Споделена история от Семейство

От едно сираче
Сега разплакана съм и вината е във вас. Но вие, мамо татко не заслужавате мойте сълзи. Не заслужавате, но притежавате чувствителното ми сърце, изоставили сте ме тук, дано не ви тежи. Аз и самотата ще останем тук, но съм сигурна, че ще ме потърсите някой ден. И тогава просто ще ви кажа-, , Ужасно закъсня, аз ви исках, но отдавна увехна моята мечта“. Мразя ви, защото ме оставихте, та аз само вас си имам, а вие така сте ме наранили. Обичам ви, защото имам право, да ви наричам мамо, татко, макар и само в сънищата си.

Коментари

1.   Това какво е сега, аз не разбрах...

2.   От авторката-номер1 това е споделената мъка на едно изоставено дете в дом за сираци. Вече праснало и самостоятелно, но все още изпитващо горчивината от това, че родителите са го изоставили.

3.   Сигурна съм, че и теб ще те обича някой, затова недей да таиш мъка в сърцето си, а се отърси от негативни емоции и покажи на околните че можеш да обичаш.
Ние хората не трябва да съдим другите, а да отговаряме за собствените си действия.
Обичай и Бог ще те обича.

4.   Те са имали причина. Родителите не изоставят децата си току-така. И ти си прав/а, мъката ти е голяма, но и те се разкайват. Надявам се историята ти да не е истинска и да не се случват подобни неща на децата и родителите по света.

5.   здравей,
не знаеш причината! Може да е било нещо много сериозно!
Радвай се на живота!

6.   От авторката-да наистина мъката ми е голяма. И макар вече, да съм на 25 години не мога да преодолея липсата на родителската обич и подкрепа. Много пъти съм си представяла, как някой ден ще почука на вратата ми някой от родителите ми. И знаете ли, как бих реагирала? Бих ги прегърнал и бих им казала, че за нищо не ги обвинявам, бих им казала, че през всичките тези години не съм спирала да мисля за тях, с една дума бих ги приела и в живота и в сърцето си. Не, не бих ги обвинила за нищо, знам, че човек не би изоставил детето си без причина. А може да ви се стори и странно, но до ден днешен не съм спирала да ги търся, бих дала всичко за да има поне един човек, когото да нарека мама или татко. Но за съжаление никога не се появи този човек. Към всички деца и младежи- Ценете и почитайте свойте родители, радвайте се, че съдбата ви е дала баща и майка. Не ги наранявайте и добри или лоши, знайте, че те ви обичат и подкрепят. Желая на всички ви щастие и късмет.

7.   Авторке, недей съжалявай. Знаеш ли, че има семейства с лоши родители. Как щеше да го преживееш, ако баща ти беше алкохолик и те биеше, а майка ти да е някоя шаврантия? Винаги има причина и следствие. Най-важното от теб е да си промениш светогледа, вътрешния свят. Създай пълноценно семейство например, задай си някакви цели, изпълни ги и така. Гледай филма Тайната и прочети книгата на Джон Кехоу - Подсъзнанието може всичко. Ще ти помогне да превъзмогнеш доста неща.
Успех
Zake