Споделена история от Семейство

Модерно име на дете
Здравейте!
Бих искала да ми напишете колкото се може повече имена за момичета и момчета.
Ако може да са модерни.
В момента съм бременна.
Приятеля ми не е българин.
Турчин е и незнам за какви имена да си мисля. а искам да е модерно, независимо дали ще е момиче или момче.
Хубаво турско име.
Благодаря предварително.
Не е шега, ако някой си помисли това.
Ако може без излишни, злобни коментари.

Коментари

1-50 от 110

2.   За момче: Мюмюн, Меринджей
За момиче: Айше, Ферхунде

3.   Ема, Офелия, Емилия, Паолита, Йоанна, Лилия, провери има доста саитове точно за това. Аз доста харесвам женските имена Елена и Снежана. От мъжките харесвам доста малко-Даниел, Ивайло, Огнян, Кремен, Искерен е дано съм ти помогнала, даже бих ти помогнала още ако ми кажеш с каква буква искаш да започва името.

4.   Модерно име означава западно- Виктория, Изабела, Алиса, Томас, Армандо. Модерни имена на Балканския п-в няма. Особено в Турция, където бита и културата не са се променяли от няколко века насам. Детето ти ще го кръстят както те решат и няма да се съобразят с това да е модерно и да не му се подиграват в България. Иначе, познавам един Исхан, не звучи зле.

5.   Мелиса, Диляра, Айя, Азра, Кайра

6.   На мен много ми харесва Абигейл

7.   Доколкото разбрах, тя пита за турски имена, които да не са толкова традиционни като Хасан и Айше. На въпроса - Щанел

8.   До номер 2:
Меринджей, сериозно ли? Хахахаха. Ти си млад меринджей!

По темата:
Дениз [(Дени) означава море], Пресиян (Преси), Авидан (Ави), Антим, Аря, Берк, Джен или Джем, Демир, Кая, Веда, Елвин, Али, Раян, Естел, Алиджан, Самир. :)

9.   Абе яя!!! Стига с тея турски имена!!!! В България си! Не знам дали си българка или туркиня, но не кръщавай детето с турско име!!! Нали не искаш да му се подиграват в училище??? Препоръчвам ти наистина МОДЕРНО име - западно име, нещо като Анабел, Патриша или нещо такова, а не турки имена!!!

11.   А защо името трябва да е турско??? Нали все пак живеем в България!

12.   Аз също харесвам името Дениз (което означава море). Харесва ми и турското име Илхан, виждам, че номер 4 е написал подобно. Също така и Берк. За момиче много ми харесва Шанел. Знам, че освен турците, го ползват и други мюсюлмани, и евреите също.

13.   Номер 3, ти сериозно ли? Кремен? Хахахахахаха

14.   Момче - Макдоналд Мукаси
Момиче - Мария-Хуана

17.   Приятелят ти не е българин, а ти каква си? Ако си българка, дай на детето си българско име. Заради тия турски имена, потурчените българи в България се цепят и се наричат турци...

18.   Здрасти :) за момче ти препоръчвам АЛИ - велик (от apабски - ali) - кратно, ясно и с готино значение :)) За момиче сега немога да избера нещо.. ето ти този линк: http://www. puiakdd. com/index. php? option=com_definition&func=display&Itemid=37&catid=72
Тук има значение на различни български и турски и др. имена :) Малко бавно зарежда. А в този линк: http://islambulgaria. blogspot. com/2010/09/blog-post_11. html има женски турски имена с техните значенич на български :)
Може да има и мъжки, но в момента нямам мн време да гледам..
А за любопитните хейтъри - расисти искам да поясня, че съм българка, но не съм расистка и хейтърка към избора на хората. Всеки има право да избира каквито имена му харесват (независимо от каква народност). Незнаех много турски имена да изброя, но с удоволстие отделих 3 мин. от времето си да намеря тези линкове с имена.
Авторке, желая много здраве и щастие на теб, на детенцето ти и на мъжа ти!

19.   Щом питаш за турско, такива ще изброя, без да съм наясно доколко са модерни, просто ми звучат добре:
Мерт, Берк, Кенан, Раян

20.   Запрян :Д:Д препоръчжам ти българско име след като живеете в България :) Успех

21.   до 18

честно казано вие българите много ми допадате като хора. имам много приятели българи, които са супер готини. Истината е, че няма значение от какъв произход си, а какъв човек си. Иначе сред всички етноси има и черни овце, но няма как.

