Споделена история от Семейство

Моята история
Това, което ще разкажа сигурно ще ви отегчи, но е истина и просто имам нужда да излея сърцето си.
Никога не съм имала високо самочувствие за себе си и това винаги влияеше на отношенията ми с другите. Просто от дете бях възпитана да бъда мила, добра, търпелива и т. н. Може би майка ми е мислила, че е за мое добро, но в последствие това превърна живота ми в ад.
Омъжих се много млада, за "голямата си любов" както вярвах тогава и в началото всичко уж беше наред. Мъжът ми се изживяваше като "главата на семейството" аз бях добрата и търпелива съпруга и всичко щеше да си върви така, докато не започнах да усещам, че с течение на времето той всячески започна да ме смачква духовно. В началото спря да ме подкрепя, после директно мина към открити подигравки. Кой, ти ли, ма? Че ако не съм аз ти с твоята заплата ще умреш от глад и т. н. Търпях, търпях, но вече не мога! Не ме разбирайте погрешно, само веднъж ми е посягал физически, бяхме се скарали жестоко и той ме зашлеви. Никога не му го простих! И няма и да му го простя, но да ви кажа моралния тормоз е много по-страшен, защото те убива бавно и без следи. Сега отчаяно се боря със себе си, с чувството, че съм безполезна и наистина е прав и просто не ставам за нищо. И най-страшното е, че има дни в които му вярвам! А какво ще стане когато му повярвам окончателно? Когато успее да ме пречупи? Нима в това се превръща любовта? С обиди и в скрити сълзи? Отказвам да го повярвам! Моля ви, ако някой има възможност да ме посъветва какво да правя, да пише. Просто отчаяно се нуждая от помощ!

Коментари

1.   Просто го зарежи. Ако те унищожава по този начин, бягай и не се връщай. Сигурно ще успееш да намериш някой по-подходящ.

2.   Няма да ти казвам напосни го или остани и го тьрпи.
Направи това което казва сьрцето ти.
Но не мисли, че си безполезна.
Ако си трьгнеш не страдай, продьлжи ще намериш твоята полувинка.
Но ако останеш, му покажи, че не Може да се дьржи така.
Успех!

3.   ... И аз бях така... Само че при мен пееха в хор с майка му...
докато един ден просто си взех детето и си тръгнах...
:) Днес, 20 години по-късно, отношението му е доста
по-различно...
По-добре сама, отколкото зле придружена!!!
Вярвай в себе си, ще успееш!

5.   Съгласна съм с коментар 1, семейството се гради на взаимно доверие, уважение и любов. Той трябва да е до теб за да те подкрепя, насърчава да сбъдваш мечтите си, а не да те потиска и да ти се подиграва. И мен са ме възпитавали като теб, имах такава връзка, но намерих сили да я прекратя, и сега съм с човек, който е готов и звездите да свали за мен, обича ме уважава ме, подкрепя ме, както и аз него. Не те познавам лично, но съвет от мен, поговори с приятел на които имаш доверие, на мен точно един приятел ми вдъхна силата да осъзная, че мога и заслужавам повече. И за това ще съм му вечно благодарна.

6.   От авторката: Благодаря за милите думи!
Наистина е време сериозно да помисля дали искам животът ми да премине така и ако отговорът е НЕ трябва да го напусна преди да е станало късно, защото предполагам, че с времето ще става все по-трудно да започна всичко отночало. Сега съм на 31 и все още имам шанс.