Споделена история от Семейство

Как да продължа напред?
Това е моят живот-истински и горчив, непоносимо горчив. Преди около 7 години се омъжих за М.-човек, когото познавах бегло. В онзи момент от живота ми си мислех, че тази крачка е единствената възможност да избягам от предишната си 5 годишна кошмарна връзка. Почти веднага забременях и се роди едно прекрасно Слънчице, което към днешна дата е вече почти 6 годишно.

Проблемите между мен и мъжа ми започнаха дни след раждането.Бебето плачеше в едната стая-мъжът ми си играеше на компютъра в другата и се наливаше с бира...Колкото и пъти да се опитах да потърся съдействие от таткото за някаква елементарна помощ-то ми бе отказвано с думите"Ти го искаше това дете, оправяй се."

И аз се оправях-гледах детенце, чистех, готвех, М. пиеше без да пропусне и ден и прекарваше по минимум 10 часа пред компютъра... Така, в този ритъм, се занизаха дните един след друг,един след друг...вече 7 години.

М.бавно,но сигурно дълбаеше все по-дълбока пропаст между нас.Колко обиди чух за това време, колко сълзи пролях само аз си знам.. А униженията... На 28 години спрях да правя секс. Защото на г-н М. му се искаше винаги да съм с манекенски размери, но след раждането тялото ми се промени. После измисли,че не иска да съм брюнетка, а блондинка, защото повече харесвал руси жени. После измисли трето, четвърто, пето...

От липса на секс развих невроза, станах раздразнителна и неспокойна. На М., обаче, не му пукаше, че разбива психическото (а както се оказа преди 3 дни и физическото ми) равновесие в организма. Часовете прекарани от него пред компютъра към днешна дата са 16 (шестнадесет!) часа на ден, а бирата, които изпива всяка вечер е средно 3-4 литра.

Излишно е да казвам,че ние нямаме семейни приятели, никога не сме излизали на заведение двамата и че спим в отделни стаи. Моето дете израстна само с моите грижи и с моята ласка-М.никога не го изведе на разходка, не го изкъпа, не поигра с него,то никога не чу от устата на баща си "На тати ангелчето!", или каквото и да е нежно обръщение...

А преди няколко дни... преди няколко дни бях на гинеколог,защото нямам цикъл от три месеца. Никога няма да отгатнете. Оказа се,че поради стреса и липсата на секс днес аз-на 33 години, съм със съмнения за ранна менопауза! Климакс!! А М. остана напълно безразличен след като изслуша лекарката. Нищо не трепна в него. Плача и не спя по цели нощи. Сега е 2.20 сутринта. Как да продължа да живея, хора?КАК?!

Коментари

1.   Първо ще попитам от какво живеете? Той седи на компютъра, акой изкарва пари? Оставаш ти, ами събери си нещата и си иди, защо трябва непременно да си омъжена? Омъжила си се да избягаш от друга връзка, не разбирам защо ти е било? За мен е недопустимо да не си говоря със съпруга си, да не спя с него и той да не обръща внимание на децата. За какво ми е тогава? Задай си всички въпроси и реши какво искаш от живота си и се опитай да си го дадеш! Докато не разбереш ти какво искаш никой няма да ти помогне. Не си мисли, че без мъж не можеш да живееш, има толкова много жени които се справят сами и то добре!

2.   Не се предавай. Няма ли възможност да се справиш след развод. То ще е спасение.

3.   Много мъчно ми стана за теб найстина.
Какъв е този твой живот, не мога да те разбера миличка?!
Моя съвет към теб е да си грабнеш детенцето, и да се изнесеш от него започвайки нов живот.И без това не полага грижи, няма секс, няма ласки, няма любов...за какво ти е?
Обичаш ли го?Или държиш детето да си има баща?Че какъв баща е той?Детето ще го намрази в бъдеще бъди сигурна.Не спомена нещо за родителите ти?Те как приемат този твой начин на живот?Могат ли да те подкрепят?

4.   Разведи се. Това говедо не заслужава жена като теб. Още си млада, ще намериш някой, който да те обикне. Не си причинявай това. Не го причинявай на детето си !! Уважавай живота си и този на детето. Хората казват - оставаме заедно зарадо детето - то не го заслужава. Не заслужава такова животно, което изобщо не е показало признаци да бъде баща !!! Потърси щастието си, разведи се. Това те съветвам аз :) Пожелавам ти успех и бъди силна !!!

