Споделена история от Семейство

Майката на приятеля ми
Живеем в дома на приятеля ми по негово настояване (аз винаги съм искала да живеем само двамата). Преди седмица майка му избухна и си изкара всичко върху него и естествено върху мен. Така да се каже, ни срути и двамата психически заради собствените си проблеми. След целия театър говорихме и тя продължи с обидите. Приятелят ми й обясни, че ни е наранила и че всъщност тя има проблем, но тя така и не се извини. Разплака се и каза, че си е такава... Сега се държи нормално, но това няма да го простя. Казах на приятеля ми, че се изнасям с или без него. Сега събираме пари и си траем, докато имаме възможност да се преместим. Проблемът е, че не съм сигурна дали приятелят ми ще се премести с мен, или го казва, за да има мир и любов.
Чувствам една несигурност... На него не му е приятно да говорим на тази тема, но аз съм наистина силно разочарована от майка му и психиката ми не издържа.

Коментари

1.   Ами виж какво, приятеля ти ако иска да си седи при майка си, за какво ти е? Като не е съгласен да живеете заедно, да сте независими и да сте семейство, каква работа имаш с него? ... много правилно си поставила въпроса и нищо не чакай и не събирай, а постави ребром въпроса: или сме заедно или не сме. Ако е съгласен добре. Ако не - оставяш го да си седи при майка му и си продължаваш нататък.

2.   Ами майка му в дома си може да се държи както си иска. Ако иска ще вика, ако иска ще блъска, ако иска ще те изгони. Има една приказка "Който не понася - да се изнася". Не ти е длъжна жената да ти се извинява. Ти си в нейния дом, ти си чуждата. Може би й е дошло много от това, че живееш при нея без тя да иска (приела те е заради сина си). Казваш, че тя е направила театър. Ами ти какво правиш в момента? Не правиш ли театър с това, че сега "си траем"? Мисля, че си подла. Събирай си багажа и се изнасяй. Или не щеш да се изнасяш сега, защото нямаш пари? Значи тя не трябва да те обижда, трябва да ти осигурява покрив... още нещо да прави за тебе? Не те ли е срам???

3.   Вие да не сте на по 12 години?!

4.   Майката на приятеля ти е избухнала в нейната си къща, изкарала си го е на нейния син, ти какво се чувстваш обидена не разбирам?
Какво значи събираме пари? Квартирата, която трябва да наемете трябва да отговаря на част от месечните ви доходи за къде ги събирате тези пари? Нужно е просто от заплатите да отделите за наем и толкова.

5.   Нужно е да платим предплата, която е сбор от три наема плюс комисионна за брокерите. Тук е такава прочедурата, ако, като в нашия случай, искаме жилище, а не студентско общежитие. Майка му си го изкара на него, но говорейки за мен и след това крещя и на мен. Заради това съм обидена и то с право. Освен това давам пари за сметки и храна, а и помагам в домакинството.

6.   Аворке бягай на далече от такива майки, че ще ти изпият и последната капчица енегрия. А те, ако искат синовете им да си останат ергени, нека продължават да се държат така!! Пожелавам ти приятеля ти да избере теб пред майка си!

Номер 2: Защо си позволяваш да нападаш така авторката при условие, че тя е казала в темата си, че ЖЕЛАЕ да се изнесат на квартира, а приятелят й е този, който се колебае (между това да си е при маминка, или да бъде мъж).

7.   Въпреки, че е в собствения си дом, тя няма право да ви тормози психически заради собствените си проблеми. Това е насилие! След като се е разревала и е казала, че си е такава, вие нямате работа там. Истерията ще се повтори, потрети... Изнасяйте се и я оставете да си "чупи главата" насаме. Човек, (било то и ядосан) на който не му минава през ума, че срещу него също стои човек, от майка раждан и носещ душа, не е достоен за уважение.

8.   Виж сега- ти с твоята майка никога ли не си се карала, никога не сте си викали? Но на твоята майка ще й се обидиш, разсърдиш и след това ще ти мине и ще си забравила...

Вместо да се фръцваш и тропваш с крак седни и поговори с майката на приятелят ти. Явно жената е реагирала емоционално. Всеки човек си има характер. Съгласявайки се да живееш там вие ставате едно домакинство, спорове стават, понякога не си в настроение, криво ти е. Бъди по-толерантна. Въпреки, че аз съм на мнение, че една двойка винаги трябва да живее отделно от родителите. Помисли хубаво дали парите за наем са добър вариант, дали ако нещата между вас наистина са толкова сериозни не е по-разумно да изплащате жилище вместо пари за наеми. Докато сте там имате известна свобода- финасова. Но отделите ли се, нещата ще станат по-трудни и тогава може да започнат и споровете между вас самите. Явно, че ти си от друго място и така или иначе ще плащаш за наем. Но той си има жилище, където да живее и явно, че не е някой човек, с неограничени финансви възможности, който да си позволи да бъде в отделно жилище и напълно самостоятелен, заради това е поискал да бъдете при майка му. Кое те притеснява в тази история- че няма да се наложиш и че няма да има с кой да си разделяш наема? Или че ще се развали връзката ти?

9.   Да знаеш, че и да дойде с теб твоя мамин син ще продължи да се съобразява с мамчето не стеб. Той щом от начало не е заживял с теб няма да е твой мъж никога. Все мама ще му е в главата. Тя ще го гаври, той ще я слуша, ти ще си патиш!