Споделена история от Семейство

Работата или семейството?
Имам отчаяна нужда от съвет или по – скоро от споделен опит.
Жена на 34 год. съм и по стечение на обстоятелствата до сега не успях да създам семейство такова каквото винаги съм искала. Бях омъжена 8 г., но с бившия ми съпруг явно не говорехме на различни езици и се разделихме. След това имах доста връзки но така и не можах да открия подходящия. Все някъде се разминавахме.

От друга страна в професионално развитие нещата са различни. Работя престижна работа с добро заплащане. Финансово и материално съм повече от осигурена. Имам амбиции и за повече. Тук следва да спомена че живея в голям град на България, но не в София.

И сега проблемът.
От почти година срещнах мисля и подходящия човек за мене. Започнахме да си нареждаме нещата, мислим и за дете, общо взето най-големия ми приоритет в момента предвид и възрастта ми. Имаме си и жилище и си позволяваме доста неща.

И в един момент всичко се обърна наопаки когато вчера от компанията в която работя ми се обадиха и ми предложиха повишение и съответно по-висока заплата и т.н., но в София. И тук идва проблемът.
Трябва да избирам личния живот или кариерата. Приятелят ми не може да отиде в София защото тук е устроен и неговия стандарт там ще се намали.
И за мен остава да отида там но сама. И какво от това че ще имам пари и кариера?

Моля за мнения от хора които са отишли в София от по-малки градове и как намират живота там.
Заслужава ли си?

Коментари

1.   Aми...ти сама каза кое е най-големия ти приоритет...

2.   Здравей! Аз съм от онези хора, които дойдоха в София преди години от малък град. Какво да ти кажа - има своите плюсове и минуси, но според мен ти си тази, която трябва да вземе решение. От писмото ти разбирам, че мечтаеш за семейство и най-вече дете и мисля, че това е и отговорът на въпроса ти. Ако с човека, с когото си в момента нещата вървят добре, обичате се и имате общо бъдеще, моето мнение е, че не трябва да идваш тук (след като той не иска да те последва).

Навремето и аз не исках да последвам моя мъж, когато реши да се преместим, но не след дълго промених решението си в името на нашето дете (тогава то беше на 3 годинки). Сега съм доволна и щастлива от живота, който имам и не съжалявам за решението си. Желая ти искрено успех и дано вземеш най-правилното за теб решение!

3.   Не може Хем.........и Душата в Рая.

4.   Гледай си основно семейството, че да ме сажаляваш един ден.ИВАНОВ

5.   Личният живот, разбира се. Какво въобще му мислиш? Парите не могат да купят щастие.

6.   Tова, което ще те направи щастлива. щом си намерила човека до теб, бъди с него. създай дете, семейство. другото не е от значение

7.   Защо изобщо си задаваш този въпрос?

Естествено, че трябва да избереш Щастието в лицето на любимия мъж и на жадуваното семейство.

Но ако Щастието за теб е в парите и кариерата и ако ''жертвата'' да останеш в провинциалния град те накара да съжаляваш, по-добре си дай ясна сметка за това СЕГА!!

Тоест, прецени за какво ще съжаляваш повече- за изгубената любов и липсващото дете или за още една хилядарка към заплатата ти.

И, за Бога, какво значи ''София''? Да ме извинят софиянци/ защото не всички са такива/, но по-нагли използвачи и интересчии от тях няма.
Да не говорим за качеството на живот в София- трябва да си луд, за да приемеш, че 2 часа придвижване до работата, шум, цялата измет на страната по централните й улици и всякаквите доплопробни типове там, означават КАЧЕСТВО на живот.

ИЛИ- КАКТО АЗ ОБИЧАМ ДА КАЗВАМ- КАЧЕСТВОТО НА ЖИВОТ НЕ Е САМО В ПАРИТЕ- ТО Е НАЙ-ВЕЧЕ В НАЧИНА ТИ НА ЖИВОТ, щастливите мигове с близките И ЛЮБОВТА, КОЯТО ПОЛУЧАВАШ...
Нима все още не си го разбрала?

8.   № 7, като е така, защо идвате в София? Седете си в провинцията, щом е такова качеството на живот в София. Но не, вие хем идвате тука, хем плюете по нас...

9.   От 7: Някои се почувстваха лично засегнати. Защо ли- може би от истината.
Аз не живея в София ( живея в Пловдив) и нямам никакво желание да го правя.
Освен всичко друго, само констатирам ФАКТИ, не желая да обиждам никого.
Понякога ми се налага по работа да отида в столицата и още от автогара и гара та чак до центъра по улиците виждам цялата измет не на София, а направо на България:
съмнителни типове и типеси, проститутки, просяци, дрогирани, всякакви подземни елементи.
Благодаря, да живееш в такъв град на всякаква измет и да наричаш това качество на живот!

10.   Провинциалисти комплексирани.. много ясно, че като сте се натъпкали 2 милиона в "Софията" ще има всякакви индивиди - от изметта на България до каймака. И спора е безсмислен - в БЪЛГАРИЯ НЯМА КАЧЕСТВО НА ЖИВОТ, та сте захванали спор по региони. Който е могъл е избягал в чужбина, другите се мъчат като греши дяволи тук. Дали ще е София или село Гюрово все 200 - МИЗЕРИЯ!

11.   Благодаря на номер 10 за смисления коментар- с който нагледно показа що значи ''софиянец''.

Никак не се впечатлих, нито пък се смятам за ''провинциалистка комплексирана''.Комплексите както се вижда, ги избиваш ти, номер 10.

Изобщо, ама никак, нямам комплекси от факта, че не живея в София.

12.   Мисля че трюбва да отидеш във София това е за което си мечтала и постигнала сама макар с толкова връзки търсейки точния мъж. Просто му кажи че това е страхотна възможност за теб и не мислиш да я пропускаш. Той щом е доволен от това е което си е постигнал да си остане в града а ти отиди в София може да звучи малко безчуствено но може такъв шанс да не получиш никога повече. Ще ти е трудно от раздялата но ще го преживееш ти си успяла жена.

13.   Гледай си кариерата, тя е тази която те издържа, благодарение на нея си това което си сега.

14.   Заложи на семейство и деца, иначе след още малко време ще си останеш само с високия стандарт, а и той е до време - ами после? Най-много да се заглеждаш подир майки с деца и да бършеш сълзи. Аз живея баш в прованса, ама си имам покрив, някаква работа, жена и деца и хич не мисля за София, радвам се на живота, защото е кратък.

15.   Има огромно значение какво работиш,дали си обичаш работата, за това как се чувстваш,особено за жена,защото любовта отминава,а децата порастват и какво остава само полето на изява

16.   Чудя се какво е избрала жената? И дали сега живее в София?

17.   Семейството категорично. Не бих заменила семейството за нищо. Аз също имам амбиции, но приоритет ми е само то.

18.   Какво значение би имала голямата ти заплата и по-сигурното ти бъдеще ако няма с кого да ги споделиш? Има хора, които живеят с по 500лв на месец и не се оплакват. Щом искаш семейство и обичаш този човек изобщо не виждам, защо поставяш този въпрос!