Споделена история от Семейство

Помогнете, притеснявам се за брат си
Притеснявам се за брат си! Никога не е имал сериозна приятелка, а е на 29. Излиза рядко с момичета, с които се запазнава в нета, но нищо сериозно. Преди време харесваше едно момиче, но.. нищо не стана! Той не е от " лошите момчета" и може би това е причината.... не знам! Висок е и е слабичък, което мисля, че му е създало някякъв комплекс. Също е много чувствителен и май се притеснава от отказ! Не знам какво да правя. Той много се ядосва, като почна да говоря на тази тема. Как ми се иска да го запозная с някое момиче все едно случайно, но нямам подходящи познати. Иначе е контактен, веселяк.... не знам. Писна ми да го гледам пред PC!

Коментари

1.   Остави го на мира това си е неговия живот Той е решил така. аз познавам едни човек който си намери гадже чак на 36 и нещо така, че все ще си намери. Споко не го мисли.

2.   Всеки си носи съдбата, мила. Ако ти се случи сгоден случай, някое момиче, запознай го, но не се престаравай. Това си е неговата съдба, неговият живот. Ти не можеш да знаеш кое е добро за него. Той е достатъчно голям, сам ще вземе решение.

3.   Не можеш да я насилиш тая работа човек. Най-много темата да му стане неприятна на подсъзнателно ниво, което не е хубаво да става. Извикай го да излиза с теб, продумай нещо хубаво за него пред приятелките си или се опитай да го настроиш да тренира нещо или поне да е в някаква групичка. Това е което можеш да направиш.
S. A. D.

4.   Кажи му да търси в интернет думите "pickup Bulgaria".. аз съм на 27 и съм като брат ти, с много малко опит с момичетата (е поне имах една връзка за година преди време).. Пикапът (запознанство с момичета на неочаквани места, например на улицата) помага.... ама пак трябва самият човек да има желание. Нищо ти все пак му кажи, например потърси случайно тези думи на неговия компютър и остави таба отворен или нещо такова... да не изглежда все едно го караш насила.

5.   Стига бе, номер 3, стига всеки един коментар под история от този тип, каквато е тази, да включва славното и вечно решение на всички съдбоносни проблеми в любовта - "опитай се да го настроиш да тренира! ". Стига вече, писна ми.

6.   Братовчед ми се ожени на 39 за едно хубаво момиче на 26. Не насилвай нещата, много са като него.

7.   Абе на никой ли не му хрумна, че човека може да е:

- асексуален
- да си има своите вътрешни убеждения и да е привържаник на аскетизма
- да е гей

особено наблягам на третото, защото се ядосва, когато започнеш темата. Просто го обичай

8.   Допълнение към мнението на № 7 - може да има здравословен проблем, който да му пречи/само той да си го знае/.

Аз пък искам да ти кажа, че много малко са роднините, които държат на близките си-поздравления за загрижеността ти!

9.   Благодаря на всички! Пожелавам ви много здраве и късмет!