Споделена история от Семейство

Нашите се развеждат
Не знам от къде да започна... много ми е гадно да преживявам развода на нашите. Питат ме при кого искам да остана. АЗ уча в училище в друг град, където е баща ми. А близо до този град живеят мама и сестра ми. Много я обичам. Непрекъснато си споделяме работи. Помага ми. Дава ми съвети, когато се нуждая. Обича ме. При нея живея в охолство, но пиенето и е проблем. Майка ми постоянно пие. Всяка вечер е пияна и говори глупости. Но при нея живея в охолство. Не е и стисната дава ми пари за всичко и харесвам приятелките и. Те също са много добри с мен.
При тате е различно. Той не пие. При него ги няма скандалите вечер. С него постоянно пътуваме някъде с колата. Но иначе е малко стиснат. Не ми дава много пари. При мама джобните ми са 5лв, при тате 2лв. Тате ме води на фитнес, храним се здравословно заедно, гледаме филми, идва с мен на шопинг. И него го обичам. Понякога също ми дава добри съвети, но пред него никога не мога да се разкрия напълно. Смисъл да се разплача и да споделя когато имам нужда. Той го приема на бъзик.

Така стоят нещата. Аз не знам чия страна да взема. Днес почти цял ден съм плакала. И макар че развода в днешно време не е кой знае какво. Трудно ми е!

Коментари

1.   По-добре живей при баща си, защото те отглежда здравословно.

2.   При баща ти.
Щом майка ти пие и има скандали при нея тя няма да ти е добър пример. Може да си споделяте пак, когато ходиш при нея в определените дни... А баща ти май е по-спокойния и улегнал в случая. Парите дали по 5 или 2 лв. не са толкоз важни в случая. Затова -при него.

3.   може няколко месеца при единия, после при другия
примерно лятната ваканция при майка ти
след това докато си на училище - при баща ти
после през ваканцията при майка ти
и така г/д по еднакво време ще бъдеш и при двамата :)
щом ги обичаш и двамата - бъди с тях.
Права си като казваш, че развода в днешно време не е кой знае какво :)
не плачи за това

4.   Твърдо - баща ти!

5.   Според мен по начина, по който с баща ти водите живота си, ще се научиш на много неща и за напред ще ти е по-добре, пък и майка ти, си остава твоя майка, винаги можеш да я посетиш! (;

6.   Звучиш като някое материалистче - мама и дава повече и живея в охолство, пък при тате - не. Нищо, той Животът ще те научи
Иначе, съжалявам за вашите.

7.   Избери си баща си че не пие! Моя баща ми страда от Алкохолизъм и спря да мисли за мене и за майка ми...

8.   Да, при баща ти 2 лв. джобни, но пътувания, фитнес, здравословна храна, шопинг. Може скоро и с него да споделяш. Това е здравословното място за теб - във всякакъв смисъл.
При майка си и сестра си пак ще си ходиш и в един момент, ще установиш колко е пошло съществуването там.
Създай си приятелства и така ще запълниш сегашната си празнота.
Сама установяваш разликите между двамата и се чудя на въпроса ти. Но... все пак си малка.
Е, ще се наложи да пораснеш по-бързо от някои други.
Успех, детенце! Знам, че ти е трудно!