Споделена история от Семейство

Как да обичаш подобни хора?
Здравейте! Моята история е следната:с мъжът ми сме заедно от 11години. Година след като се запознахме свекърва ми поиска да и услужим с 1000 лв заради задължения към енерго-спряха им тока, водата живеят в държавно жилище и наеми не беше плащала... А по това време живееше с двете си дъщери-непълнолетни и с поредния си мъж доста охолно, а ние с мъжа ми живеехме на квартира, а те си имаха изваден ключ и постоянно киснеха в нас. Решихме да и дадем тази сума, за да си живеем спокойно само двамата без неканените гости-сумата беше НАЗАЕМ. След няколко месеца решихме да се оженим. Свекито изтегли 5000лв уж да има за сватбата (а тя беше скромна с малко гости )и да ни върне прословутите 1000лв. От тези пари си купиха модерни тоалети с дъщерите си и с другия си син, платиха само кувертите на техните гости и другите пари даде на девера ми, а ние с мъжа ми останахме с пръст в устата. Трудно го преглътнах, но го направих заради съпруга си. След няколко години3-4 мъжът ми изтегли кредит за кола. Вуйчото на моето говедо разбра и му поиска заема за няколко дни после щял да му върне парите... и до ден днешен нито 1000лв от свекървещицата видяхме нито 2000лв от брат и. Никога не попитаха имаме ли пари как си гледаме детето (вече са две)не повдигат темата и за връщане на тези пари. ЖИВЕЯТ СИ ВСЕ ЕДНО НЕ СА ВЗЕМАЛИ НИЩО ОТ НАС. През това време криво ляво събрахме пари и си купихме кола(с много лишения разбира се ). Преди година семейството ни се увеличи и колата стана доста тясна. Зимата си купихме по-голямя кола, а старата глупавият ми мъж даде на ВУЙЧО СИ уж за малко докато му оправят неговата кола. След 2 седмици отиде и си я взе блъсната(дъщерята на вуйчо му я карала )и вече не става за каране сега децата си играят в нея. Не успяхме да я продадем отново заради-хубави от тях и по-умни няма. За мен обаче те са пълни боклуци, използвачи от най-годните, изроди Е кажете ми как да обичаш такива хора!

Коментари

1.   Извинявай, но вие сте си виновни. За първите 1000 лв. няма какво да те е яд - добре сте дали, защото щяха да ги изгонят и тогава?
Освен това все пак са инвестирали в сватбата ти - „техните гости“ не са ли твои гости? Не разбирам... тези 1000 лв. ги забрави.
За вуйчото на мъжа ти сте си виновни вие обаче, защото никой не ви е карал да давате нито пари, нито кола. Имали сте - дали сте. Ядосвай се на себе си, не на тези, които са взели.
Освен това търси вина в мъжа си, а твоята е, че си взела изобщо такъв мекошав мъж. Сега или се разбери с него за бъдещето, или продължавай да злобееш. Миналото няма как да промениш. Пий една студена вода и се радвай, че не са убили с вашата кола някой човек, че можеше и да лежите за непредумишлено убийство... 3-те хил. лв. няма да си вземете обратно - давайте, но знайте че е дарение. И друг път - по-далеч от роднините - на роднина кредит не се дава, работа с роднина не се върши. Събира се човек с тях на празници и толкоз.

2.   Ужас, авторке.... Много съжалявам, че минаваш през всичко това... :(

3.   Съгласна съм с №1, даже съм на мнение, че единствената вина за всичките ти проблеми е в самата теб. Избрала си си мекушав мъж, той не е виновен, че е такъв, ти такъв си го харесала. Когато си избираш такава половинка или трябва да се примиряваш с раздаването, или трябва да умееш да го ограничаваш преди да даде. Сама още от начало си кусала от наглостта на роднините му, след 3-4 години още веднъж си си спомнила вкуса на роднинското отношение сега колата пак. Или обичаш прекалено много роднините на съпруга си или доста бързо забравяш вкуса на набутката. Минала е една година от колата, сега си помисли добре какво ще им дадете назаем или да ползват след 2-3 години.
Изникна ми въпрос, защо въобще трябва да обичаш свекърва си и вуйчото на мъжа си? Дори те да са перфектните услужливи роднини пак защо трябва да ги обичаш? Обичай мъжа си децата си! Избор кой да обичаме правим ние самите, задължението "трябва" важи само за уважение не за обич.