Споделена история от Семейство

Как да призная на родителите си, че съм гей
Аз съм момче на 23 години. Работя в Пловдив. От 2 години и 2 месеца имам гадже мъж. Много се обичаме. Проблемът е, че искам да кажа на родителите си, но ме е страх, защото не знам как ще реагират. Какво ще ме посъветвате? Как да им съобщя? Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   А какво е тяхното отношение към гейовете? Ако не са споменавали, че мразят гейовете, не виждам какъв е проблема. Просто им го кажи, предполагам, че колкото и да са шокирани в началото, ще те приемат и ще те обичат, защото все пак си им син и това не те прави по-лош човек, нито пък е нещо, което се избира. Обясни им, че просто такъв те е създал Бог и че не си по-тъп или по-некадърен, а си си като всички останали. Кажи им също, че си предпочел да застанеш пред тях като техен син и да си честен с родителите си, вместо да се криеш цял живот и да имате тайни.

Но все пак ако отношението им към гейовете не е никак добро, по-добре не им казвай, защото имам приятел, който направи тази грешка и години след това все още не са го приели и отношенията им са крайно обтегнати, даже се опита да се самоубие 3-4 пъти. В този случай по-добре си го спести това.

Успех!

2.   Наистина няма от какво да се страхуваш или срамуваш, това е нещо напълно нормално. Кажи им, те ще са доволни, че си честен с тях. Те ще продължат да те обичат такъв какъвто си.
Пожелавам ти успех.
Ж19

3.   Няма какво да окуражавате човека, в 99% от случаите тази новина ще бъде много неприятен шок за родителите, които вероятно си мечтаят да видят сина си женен, подчертавам женен, не омъжен и с дете/деца в перспектива, внуци на които да се радват, да извеждат в парка, да се хвалят с тях на приятели и роднини. А ти, приятелю, какво им предлагаш на хората? Разбити мечти и надежди... Възможно е в перспектива да понесат мисълта и да не са особено агресивни към избора ти, но вътрешно никога няма да одобрят избора ти. Бъди силен, за съжаление светът така е устроен, че ще страдаш, благодаря на Бог, че не ме е създал като теб, тъй като хората сме слаби и нямаме адекватни решения на всичките ни житейски препятствия...
М, 35

4.   Зависи какъв човек си. Има два варианта. Ако си от пасивните, които си им е личало от малки че ще станат гейове, те едва ли ще са изненадани. Ако си си играел с кукли вместо колички, пробвал женски дрехи и т. н. Та ако си от този тип просто им кажи, те вероятно отдавна са го подозирали и са се примирили с това. Обаче ако си си бил "мъжкар" като малък и са имали мнението за теб че ще оправиш една дузина момичета преди да намериш някоя и да се ожениш за нея и да имате много деца - то тогава по-добре си мълчи и не го води гаджето ти при тях. Ще стане страшно у вас. Не, че имам някакъв личен опит, но съм сигурен на 100% че ще стане така. Живей си живота, те рано или късно ще го разберат. А може след време да се върнеш и на другия "бряг". Това ми е съвета в втория случай.
М28г

5.   Много лесно може да им признаеш, просто изчакай баща ти да се насапуниса в банята и го изненадай :)

6.   М 28, много наивни представи - нищо не знаеш за хомосексуалните, нали?
М 35, не става дума за избор, за другото те подкрепям

8.   Към номер 4. как да се върна на другия бряг? Мен жени изобщо не ме привличат и възбуждат. Само от мъже се възбуждам и само те ме привличат. Пасивен съм в 99 % от случаите, когато правя секс с гаджето. От автора

9.   Авторе, не е нужно да се връщаш на другия бряг, както не е и нужно да казваш на родителите си. Просто приеми го като един вид жертва, това че те никога няма да знаят какъв си.

10.   Ами тогава най-вероятно си от първия тип, които описах. Ако си си играел и като малък с кукли и си се държал по-женствено от обикновено - просто им кажи. Те сигурно знаят, че си щял да станеш гей още преди ти да осъзнаеш. Най-вероятно отдавна са го подозирали. Но пак ти повтарям, държал ли си се досега пред тях мъжкарски и те не подозират за сексуалните ти наклонности - мълчи си човек, ще си преобърнеш живота надолу с главата.
М28г

12.   Искам да кажс на някого че съм гей но незнам каква ще е реакцията. Определено това не са нашите а едно момиче което бях сигурен че харесвам в 7-ми клас. Мисля че тя трябва да знае че не я харесвам наистина.... как да и го кажа??? И да го казвам ли

13.   Бъди сигурен, че няма да се зарадват от тази вест. Сексът е интимност, която не си длъжен да обсъждаш с родителите си. Може и да се досещат, но им го спести.

14.   Ами, както и да го съобщиш, все ще е тежък разговор - но все пак, колкото по-рано го направиш, по-добре. Ще ти олекне и ще се почувстваш по-добре като няма тайни.

15.   номер3 и номер4 са крайно зле. Особено номер3!
А тези, които наистина създават деца, с нагласата децата да им осъществяват мечтите, вместо сами да си ги осъществят, както е редно и нормално... най - добре веднага да се хвърлят от някъде.
Защото, който има мечти трябва да се напъне да си ги осъществи самостоятелно, а не все да иска да му се помага, камо ли пък да ги проектира върху децата си.

И да, тези, които все се хвалят с децата и внуците си, в повечето случаи реално не могат да се похвалят със свои лични постижения! Често обаче успяват да създадат чувства на малоценност у други хора с деца, които въпреки това, че са 'успяли' да се възпроизведат, не са вирнали така носовете си... И напред във времето това се връща негативно върху децата/внуците на хвалещите се с тях.

16.   Пусни им Деян Неделчев-Различните