Каан, Къванч, Онур, Булут за момче
Дилек, Едже, Синем, Сиана, Дамла, Сузан за момиче

23.   Има много хубави турски имена.

За момичета: Джансел, Айджан, Неджля, Аише, Ферия,
За момчета: Реджеп, Мехмед, Мерт, Исмайл, Хасан, и други....

А колкото до това, че си в България. Не ги слушай щом съпругът ти е турчин и децата ти ще са с турски имена разбира се какво като са в България. Представете си само как ще звучат трите им имена, ако първото им е българско, а последните две турски. Помислите малко преди да пишете. Щом е в България тогава защо и препоръчвате западни имена като: Анабел и не знам си какво това да не ви е Англия или Германия какво стана нали сме в България. Редно е когато някой ти прави забележка за нещо поне да се придържа към въпроса ти. Все пак ти не питаш в България ли съм за да кръстя детето си с турско име, а въпроса ти е съвсем друг. Нека се придържат малко към темите. Да и аз съм се отклонявала признавам си, но съм се извинявала поне за това. И що за име е Анабел ха ха представете си само Анабел Иванова Димитрова (например) тц тц като не можете да дадете съвет не коментирайте нищо.

Йоана...

24.   Благодаря много на всички, очаквам още коментари от вас!
И както казах в началато не искам излишни коментари.
Всеки човек е различен по своемо.
И българка съм щом има значение за някои
от хората които коментират.
Благодаря на номер 18 най-вече.
Мерт, Берк, Раян ми харесаха и още много други които сте писали.
Ще проверя и сайтовете, които ми дадохте.
Очаквам още имена :) :)

25.   Айлин

26.   Жале за момиче. Ако не се лъжа, в превод означава роса.

27.   В коментара на Йоана има много истина

Атила за момче

28.   На мен ми харесва думата Аслан (лъв), а самото име си го харесах от книгата "Лъвът, вещицата и дрешникът".
Преди няколко години нали и филм направиха - Хрониките на Нарния

Не знам дали се използва като име днес и дали е модерно.. просто ми харесва.

Даже леко побългарено пак ми звучи добре.. примерно за момиче Аслана.

29.   На мен много ми харесва Азия (Асиа', нещо такова се произнася) за женско... и Шанел не е зле.

30.   за момче Дениз
за момиче Ясмин

Тези не звучат толкова анадолски.

А може и европейски или български или интернационални, по-класически -Александър, Данаил, Сияна, Анелия, Виктория... , какво като бащата е турчин. С такова име детето ще се чувства комфортно навсякъде и във всякаква среда.
В крайна сметка детето ще живее в Европа, а не в близкия изток...

31.   Бих те посъветвала да намериш НОРМАЛНО име за детето си. И вместо да го потурчваш, пробвай да побългариш мъжа си. и... ако може една дефиниция за "модерно име". Моля!

32.   Пускаш си един турски или арабски сериал и си харесваш име. Там са все звучни. Аз лично харесвам Кенан, Юсуф, Фериде (не Ферхунде)- означава единствена, незабравима. А най-добрият вариант за момче е Денис, защото е хем българско, хем турско- откъм това, че ще срещне пречки самото дете, ако живеете в България, не че аз не приемам детето да си има турско име.

33.   Чакайте, от кога Раян е турско име? !?

34.   до 31

Под "модерно" най-вероятно жената е имала предвид не толкова архаично.
Знаем всички, че в България примерно има едни по-старички имена, които вече не се използват. Като Ганка, Гюра, Спаска, Иванка и т. н. Не че сигурно няма деца, които днес се кръщават така, но повечето предпочитат ако е на баба му Иванка, да е Ивета или Ивана.

35.   латифа, ясмин, амира, нур, али, омар, карим

37.   от авторката
да точно това имам предвид номер 34, просто да е някак си по хубаво, да звучи добре и да не е смешно. Ние не сме в Българи, но все един ден ще си дойдем и не искам детето ми да е изолирано или да му се подиграват.
Очаквам още имена за сега ми хареса Берк, Мерт, Ясмин, Амира, Денис (но това става до колкото знам за момче и за момиче само, че със "З"е за момче, а със "С"за момиче.
С. Х. 21

38.   Мом4е:Синан
Моми4е:Елиф

39.   Арзу

42.   Момиче със "С" Samirа, Song?l, Sibel
Момче със "З" Zаki Zaid Ziyad
А за подиграване няма да се притесняваш дори и в малко градче в България да го заведеш никой вече не се присмива на имена, стига да нямат смешно българско значение, като Четин, Садък или Емре, не че тези имена са лоши, но напомнят за смешни неща на български.

