трябва да се живее пълноценно, тази болка, тези страдания, дългите месеци, дори години на празнота и болка пречат на нас и на половинките ни там... Аз знам, че моята половинка би искала да се влюбя отново и да създам семейство, надявам се скоро да срещна, човек, който да ме измъкне от това положение... Авторке, прочети книгите на Лиана Антонова, има ги в спиралата. нет.

5.   Нова любов да ни изкара от дупката?- Да , ако си на 20-30 години. Но ако си вече на 45-50- твърде късно за нова любов. А и децата как биха приели една нова връзка?
Може би е въпрос на мислене. Аз лично трудно бих приела друг мъж в живота си в една такава ситуация. Не е ли потъпкване на паметта на отишлия си?

6.   Номер 5 - животът не свършва на 45 - 50 г.!!!
Аз точно тогава срещнах любовта на живота си и създадох дори ново семейство с Нея. Снес имам две деца, които нямаше да ги има иначе и живеем чудесен, прекрасен и щастлив живот, когато се бях отписал вече.
Никога не е късно за нова любов.
Живите са живи, мъртвите са мъртви. Не позволявайте да бъдете живи мъртъвци - огледайте се, навън животът продлъжава. Животът е ПРЕКРАСЕН.

7.   Много сме такива с такава съдба. Когато наистина си имала истински съпруг и приятел, болката е непоносима. Вече не вярвам и на това, което ми казваха в началото, че времето лекува. Поне при мен не така. След 7 месеца, съм още по депресирана и не ми се живее.
Лошото е, че казват че е грях ако сам посегнеш на живота си. Не мога да повярвам, че го няма, че не е до мен. Не вярвам, че нещо ще се промени, само викам смъртта да дойде по скоро и дано не е свързана с дълга и мъчителна физическа болка. Детето ми е в чужбина и то много надалеч, така че нищо добро не мога да очаквам. Дано Вие намерите сили да се изправите.
Пожелавам Ви го от сърце. Дано бог Ви помогне.

8.   Да, наистина сме много с такива съдби, но всички различно продължаваме напред. Някои след време намират сродна душа, други се отдават на децата си, трети се затварят в един свой свят - далечен от този на другите и живеят с миналото, което им е носело щастие и пълнота.
Странни сме ние хората - когато някой е на дъното, го съжаляваме, но ако този някой си позволи, , лукса, , да се свърже с някого, за да продължи напред, е обект на упреци, ирония и възмущение.
Всеки има право на щастие!
Кураж и сили на №7! повярвай ми, 7 месеца са малко време за такава болка. Цял живот ще ти липсва, но с времето се научаваш да живееш с тази болка и влизаш някакси в старите релси, за да продължиш да работиш, да се грижиш за себе си и другите около теб, за да...
Просто трябва да изживеем остатъка си, няма как.

10.   Съгласна съм донякъде, Номер 8, но нали всеки има право на щастие и да изживее живота си така, че да е пълноценен. Защо трябва да се съобразяваме с иронията и отношението въобще на околните- животът си е наш!!!

12.   Хей започнах да пиша, но ми изключи интернета, Съчувствам ти най искрено, защото съм в това положение вече две години и половина, , , И ставам все по несоциална, , , Когато си имал перфектен партньор и си бил щастлив трудно намираш човек дори за разговор, Не знам защо пиша ще те отчая съвсем, , , Може би защото аз се нуждая от помощг, , ,

13.   Аз въпреки че съм доста млад за такива разговори(28) подкрепям напълно #4 и #6. Смъртта е най-лошото нещо на тоя свят. Според мен единствената утеха на човек в такъв момент е, че той самия е останал жив, а не е в гроба. Живота на човек е само един. Замислете се някои казват прераждане. Вие помните ли нещо от средновековието примерно? Мисълта ми е живейте си живота до последната минута защото после следва вечността в един трап. Ако сте по-млади търсете си нова любов, ако не деца, ако не съседи, приятели, работа развлечения и т. н. Болката е огромна, но е имало живот за вас и преди спътника, търсете и след него. Живота е един единствен, както казва #6 и е прекрасен, след него следва трапа. Така, че живейте го до последния дъх и не съжалявайте че сте живи.