Споделена история от Семейство

Моят син - развратник!?
Аз съм на 42 години- разведена. Имам син. Той е на 16 и си има приятелка. Попринцип в нашето семейство всеки си има компютър, но веднъж на моя нещо се развали и седнах на този на сина ми. Попринцип той не го изключва. След като си свърших работата видях, че е 5 часа и нямаше какво да правя. Реших да видя какви неща има на компютъра. Отворих My pictures и видях единствено и само голи жени. Направо се втреших. После погледнах клиповете и там имаше само порно.
Това не го бях очаквала.

Попринцип сина ми е много ученолюбив и кротък-ходил е на дискотека максимум 2-3 пъти и бях узключително учудена от нещата, които видях. После видях, че скайпа му е включен и започнах да чета първата хронология- с някакво момче. Думите, които преобладаваха бяха-'тя е перфектна за секс,' 'страхотно дупе' , 'невероятни гърди'. Как не получих сърдечен удър не знам. И някакви перверзни неща.

После погледнах друга-с приятелката му предполагам и доколкото видях си бяха уговорили среща на кино и тя го предупреждаваше да държи ръцете си далеч от гърдите и. Изключих компютъра и излезнах от стаята. Не знаех какво да кажа. Един вид бях загубила ума и дума. Моят син- РАЗВРАТНИК. Прилоша ми- всигнах кръвно.

Когато той се прибра- някъде към 9 аз вде още не се бях успокоила, но не знаех какво да кажа. Той ме поздрави и отиде да вечеря. После се затвори в стаята си и седна на компютъра. Мина 1 седмица, а аз не знам какво да му кажа. Не искам да се обаждам на баща му, защото той ще каже, че е нормално. Сигурна съм, че всички родители ще ме посъветват как да реша този проблем със сина ми- защото той е едва на 16 години, за да гледа и прави такива неща, а не искам да го наказвам, защото знам, че не това е начина.

Коментари

1-50 от 64

1.   Не е развратно момчето. Просто е нормално това. Това е мъжката психика просто. Изобщо не трябва да се притеснявате от това. Казвам ви го като един съвсем нормален мъж.

2.   Виж аз не съм родител, момиче съм на 16 години. Искам да ви успокоя, че това е абсолютно нормално за всички момчета без изключение. Трудно е за приемане, особено когато си родител, но такава е истината. Както и да си е, ние момичетата горе долу сме приели, че момчетата имат някакви определени нужди явно.. Кофти си е и дори да го накажете не мисля, че нещо ще се промени кой знае колко.. най много да не оцени загрижеността ви и накрая вие ще страдате. По-добре се опитайте да забравите това което сте видяла. (и ако му кажете ще се ядоса, че сте му ровила в нещата..)

3.   Хахаха, трябва да приемеш, че малкото ти синче пораства и в това няма нищо развратно!!! ;)

4.   Госпожо, наистина всичко това, което изброихте е напълно нормално ! На тази възраст в главата му преобладават мислите за секс ! Според мен няма какво да се притеснявате ! Трябваше да се уплашите, ако имаше снимки на голи мъже ! :) Но след като компютъра му е пълен само с жени, по-добре се радвайте ! А ако наистина чак толкова се притеснявайте, седнете и поговрете с него за тези неща ! Точно сега е времето, в което трябва да говорите за секс ! Опитайте ! :) Така може да се сближите повече и да ви споделя за личния ви живот ! :):):)

5.   Хах ма тва е напълно нормално,по-скоро Вие госпожо не сте наред.Какво като има порно.Няма ''мъжки'' компютър на който да няма порно.

6.   Твоят син е вече мъж!

7.   МОЖЕШ ЕДИНСТВЕННО ДА СЕ РАДВАШ ЧЕ ДЕТЕТО ТИ СЕ РАЗВИВА АБСОЮТНО НОРМАЛНО ЗА ВЪЗРАСТА СИ-МОЯ СИН Е НА СЪЩИТЕ ГОДИНИ И ПОЛОЖЕНИЕТО Е ИДЕНТИЧНО-ЕСТЕСТВЕННО ЧЕ ЩЕ ГЛЕДАТ МАЦКИ И ЩЕ ГИ ОБСЪЖДАТ!

