Споделена история от Семейство

Как да се справя с този силен шок?
Преди няколко дни загубих съвсем неочаквано любим за мен човек от семейството ми. Много ми е трудно да свикна с тази мисъл и се чувствам безкрайно объркана. Може да се каже че човека почина пред очите ми (аз съм на 18) и това беше шок за мен тъй като всичко стана в рамките на 5 мин.

Днес беше опелото и се постарах да не плача пред хората (принципно съм много горда и не обичам да показвам слабост пред никого, дори и близки).. Чувствам се малко виновна че пренебрегвах понякога този много ценен член на семейството ми, а след опелото днес (по скоро при вида на този човек, който беше доста по различен) се чувствам меко казано УЖАСЕНА и ОБЪРКАНА...

Понякога не чувствам липса, все едно сънувам някакъв кошмар...Дайте ми съвет как да се справя с този мигновен и невероятно силен шок с който се сблъсквам за 1 път в живота си ;((((

Коментари

1.   МИТИО: Мила няма по-лошо нещо от това да загубиш любим човек. Но фактите са си факти. Един ден всички ще умрем! А какво става след това? (според мен се прераждаме и отново се мъчим на земята) Както и да е. Ще ти мине с времето но си поплачи когато си сама (щом си горда) няма срамно казват че помага. Този човек който си загубила ако има такова нещо като следгробен живот и ако душата му е някъде там не би искал да тъжиш а да продължиш напред и да не го забравяш. Това е мойто мнение надявам се да съм ти помогнал наистина и аз съм губил близки човек и то като бях по-малък.

2.   Да, точно така- имаш чувството, че живееш в някакъв пълен кошмар. Но уви....
Два пъти съм го преживявала, мило момиче, просто стисни зъби и опитай със всички сили да преодолееш шока, за да не навреди на теб (имам предвид да отключи болест у теб).
Уви, когато всичко е наред и хората си отиват по реда си на преклонна възраст, не се замисляме за това колко жесток е понякога животът поднасяйки ни една внезапна, нелогична и ужасна загуба.
Дано Бог е с теб, за да преодолееш ужаса...

3.   Аз също съм загубвала много скъп за мен човек... Какво да ти кажа времето лекува...

4.   Случи ми се преди години-чувствах се по същия начин-сякаш беше кошмар, който чаках да свърши. Много време живеех с идеята, че този човек все още е някъде там и че просто не съм го виждала скоро. Често се случваше да забравям, че всъщност го няма и не мога да споделя вълнението от нещо преживяно. Бях стигнала почти до саморазрушение-незнам кое ме върна към живота. Опитай да живееш с мисълта, че този човек иска да те вижда усмихната и си длъжна да продължиш заради него. При мен помогна. Времето лекува по-малко, но мен никога няма да ме излекува-все още плача, когато се сетя и все още ми пилсва ужасно много, а минаха близо 9 години. Просто се научих да живея с мисълта, че този човек е винаги до мен, макар ида не го виждам....

5.   Към номер 4 - с мен е почти същото.. мисля че просто не съм го видяла защото и преди е отсъствал за по седмица да кажем и някак си не винаги чувствам липса... Знам че времето лекува но така или иначе нямам избор освен да се примиря :s

6.   Нещо нормално е в настояще време мъжът и жената да имат странични връзки.Трябва да се пристъпва към тази промяна преди всичко с яснота по въпроса: какво искаш от нея- тръпка или промяна в семейния статус.

7.   Лек няма.Ако си го обичала истински наистина няма...Съжалявам

8.   Не разбирам коментара на номер 6. Явно не е по темата.

9.   Това си е стрес и загуба. Не знам как бих се чувствала ако загубя член от семейството, но преди години загубих съквартирантката си след катастрофа. Не можех да стоя сама в стая, беше кошмар да и слагам дрехите в кашони и да приема че вече я няма. Опелото ме успокои и най-вече думите че един ден всички ще се възкачим на небето и мъртви и живи...
Така приех че тя не е умряла за мен. Така както любимите ми баба и дядо, и тя, не се страхувам да сънувам и почитам паметта им. Това е живота и смъртта както и разжането на човек са част от живота и ние сме само малка частица от тази вечност, която я има на земята.

10.   Мило момиче, единствените, които са с нас през целия ни живот, сме ние самите. Всеки губи близки хора по пътя си. Няма как да не си в шок. После идва осъзнаването и болката. Особено ако става въпрос за родител. Време, добри приятели и сила на духа, това ще ти помогне. Сега си поплачи.