Споделена история от Семейство

Пазя тайни, за да запазя семейството
Здравейте... ето я и историята:

Мама винаги се е съмнявала в татко в изневяра. Тя много го обича и ясно се вижда, че и той я обича. Веднъж не знам по какъв повод имаше период, в който тя само му звънеше, за да го провери къде е и какво прави ,с кой е и тъй нататък... Много се изпокарват за това. Периодите, в които са смирени са кратки.

Мисля, че и аз имам основание да мисля, че тати изневерява. Понеже има 2 телефона като му звъннат на втория, който е най обикновенна нокия колкото да може да се обадиш на някой той излиза в другата стая, или на терасата, говори тихо.... Веднъж го чухх да казва: Еее снощи беше различно. Направо се възмутих.

Не ми тежеше много на сърцето, но като прочетох нещо без да изкам докато говореше с нокията на терасата. Понеже другия му телефон е по модернизиран - сензорен дисплей, интернет и скайп. Той се бе вкл в някакъв друг скайп и си пешеше с някой съобщения от сорта : Липсваш ми... .

От тогава реших да пазя тайната, защото мразя, когато семейства се развалят и не изкам и нашето да е така. Веднъж мам за мялко да не си събере багажа. Иначе тати си е нормален с мен и мама.

Как мислите добре ли правя като пазя тайната и един вид семейството, макар че мама ще го разбере някой ден?!? Поставете се на мое място.

Коментари

1.   Щом държиш да запазиш семейството си е по-добре да пазиш тайната. Аз бях във същата ситуация и може да се каже ,че все още съм, но аз си мълча и пазя тайната на баща ми не защото искам да запазя не до там доброто си семейство , а защото накрая аз ще изляза виновна и т.н .... Явно ти обичаш много и двамата си родители и за това колкото и мъчително и да е за теб мисля , че ще е по-добре да се правиш , че не знаеш.Това е от мен надявам се да съм била полезна =)

*D*

2.   Скъпа, нищо не се знае! Може да е било грешка, пък и може отношенията между баща ти и жената да не са такива, каквито си ги представяш!
Според мен се успокой!

3.   Запази нещата за себе си.
Изневярата е гадно нещо, но никога не знаеш каква е причината довела до нея.
Нещата не опират само до секс, човекът до теб трябва да ти дава всичко, да ти е половинката, да те обича, да държи на теб, всеки ден да показва любовта си, да сте щастливи заедно, да се радвате на дребните неща, да имате общи цели и да не пилеете ежедневието в капризи, упреци и скандали за това ''как съседът има всичко, а ние не...'', ЗА ДА НЕ СИ ИЗНЕВЕРЯВАТ ХОРАТА. Кажете ми сега в колко семейства има такава щастлива атмосфера?
Е, затова има изневери...
Просто за децата, докато са деца, не е дошъл моментът да го разберат.

4.   Не знам на колко години си, но си усетил(а) нещата много точно. Не е необходимо да те успокояват, че може би говори служебно или нещо подобно. Забрави какво си видял /чул и остави на възрастните да си решат проблемите. Един мъж може да има любовница по много причини и пак да си обича семейството. Много хора ще кажат, че на мястото на майка ти биха предпочели да знаят, но не е така. Спести и тази болка. Годините си текат, баща ти ще се кротне, а семейството ти ще си бъде цяло и относително щастливо.

6.   А защо не говориш директно с баща ти?
Тоя човек освен, че те е създал биологически, носи отговорност и за твоето морално възпитание. Нека ти обясни това, което прави защо го прави и доколко е редно, т.е. да си изпълни бащинското задължение - да възпитава. (Съжалявам, че в конкретната ситуация няма да му е лесна задачата!)
Да не говорим, че няма право да те осакатява емоционално - ти си плод на любов, на желание и твоите родители трябва да бъдат твоята най-силна душевна опора.

Не казвай на майка си - просто намери начин да говориш само с него - а може и той да има своите основания...и ти да ги разбереш...знае ли човек...всяка история е индивидуална...трудно се дават съвети така...
Не искам да съм на твоето място - стискам ти палци и ми харесва, че обичаш и двамата!!!

7.   Не казвай, пази тайната защото, истината винаги боли... почти при всички семейства е така.. ай баща ти обича повече майка ти.. След като е още с вас... за него другата е едно забавление.. мъжете обичат да флиртуват, след някоя година ще и омръзне..