5.   Здравей като чета твоята история все едно виждам моя живот моят по същия начин постъпваше с мен не правехме секс въобще не уважаваше детето обидни думи постоянно,а аз всеотдайна готвене чистене слогуване докато в един прекрасен ден разбрах че ми изневерява с една и то сама каква ку..а която е спала с целия град за пари,и след като аз разбрах ни напусна ей така и казва че това са слухове не се занимавал с нея пълна пародия,сега от 8 месеца сме разделени не търси детето въоще развод по взаимно съгласие неиска то иначе какво да го съдя пред кого да доказвам като всичко се разбра само така ще изживея още един кошмар,и той такъв беше пред хората добър в къщи нищо не буташе,напиши скайпа,имейл или по някъкъв начин бих искала да се запознаем да поговорим!Успех!

6.   Hамери си любовник госпожа

7.   Гледам че историяа ти е прочетена доста пъти, а няма коментари. То след като прочетеш такава драма, направо незнаеш какво да кажеш. Живота, който живееш не е живот, а пълен кошмар. Като чета се вижда, че единственото нещо, което те крепи все още, това е детенцето ти. Ако можеш мила, аз бих те посъветвала да се разделиш с него. Та ти си в разцвета на силите си. Твоят живот трябва сега да започне, а не да свършва. Живей и търси истинското щастие. Мисля че го заслужаваш. А, и не ми стана много ясно как този мъж издържа семейството си като е цял ден на компютъра?!

8.   Здравей мила! Внимателно прочетох твоята изповед и си мисля: Защо продължаваш да се самоубиваш? Имаш два варианта: или да се разведеш веднага, или да спреш /ако можеш разбира се/ да обръщаш толкова много внимание на този проблем и да си намериш свой начин на живот, дори и друг мъж. От опит ти го казвам, ако пие...няма оправяне.Аз съм на подобен хал години наред. Хубавото е единствено това, че се оправям с парите сама, децата поотраснаха, а и имам друг човек до себе си. Т.е боря се по някакъв свой си начин. Не казвам, че не ми е болно, мъжа ми не беше лош човек, алкохола го промени и то много. Винаги съм мечтала за здраво и щастливо семейство, за деца отгледани в нормална среда с много любов. Но.....не винаги всичко става както го искаме. И все пак горе главата. Само спри да се измъчваш и вземи по-бързо решение. В някои случаи раздялата е по-добра за всички. Колкото и да не ни се иска. И ти си човек и ти имаш нужда от обич и внимание, щом той не ти ги дава,намери си ги навън мила! Успех!

9.   Тази история е толко черна, че чак не ми се вярва да е истина!
Взимаш си детето мацке и бегаш. Развод и т.н.
И откъде имате пари, ако той по цел ден пие а ти гледаш дете?
И какво да ти кажа, това което вече знаеш - яко си тъпа, че си останала толко време и сама си се преебала!
И може и да кажеш "Сега е късно". И до някъде си права, но с всеки ден става по-късно и още по-късно.
БЕГАААЙ!!
успех

10.   Като начало ако има начин гониш така нареченияти съпруг и започваш на чисто, това не е живот и няма смисъл да продължаваш целия този театър.

11.   Еми най-добре да го зарежеш тоя тулуп. За какво ти е?...Намери си къде да отидеш, при родители или под наем... Не знам къде живеете, негово ли е жилището?
Но си дай сметка, че щом първите години е така, после няма да става по-добре.Като гледам, съсипваш се психически... А ако не го напуснеш, няма шанс да срещнеш някой свестен човек...
Той за мене е болен, щом седи толкова часове пред компютъра.А също така и, щом не се интересува от детето си.

12.   Здравей! Аз далеч не съм на твоята възраст, но се надявам да чуеш съвета ми, а дали ще го последваш- е твое решение. На 20 години съм и съм разочарована от любовта, както и ти може би си била преди да се омъжиш за М. Не знам защо си решила тогава, че бракът е решението на проблемите ти, но не пиша, за да те упреквам.

Само едно знам- не си заслужава да бъдеш с човек като съпруга ти. Сама си написала, че никога нищо не е дал за "семейството", за детето ви- по всичко личи, че той дори не гледа на него като на свое дете, щом е заявил, че само ти си го искала. Детенцето е още малко, ти си още млада, махни се и започни нов живот! Жалко, че вече има толкова сериозни последици от съжителството ти с този... не знам и аз как да го нарека. Но все още не е късно да сложиш край на тази агония с човек, който дори не обичаш!