43.   Авторке, имената Берк и Мерт ми звучат като немски, даже (да не се засегнеш) на мен ми звучат като имена на кучета.
А ти питаш за модерни имена, така, че да не звучат странно или смешно навсякьде кьдето и да живее детето.

Мартин е по-добре.
Амелия за момиче звучи нежно.

Бащата може да е турчин, но ти си бьлгарка нали?

44.   Има женски имена, които са едновременно мусюлмански и християнски.
Т. е. минават и в двата случая.

Tова са :София, Далия, Дария, Амбьр, Дияна, Амелия, Ася, Жасмин /Ясмин, Лейла, , Лияна, Мая, Мина, Мона, Надя, Наташа, Райна, Рая, Сабина, Сара, Ясна.

46.   Здравей, Авторке! Ако имаш дъщеря, кръсти я Елис :)
С ударението на и е прекрасно.
Всеки човек ще се възхищава на името, повярвай ми ;)
Може и Елиз, както ти харесва на теб :)
Означава красиво, ухаещо цвете.

47.   Ема, Виктория Виктор, Боян

Малко първите са английски, но какво от това:)

48.   За момиче: Арзу, Айнур, Айлин, Берна, Елиф, Елис/з, Сибел, Мелиса, Дениз
За момче: Актан, Бейнур, Бейджан, Синан, Махсун, Денис, Джем, Берк, Мерт

49.   Как така модерно турско име.То не се съчетава в повечето случаи. Иначе за българче не е много хубаво да е с някое супер американско име. За момчета харесвам Кристофър, Алесандър или Алекс. За момиче е хубаво Кристина, Жана, Даяна или българското Дияна.

50.   За женски име бих се спряла на: Лина или Ясемин. Лина е име, които е популярно какво в мюсюлманския свят, така й на запад, така че навсякъде ще звучи нормално.
Иначе от мюсюлманските женски имена харесвам и Бану.

За момче: Керем, Халит, Онур, Саиф.

Ана

51.   Всъщност аз съм №48, вчера избързах да публикувам коментара си ;д Сетих се за още имена: Еда, Есра, Елвис, Сузан(а), Севда, Севим, Айгюл, Аглая, Бегюл, Ерай, Мейлин, Дерия, Ажда, Руя (сън), Лейля, Мутлу (щастлив), Октай, Хакан, Каан, Ефе (смел), Умут (надежда), Джан (душа), Селин (става и за момиче и за момче), Емир, ... Дано да съм ти помогнала :)

52.   До номер 49 - да ти кажа под секрет, Кристофър ама въобще не е американско име, да знаеш!!

54.   Модерно викаш , а ?

Ами защо не го кръстиш "Инджи" ако е момиче и "Али Раза" ако е момче.

Да ви имам модерните имена на вас.

55.   Здравей! Хубави турски имена много особено за момиче но не знам дали са модерни. Ще ти предложа някои хубави имена, които имат прекрасни значения ти сама реши дали са модерни.
За момиче:
Амира - принцеса
Джанет - Рай
Джасмин - жасмин
Зехра - цвете
Лейла – нощна, нощ
Мелек - не знам какво значи просто ми харесва
Надира – свежа, прекрасна
Рая – аромат, благоухание
Ясмин – жасмин
За момче:
Хасан - не знам какво значи
Бурак - не знам значението (пак)
Демир - желязо
Али - отново не знам какво значи
Мехмед - отново не знам какво значи (не съм сигурна дали се пише с д или т)
Това са имената които ми хванаха окото надявам се да съм била полезна.

56.   Благодаря ви много.
От полза са ми и за момче и за момиче имена.
Разбрахме, че ще си имаме близначета :)
Точно какви още не се знае.
Предполагаме, че може да са момче и момиче, но ще видим :)
Очаквам още имена :)
От авторката :)

57.   Ако е момиче Ферхонде ако е момче Али Реза

58.   Защо не потърсиш имена които звучат добре и на български и на турски?
такива според мен са за момиче Надя, Рая, Сузан, София, Ясмин
за момче Денис, Сами, Раян, Закария

60.   Ако се окажат момче и момиче: Елис и Денис :D Римуват се!:D

61.   За момче:Четин,Метин,Джем,Джан,
За момиче:Мелек,Айсел,Айлин,
Като цяло това са съвременни модерни турски имена

1-50 от 110