8.   Това си е съвсем нормалко, абсолютно в реда на нещата за сегашното поколение !! В тази ситуация по-скоро се радвайте, че синът Ви е нормален и не сте намерили гей порно ! И груба грешка от Ваша страна, че сте му ровили в компютъра !!! Още повече хронологията на скайпа !!! Повече не го правете, защото е грубо и грозно. Всеки си има право на лично пространство и Вие дори като майка не е редно да го нарушавате ! Ако аз Ви бях дъщеря и разбера за това нямаше да ви проговоря месеци наред ! Затова по-добре не му казвайте какво сте видели, но и не пипайте повече там, където нямате работа ! Успех :)

9.   Абсолютно нормално,госпожо! Вие какво искате да гледа-голи мъже? или детски картинки? Та той е на 16! Хормони!! Нормално момче,слава богу! След време ще разглежда снимките на децата си и ...вашите...след време...Не му казвайте че сте се ровила в компютъра му! ще го отблъснете от себе си и когато има нужда да сподели нещо с Вас- той няма да го направи - ще потърси съвети в нет-а, а те не винаги са най-добрите!!!

10.   В кой свят живеете? Преди ерата на компютрите момчетата гледаха снимки от списания, също ходеха на кино с гаджетата си и правеха такива неща! На 42 години ли сте или на 92? когато моят син беше в тази възраст,свекърва ми му остави тайничко една книга за секса-все се страхуваше да не би да остане "невежа" по отношение на момичетата, а тя беше на 65!

11.   Pазвратник- "блудник, безнравственик, покварен, безпътен, безнравствен|коцкар, женкар, чапкънин"- ето това са някои от значенията на тази дума-това ли смятате ,че е Вашия син? Та Вие сте жена на 42? Откъде този остарял начин на мислене и то- защото сина ви проявява вече интерес към другия пол - нормално нещо,вече и 3-4 годишните деца в детската градина си имат "гаджета", на 16 оттдавна водят сексуален живот, не е за препоръчване, но такава е действителността!!! Имате нормално момче, а според мен - Вие имате проблем...

12.   Ти в кой век живееш? Според мен не му казвай никога, че си му ровила в компа. Напълно нормално е да гледа порно и да мисли за секс, та той е на 16, да мисли за наркотици или как да си плати сметките ли? Успокой се това ще премине не е развратник, а просто е любопитен.

13.   Абе вие, какво се юрнахте тука всички в кой свят живееш и т.н и т.н . Какво толкова? Притеснила се е жената като една майка ! А нека да уважаваме и другите възгледи на хората. Но и аз мисля, че това е напълно нормално. В момчетата на тази възраст преобладават много хормани, интересът им към жените се засилва. Съвсем в рамките на редното си е това :) .

14.   Ако когато аз бях на 16 бях разбрал че майка ми ми е ровила по такъв брутален начин в личното пространство цялото ми доверие към нея би се сринало. Момчето е нормално вие не!

15.   Наборке, я си спомни, че и ние едно време зяпахме списания, само дето трудно се намираха и си имаше реална опасност да ни сполети наказание, но поне имаше тръпка, сега женската анатомия залива нета - ами ще гледа и ще коментира, просто ще мине оттам и не можеш да го спреш. А и не му рови из компютъра, ако усети, ще се отдръпне и ще изпаднеш в много по-лоша ситуация.

16.   Знам какво има по интернет , възприемам го за изключително неморално но все пак го възприемам но да ми казвате че момчета и момичета да правят секс на по 16-17 години това не мога ! А за компютъра-не съм искала нарочно , просто стана...

17.   А на колко години бе Госпожо? Може би след 30, или пък на първата брачна нощ? Стига се излагахте и оставете сина си на мира. Според мен на вас Ви има нещо.

18.   В държави като САЩ например масово момичета на по 16-17 имат деца...и развод зад гърба си. Не ви го давам за пример, от който да се учите. Просто всяко поколение, всеки народ определя свой собствен морал. Интернет като че ли изравни тези различия в "морала". Секса на 17 не е опасен поне. Виж, секс на 13-14,15 когато още всичко в тях се развива чисто физически би могъл да бъде истински проблем. Синът ви е на 16. Тресе го хормонът момчето. Не мися, че има нещо ненормално. Ако е на 30 и гледа само порно вече е проблем :))
Ралф

19.   Мом4ето си е много нормално аз съм моми4е на 15 и мога да ви кажа 4е вси4ки имат порно на компутера за съжаление и моми4ета ве4е имат - (най-добрата ми приятелка си има и лубима порно-зведа даже) по добре голи мацки от колкото голи мъже нали така? Нали не сте си въобразявали 4е доброто мом4енце на мама никога няма да посегне към другия пол ? Хах по добре говорете с него и му кажете това което мислисте той естествено ще ви се изсмее в лицето но пък и ще ви каже той какво мисли.