Започни на чисто, помоли родителите си или някоя приятелка да ти помогне, ще се справиш. Така или инаше досега си се справяла сама, силна си, ще видиш, че ще си много по- щастлива! Детето ти заслужава повече! Отпусни се, излизай, запознай се с нови мъже, и намери някой, който ще те направи щастлива, някой, който ще те желае, и ще правиш страхотен секс. Не се затваряй в себе си, но не прибързвай с извинението, че търсиш баща на детето.
Засега се вгледай в себе си, оправи здравето си, защото то е най-важно, и се разведи с този кретен!

13.   Hамери си "отдушник"- и за душата и тялото и...ако можеш,карай така, ако не-раздели се с компютъра и неговия "придатък"-най-хубавите години от живота ти тепърва предстоят!!!

14.   Така като чета само едно нещо мога да те посъветвам, също така от позицията на омъжена жена. Седни и си направи една равносметка и си помисли дали изобщо си заслужава да продължаваш да живееш по този начин и дали искаш детето ди да продъжава да живее така. И вземи решение, каквото и да е то! Съсъ сигурност обаче, мога да те посъветвам да не позволяваш да те пренебрегва повече , защото накрая ще те срине - и тогава нито на себе си ще може да помогнеш , нито на детето си. А то е малко и има нужда от теб. Надявам се че ще вземеш най вярното решение. Успех!

15.   Има мъже и мъже, но общото м/у нас мъжете е вдъхновението което ни го дават жените,ако го няма търсим друга връзка,алкохол,интернет и др.
Така че се позамислете преди да плюете дами!

16.   Пише ти майка на момиче, преживяла твоя проблем. Накратко, дъщеря ми се ожени по взаимна любов,роди им се прекрасно момиченце,зет ми учеше МЕИ, работеше в частна фирма като компютърен специалист-компютрите му бяха страст, дъщеря ми бързо овладя работата с интернет и с това си обогатяваше знанията в професията си- медицината, детето не беше проблем,проблема дойде от другаде-постепенно зет ми се затвори в себе си, все по-често стоеше на компютъра, все по-малко време отделяше на семейството, учението...

Дъщеря ми се усъмни, че може би има намесена жена, де да беше така!!! Когато ги видях в предаването на Миглена Ангелова,поканени като гости по тема"интернет",се "осъэнах" какъв е проблема, на екрана виждах в момент, когато зет ми говореше, отново онова слънчево момче, което познавах от преди...Бях чувала само, не вярвах, а то се случи точно на невярващия да срещне най-страшната пристрастеност-"погълнат" от интернет пространството, нещо, което е вече диагноза на болест, причислявана към накоманиите и зависимости,предмет на психиатрите, психотерапевтите.

Опитахме всичко, но не се справихме-просветления...и отново затъване...до деня, когато зет ми си преряза вените, пред мен, когато го поканих да вечеряме, дъщеря ми беше нощно дежурство, детето беше заспало, в къщи беше спокойно-видими причини нямаше...Не ме питай какво преживях, за една нощ побеля половината ми коса, спасихме го, жив и здрав е, ако така може да се каже.

Казал на дъщеря ми ,че се страхувал, че ги губи и искал да "избяга", не можел да живее без тях...За известно време всичко пак беше идеално...до деня в който той изчезна...напусна дома без нищо да си вземе...Баща му работеше в полицията, търсихме го,намери се, но няма "хепи енд" историята...Последва развод, нямаше намеса на жена/нито мъж!/ . Сега дъщеря ми живее с грижовен към нея и детето и мъж, но понякога това прекрасно момиченце,колкото красиво,толкова и умно,ми казва: "Маме,мъчно ми е за Мишо/баща и/,а когато ме взима-плаче".Сърцето ми къса...

Ето,мило момиче, разказах ти една тъжна история, но не за да те отчаям, а за да ти кажа че трябва да се вземеш в ръце,каквото и да ти струва това, да погледнеш детето си и да си кажеш:"Ще се справя, защото има за кого да живея,ако аз не съм щастлива, детето ми никога няма да бъде, да срежеш ,щом няма изход,пъпната връв, да вземеш глътка свеж въздух, и...да продължиш напред-заради детето ти, заради тебе, животът може да бъде прекрасен и на 20, и на 30, и на 40, и на 50, и на 60 години,ако си намерил смисъл за да го живееш,защото слънцето грее все така и за всички, защото да живееш значи да се бориш всеки ден за щастието си и да побеждаваш, а победата носи удовлетворение и желание за нова победа.

