Споделена история от Семейство

Дядо ми разглежда голи снимки на други мъже
Здравейте. От извесно време дядо ми започна да влиза редовно в tumblr. Прекарва по повече от 3-4 часа на ден там. Каза ми, че има много последователи на блога му и реших да му го видя. Отворих го и той се оказа пълен с голи снимки на мъже, на някои от които правят секс с други мъже и съсредоточени върху половия член. Помислих, че е станала грешка и е натиснал погрешна снимка, но целия е пълен с това. Не знам дали да кажа на някой, защото той постоянно е там. Също така постоянно ме пита какво означават на български различни неприлични думи. От една страна си е неговия живот и може да си прави каквото иска, но от друга съм загрижена. Моля за съвет как да постъпя и без подигравки.

Коментари

1.   На колко години е дядо ти?

2.   Не се бъркай първо в личното пространство на хората. Нали не искаш дядо ти да ти намери дневника и да прочете колко си влюбена в Иван от другата паралелка? ! (примерно)

Второ... Хората понякога цял живот крият своите сексуални желания от страх, че обществото, и най-вече роднините им, ще ги отблъснат, ще им се подиграя или ще им се сторят извратени. Във времето, в което е растял и възпитаван дядо ти, предполагам, че е рожба на средата на миналия век, някъде 50-ти набор или даже по-млад. Та тогава теми като хосексуалност, сексуална свобода и т. н. са били все още нещо крайно непристойно.

Днес живеем във време, където човешката индивидуалност се зачита. Ти си съвременен млад човек, нали така? Е, време е да избереш как искаш да живееш и как искаш да се отнасяш с хората - свободно и честно или робувайки на някакви клишета от миналия век.

Няма абсолютно нищо нередно, ненормално или отвратително в това един човек (па било то и дядо ти) да е любопитен, да си фантазира и да се забавлява, нали така?

Остави го да се чувства щастлив и доволен и гледай да не се бъркаш в неговото лично пространство, точно така както ти няма да искаш да се бъркат в твоето - сега или след време.

4.   Просто човекът иска да си спомно за младостта.... за това как неговия малък приятел.. е бил постоянно нащрек като види некояя.. мадама... :)

5.   Абе ти защо се ровиш където нямаш работа? Ако ще и голи снимки на негри да гледа теб това не те засяга. Ти си гледай там уроците и училището, гледай си твоите проблеми и твоя живот с твоите мераци и фантазии. Едно от нещата, които не те е научил дядо ти е да спазваш и намираш границата на личното пространство на хората и да я уважаваш и зачиташ. Престани да му "светиш" на човека, защото е ужасно грозно да шионираш!

6.   Я дай да го видим този tumblr.

7.   На колко години си ти ?

8.   Дядо ти вече ходи по левия бряг на реката.

9.   Не се притеснявай. Дядо ти е възрастен човек и знае какво прави. Дори да ти изглежда странно или притеснително, това е негов избор, който не засяга теб или когото и да е.
И бъди дискретна. Не е нужно близките ти да знаят за това.

10.   От автора
Дядо ми е на 69. Знам, че не бива да се меся, но много се учудих. Той никога не е бил потаен и тн., винаги е весел и някак ми е оюе трудно да повярвам. Не съм се "бъркала" в личното му пространство, все пак блогът му е публичен, а и постоянно го споменава. Просто реших да го разгледам и се учудих.

11.   2 ти го е казал/а много добре. Вероятно дядо ти е подтиснал сексуалността си преди време, за да бъде в крак със "социалистическия морал" и да не бъде обявен за аутсайдер, дори подривен елемент на социалистическия строй. Тези хора се раждат с различна сексуалност, поне такива са научните изводи, може би около 10% от хората са така. На мен, на теб, на другите 90% от хората това ни изглежда извратено, дори смешно, но на тях повярвай ми, едва ли им е много смешно, особено в първите години, когато осъзнават сексуалността си. Не бива да ги укоряваме, особено ако не сме склонни и да им помогнем, всеки си носи кръста и си живее живота както намери за добре. В твоя случай е най-добре да забравиш за видяното, това не е тема, която трябва да споделяш с хората наоколо, а също и с дядо ти, просто се отдръпни от личното му пространство и си живей своя живот.
М, 35

12.   дай тъмблара да го видя не може да толкова зле

13.   Спокойно, аз последвах хора дето качват уж на пръв поглед снимки каквито на мен ми харесват и в последствие се почнаха некви неприлични

14.   Късно се е осъзнал дядо ти, но все пак го е направил. И хомосексуалистите са хора.

15.   Издай го на баба ти :D

18.   И какво като разглежда такива снимки? Харесва му, разглежда си и не пречи на никой. Единствения съвет, който може да ти бъде даден е да го оставиш на мира, пък той, ако сподели с теб, сподели. Не го ли направи, не му се меси в нещата!

19.   Темата е стара а вие 2 5 и 18 номер си мерете приказките.
Към авторката: Не се притеснявай дядо ти явно е вече на възраст и може би му харесва да разглежда такива неща , но не бързай да го издаваш на баба ти ако тя сама не види

20.   Номер 5 нещо много моралист го раздаваш - По полека с тона

21.   И за какво си загрижена? За това, че дядо ти проявява интерес към мъжете? Приеми го за даденост, поговори с него при удобен случай и не се притеснявай за нищо! Ако е харесва такива неща, не можеш да го промениш. Може само да му... помогнеш тази... тайна да не излиза наяве. Успех.