Имам гадже което е абсолутно същата картинка като сина ви ! И той даже и на мен е споделял 4е гледа порно и 4е има снимки на голи жени не само на компутера си но и на телефона си и в стаята купува си плейбой но това е нормално спокойно ше се справите някак а нищо 4удно и да не е девствен ;)

20.   Авторке, като гледам мненията са все от пораснали хора и такива с деца като вашето. И всички възприемат случилото се за нормално. Просто интернет вече дава по-големи възможности и това, което ние намирахме по списания и книжки, те намират в нета. И защо твоя син трябва да е по-различен от другите? Приеми факта, че е нормален тинейджър.

Педагог съм и работя с деца като твоето. В тази възраст са любопитни за всичко, особено що се отнася до секса. Е, някои наистина са много напред с материала, което трябва да е проблем за родителите, но в гледането на порно не намирам нищо осъдително и престъпно.

И за да не кажеш, че е лесно отстрани да се коментира, ще ти кажа, че и аз имам тинейджър в къщи. А ако искаш наистина да го предпазиш от зло, пази го от дрогата. Пък с порно или без порно, ще прави и секс след време. Иначе как ще се радваш на внуци...

21.   И аз имам син който е на 16. Когато разбрах че гледа порно бях доста изненадана. Незнаех дали трябва да направя нещо или нищо да не правя и просто да приема нещата. В тази ситуация за мен няма кой да даде по правилен съвет от бащата. В моя случай решението беше, че моето момче е пораснало.

22.   Охххх как може да има такива задръстени хора аз сам на 17 години момиче и маика ми дава пари за презервативи

23.   Всички момчета са такива на тази възраст, не се безпокой!

24.   ако говорим само за момчетата на 16,може би е нормално,но за мъж на 45 какво ще кажете?

25.   Госпожо, напълно разбирам притесненията Ви, но твоя син е нормално подрастващо момче. На тази възраст е нормално да е любопитен, защото хормоните меу бошуват. Според мен не му казвайте, че сте се ровили из нещата му и не се му се карайте. Нека той не знае за това, защото ще му е много неловко. Не е важно какво гледа, а как го възприема. Трябва да му се покаже, че момичетата не са само сексуален обект, но и хора с чувства! Аз съм момичена 18год. Веднъж, когато бях с мама( била съм на неговата възраст) гледахме късно телевизия и попаднахме на порно. Тя спря канала и ме попита дали това ми харесва(съвсем спокойно), като ми каза истината, че всичко това е симулация и че секса е важна крачка, която е истинска, когато е с любов.

26.   внимаваи скоро и теб ще изнасили !!!!

27.   това е нормално

28.   По твоите схващания ,аз съм Развратник от 12 годишна възраст, но това не ми попречи да съм отличник, да завърша Висше, да създам нормално семейство и се реализирам професионално в живота. И на 50 пак си обичам порното....

29.   В днешно време порно гледат от втори клас. Нормално е. Момчето харесва голи жени и порно.Дори и да му се скараш няма да го спреш.Иска да гледа и това е.В 21 век всички тези неща,порно,опипване и прочие са нещо просто и обикновено като боб.Така че не знам защо си реагирала така,че смяташ че е развратник е нереално.Аз от 13 годишна гледам порно и са ме хващали не един път,скарвали са ми се но аз пак съм си гледала.Момчетата сега на тази възраст само това ги вълнува.Дори и да му вземеш компютъра или да го набиеш нищо няма да се получи.

30.   Не мога да повярвам, че толкова хора пишат, че е нормално... при положение, че 99% от всички коментирали са против нудистите и правенето на любов на обществени места. Не мислите ли, че децата трябва да научат най-важните неща за оцеляването от родителите си? Какво ще кажете за това дали е по-добре да гледат извращения и изкуствени сцени или е по-добре да видят и усетят как двама души наистина изживяват любовта си в сексуалния акт, много от вас се отвратиха от тези ми думи, нали? Е... за мен е ненормално и неморално да се прави от жената стока, да се пълнят очите на децата с извращения каквито са повечето сексуални филми, за мен това погубва всяко едно поколение и става все по-лошо с всяко следващо. За съжаление открити сношения няма да има скоро по полянките в парковете и на децата ще им се налага да се самообразоват с публикации в нет-а. Какво бих направила аз... бих намерила качествени филми и интересни статии, с които да насоча сина си в този така важен момент от неговото развитие.