Може и да не ми вярваш, но ще го разбереш с годините и дано да си ги преживяла щастливо и смислено,когато стигнеш до подобни изводи.А ти имаш много време пред теб, не го оставяй да минава покрай теб,не се самосъжалявай, не се оплаквай от "лошата" си съдба, а я вземи в ръцете си и я накарай да работи в твоя полза- и на детето ти, за да го направиш пълноценен човек-не е толкова трудно стига да го искаш!!! ОЩЕ ДНЕС !!!

17.   15-ти,това е твоята гледна точка" Има мъже и мъже, но общото м/у нас мъжете е вдъхновението което ни го дават жените,ако го няма търсим друга връзка,алкохол,интернет и др.
Така че се позамислете преди да плюете дами! ",твоето вдъхновение много бързо издъхва,15-ти,а ако във "вдъхновението" си си "вдъхнал" нов живот-и него ли ще зарежеш за друга връзка,алкохол,интернет?Какво да се замислим,колко струвате,колко дълго ви държи "вдъхновението"? Не сте толкова сложни,тези като тебе-и кой ви плюе-сами плюете върху себе си-и ние искаме да ни вдъхновяват,но за това на вас изобщо не ви идва на ум,защото често него го няма-отнася го новата муза,която ви вдъхновява,а после-другата...и.т.н.ужасно ме впечатли,но не ме вдъхновяваш,защото издишаш/когато дишаш тежко,досещаш се,нали,върху последното си вдъхновение...ОТВРАТ!

18.   Благодаря на всички,оставили коментар. Благодаря за подкрепата! Има няколко ваши въпроса,които няма да оставя без отговор.

Кой работи вкъщи?-Аз.Какво мислят родителите ми?-Единият е на хемодиализа,умиращ.Вторият живее,за да се грижи за първия.Брат-семеен -в къщата на родителите ни.Защо търпя всичко?-С една заплата от държавно учреждение,няма да се справя с квартира и издръжка на дете.

До 15-Скъпи мой,не влязох в този брак с нагласата за даденост и че няма нужда да се грижа за него!Не казах и че съм грозна или неподдържана жена!На мен точно не ми говори за вдъхновение!Апропо-твоята съпруга "рисувала"ли ти е сърце от бобени зрънца на покривката,на която ти е сервирала вечеря?

19.   Здравей мила, историята ти е наистина много трогателна. Сигурна съм, че ще намериш сили да продължиш напред и не само това.

Отделяй малко време за себе си отсега нататък, опитай да отпочиваш достатъчно и си измисляй всеки ден малки наслади и радости, които не са били част от живота ти досега. Нещата ще започнат да се променят малко по малко, дай възможност на нещо хубаво да влезе в живота ти вече. Живота е прекрасен, ти знаеш ли?

20.   Мале тука има много злоба.Повечето от вас жените вършат глупости,а после се оплакват,търсейки съчуствие,а някои дори нападат неосъзнали смисъла на болката...
А какво да кажем ние като уж сме "силния пол" и от нас се очаква да сме отговорните,силните и материално стабилни
И на кого да се оплачим или по-скоро как?
Нямам предвид авторката.

21.   До №20. Силният пол се е скапал тотално, разбира се, има и изключения, но те се броят на пръсти. Телевизията ви размива мозъците, чалгата ви изкривява мисленето, живеете ден за ден, тъпо е. Ценности - никакви. И не е нужно да се оплаквате. Жените обичат силните мъже.

22.   Махнете се от този човек. Мното ще Ви е трудно, но в името на себе си и детето го направете. Твърде млада сте, за да погребвате живота си. И щастието на детето си. Аз съм дете на разведени родители и, повярвайте ми, и за секунда не съм имала съмнение, че това е било правилното решениие. А съм Ви почти връстница и Ви казвам, не обричайте живота си на самота. Решението е Ваше, дано направите правилен избор!

23.   Не знам дали би те утешило, но и аз живея в същия ад и нямя измъкване, Сега съм в депресия съсипана тотално, но на никой не му пука. Дано Господ се смили над нас и ни дава сили !

24.   Повече смелост, този човек не те заслужава. Напуснах съпруга си с детенцето ми ,без един лев в джоба си, без работа. Отидох в жилището ми от, което се издаржахме преди това. Неочаквах от никой нищо, но в такъв момент нямаш представа колко хора биха ти помогнали. Съжалявам само , че търпях и не го направих по рано. Повече смелост и успех, всеки може да се справи сам. Стига да го иска достатъчно силно.