Споделена история от Семейство

Бременност - колко струва?
Здравейте дами,
С приятеля ми решихме да си имаме детенце и двамата сме на 25 години, интересува ме колко струва една бременност, къде се плаща и по колко, аз съм от Варна и не съм запозната.

Нямаме мн парички, но се надявам да мипомогнете за да ми е ясно колко ще ни е нужно, говоря за минимум без изгъзици. Не съм здравно усигурена имаме фирма и мисля да си плащам аз усигуровките 12 месеца доколото знам 9 от бременноста и 3 преди това.

Моля за повече обяснения, мерси предварително

Коментари

1.   Ти чуваш ли се на 25 години, какви въпроси задаваш?...........
"интересува ме колко струва една бременност, къде се плаща и по колко, аз съм от Варна и не съм запозната".........

Не знам какво те интересува, може би майчинството колко е или нещо друго. Но така задеден този въпрос, отговора е един при ГОСПОД се плаща една бременност, само той може да ти определи цената която трябва да платиш за да бъдеш майка.

2.   Само където не можах да разбера. Ти вече си бременна или сега ще започвате с опитите? Защото едно раждане не е кой знае колко, парите започват да трябват след това. :)

3.   Интересува ме колко струва една бременност- така зададен въпроса ти звучи като, колко струва инвитро оплождането? Обоснови се.

4.   Можеш да родиш в държавна болница или в частна такава.
В държавните мисля е между 200 и 500 лева, но там отношението и условията са доста неприятни. В частните клиники, цените започват от около 900-1000 и стигат до два бона някъде. Не съм запознат със избора във Варна. Хората Токуда споменават като сравнително добър избор.

Тва по въпроса за раждането. След това, грижите за малчугана докато поотрасне - тва е силно субективен въпрос. Но при всички случаи се подгответе за лишения и трудности, особено след като споменаваш че нямате много парички.

Ако имате собствена фирма, бих те посъветвал да изчакате /мисля че беше шест месеца или малко повече/, като през това време се пишеш с по-голяма заплата - за да ти я приемат нея през майчинството и да ти я дават. =))
Успех, М27

5.   Интересува ме колко пари трябва да се дават по време на бременност, витамини, лекарства и т.н.

6.   Като цяло въпроса е доста тъпо зададен! И като чета се чудя как може такова нещо, родители ще стават, а не могат да пишат и да се изразяват. Иначе по въпроса- трябва да си се Осигурявала 12 месеца преди раждането, след като родиш ще получваш 90% от заплата до 1 година на детето, втората година ще ти тече стаж, но ще полуваш минималната заплата. Иначе относно прегледите може със здравната каса или на частно, а и раждането не е толкова евтино както и изследванията по време на бременноста не са от евтините, така, че помисли си добре, защото и след това почват най-големите разходи.

7.   "Интересува ме колко струва една бременност, къде се плаща и по колко,"! Винаги съм вярвала, че трябва да има закон, според който не всеки да има правото да стане родител!

8.   Oт авторката - 12 месеца какво означава- 9 бременност и 3 преди това ли да се усигорявам на някаква заплата или 12 месеца преди да забременея
мерся за отговорите предварително
и какво поема здравната каса повреме на бременност
поема ли раждане изследване ................