31.   Аз пък от моя личен опит мога да кажа, че гледането на порно не ми е повлияло по никакъв начин на морала. Поради тази причина не мога да направя връзка. Бях в 5-6 клас, когато намерих "немските списания" на баща ми и дори помня, че ги показвах тайно на съученици. Малко по-късно намерих и видео касетите му. Не съм ровила целенасочено, просто имам тази способност винаги да попадам на неща, които се крият от мен (това съвсем сериозно:)). Колкото и да съм се запознавала със съдържанието им и да ми е било интересно, за първи път бях с мъж на 18, ожених се и родих на 28, мъжете с които съм имала сексуални отношения, се броят на пръстите на двете ми ръце, не си падам по нестандартния секс и не съм изневерявала на нито един от партньорите си. В момента съм на 33, с 3 висши образования и по никакъв начин не се смятам за морално деградирала, само защото съм гледала порно в юношеството си. С цялата тази тирада просто исках да акцентирам на това, че излишно се притеснявате и като майка на момче, мога само да ви посъветвам по-добре от тук нататък да се опитате да създадете една по-скоро приятелска връзка със сина си, ако искате да останете важна част от живота му. Проявете разбиране и ако искате да му повлияете положително, подхващайте най-обикновени приятелски разговори за хората и това, че не само външното им проявление е важно, като избягвате наставническия тон. Късмет и всичко добро.

32.   ами това е нормално .. се пак е на 16 години няма закакво да се притеснявате :)

33.   Абе хора как ще е нормално някой да мисли САМО за секс ?! компютърът е бил пълен с картинки с голи жени , порно , хронологиите му са били свързани със секс |( ... дори и на 16 да е ... според мен жената трябва да поговори със сина си ... и недейте да пишете неща от типа " не момчето има проблем , а вие " ... Всъщност времето , в което живеем е такова ... Проблемът не е нито в майката , нито в сина .

34.   Ох, времето... Абе, хора, вие чели ли сте антична литература? Там какви сценки има... Не е от времето. Хората са еднакви винаги. Хората са си хора. Просто някои са по - лицемерни от останалите и си премълчават скритите желания, за да се направят на "морални". Те затова пуританите са толкова зли - защото хем им се иска, хем не им стиска... И естествено мразят тези, на които им стиска...:)

Борония

35.   младежа навлиза в пубертета не се притеснявай от това какво има в компйтара му а даже му дай съвет изслушвай го така повече ще му имаш доверие

36.   Браво за момчето,на 16 е,а вече яко е...Нормално,даже много хубаво.Имам приятели,много поголеми от твоя син,а още не знаят кво точно да правят с жена :).

37.   Аз съм на 22 години,момиче.Майка ми е на 47 и ако ми погледне скайп-а сигурно няма да спи 5 години.Разликата в годините прави неразбираеми доста неща за Вас майките.Речника ни е толкова по различен от вашия,че и най-малките странни думи биха Ви озадачили.Колкото по-малко знаете толкова по-добре.Не се ровете наистина в нещата му..мен лично това най-много ме вбесява.Ако сте изгубили връзката някъде в отношенията си..бихте го поправили с повече говорене..но това не ви дава право просто да четете нещата отстрани.И пак казвам страховете ви са нещо нормално като майка,все пак майките винаги се страхуват за децата си.Благодаря за вниманието :)

38.   Госпожо, аз намирам за добре,че сте погледнали в компютъра,защото момчето ви е още дете и живее под покрива ви - да погледнете, но не да нарушавате частното му пространство,а по-скоро, за да контролирате дали се занимава с наркотици, с покер, със залагания незаконни неща и т.н. А той - се занимавал с момичета!!!!

Черпете едно и пийте една студена вода и друг път не гледайте. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ МУ КАЗВАЙТЕ И НЕ РАЗГОВАРЯЙТЕ ЗА НЕГО ЗА СЕКС КАТО СТЕ от „старото поколение„. Може обаче да говорите с баща му да му обясни неща за контрацепцията и болестите и т.н.
Погрижете се да има достатачно презервативи, защото синът ви може да се притеснява да си купи или да няма пари за това, а белята е голяма. Може баща му да вземе 100 броя и да му ги връчи за рождения ден! На 16 момчето ви се чувства вече мъж, но не е! Нека да има винаги презервативи, защото може да не бара само гърдички.
Не съжалявайте за компа, но като сте видяли,че не се занимава с наркотици и незаконни неща, като има момчето добро поведение и успех - радвайте се, свършили сте си работата като родител.
Между другото - дори да беше намерила госпожата мъжки снимки, какво от това? Нима да си гей е краят на света - важното е да си човек, да си работлив и умен и да уважаваш другите,а момчето явно е добро момче.

Поздравявам Ви като родителка! Имате прекрасен син, явно обичан сред момичетата и с ловки пръсти! Бъдете горда майка на този син и се погрижете да има презервативи или поне достатачно пари да си ги набави, за да не станете скоро баба!!!!

39.   Това е нормално от древността има подобни случаи има книги на който прочете изгледа че гледате порно филм от съвремението аз съм чел и момента съм на 17години а започнал съм от 15-годишен да чета такива книги сено да гледате порно филм.

40.   Често казано, с риск да обидя госпожата(но не нарочно разбира се) скоро не се бях смяла толкова.
Първо- вашият син има нужда от лично пространство и това, че сте му ровила из компютъра е много, много грешно
Второ- та вие от коя планета падате?! Сигурна съм, че синът ви гледа порно поне от 3 години. Маструбира поне по 2 пъти на ден. Трябва да сте запозната с мъжката физиология след като имате син.
Успокойте се и няма за какво да го наказвате. Да не е направил нещо лошо?! Радвайте се, че се развива нормално ;)

41.   Нормално е. Няма нищо притеснително, освен това че ти си разбрала. Момчетата на тези години само това ни е в главата.
Ако хората знаеха колко глупости съм правил от всякакъв характер щяха да ме пратят в мвр и на психолог, но това е до време. Всеки тийн минава през това и е най-добре родителите да незнаят за да не се тревожат излишно.
Момче на 16г

42.   Ми това е нормално за 16-годишно момче.. все пак хормони.. ! Няма място за притеснение.. след време ще се оправи.. при всяко едно момче има такъв период! :)

43.   Детето е на 16, пълно с хормони и мисли само а това. Абсолютно нормално е. Друг е въпросът, че не е добре родителят да влиза толкова надълбоко в интимните неща на детето си.
Той интересува ли се от това вие какво правите в леглото? Просто го оставете.
Да не говорим, че и той е можел да бъде по-внимателен и да скрие тези файлове, за да не бъдат случайно намерени :)

44.   Ама моля ви се госпожо, той е момче на 16 нормално е да гледа порно, да ходи на кино с момичета там да се целуват да си мери пениса (веднъж хванах моя да си го мери просто излязох и се направих че нищо не съм видял) и такива неща

45.   Според мен проблема не е в сина, а в майката не знам кой е по-луд

47.   Здравейте госпожо,
Аз съм по-малък от сина Ви, но реших да се опитам да Ви оспокоя. Нямам такива картинки и клипове, но знамот други, че е нормално. Много момчета правят такива неща на тази възраст. Хормоните са го нападнали. Това е причината, поради която вашият син обсъжда момичетата с приятел, гледа голи жени и така нататък. Като начало спрете да мислите, че е развратник. Това не е вярно. Той просто изпитва нужди. При него хормоните явно са надделяли. Второ спрете да четете хронологията на момчето. В никакъв случай няма да му е приятно следенето но личния му живот. Ако решите да говорите с него гледайте да не му стане неловко, че сте го разкрили. Не му се карайте.

49.   аз ще ти кажа само да се радваш, че намираш снимки на голи жени, а не на голи мъже, че тогава хептен ще превъртиш

50.   тихите води са най-дълбоки :)
ми ти ко очакваш, гей ли да е момчето?
я се стегни малко и го отпусни :)
поздрави
дедовия

51.   По важно е, че е нормален и има влечение към жени, а сега като е на 18 си е мъж. Вече спокойно може да има интимност с момичета, че сега като ги гледам не чакат и започват още, на 13, а преди 2 години, когато е написана историята го правеха 15 и 16. Доста е тъжно, че децата вече не мислят за последиците.

Кумчо Вълчо

52.   Това е от свят където човек съществува: Изучава анатомията на човека това е добре. В Европа тези неща се изучават по-рана детска възраст... Трябва да се говори за такива неща...
За жалост само в България не се говори за такива неща и човек достига до крайността да прави грешни изводи...

1-50 от 64