Споделена история от Семейство

Осиновяване на все още неродено бебе!
Близка моя приятелка е бременна, но с бащата на детето вече не са заедно и той не иска да поеме отговорност. Никой около нея не одобрява тази бременност, но е късно вече за аборт. Тя е решила да остави детето, защото е безработна, а и смята, че едно дете трябва да живее с майка и баща и в добра семейна среда, но и не иска да го оставя в дом (все пак всички знаем каква е средата там). Та се чудехме вярно ли е, че след като се роди бебето могат да се попълнят някакви документи за даване на детето не в дом за деца лишени от родителски грижи, а направо в готово семейство, което е минало през различни институции и е одобрено според техните изисквания. Това семейство веднага ли ще вземе детето ако за раждането му предварително се уведомят социалните и ако документите се попълнят по-рано. И на майката ще може ли да се даде информация за даденото семейство, което ще осинови бебето или всичко ще е анонимно и нямат право да дават информация за бъдещите осиновители?
Моля ви, не пишете негативни коментари, повярвайте на момичето хич не му е лесно, всеки ден плаче и не знае какво да прави, но е принудено да остави детето, защото не може да му даде необходимите условия, които би получило в едно истинско семейство. Пишете всичко, което знаете по темата! Благодаря ви!

Коментари

1.   Има няколко варианта, но зависи от майката. Ако го остави за осиновяване няма никакви права, нито да знае къде е детето, нито да го вижда или каквато и да било информация за него.
Може обаче да не се отказва изцяло от детето, а да го даде в приемно семейство докато си оправи живота. Тогава може да го вижда два пъти месечно. Това даване може да продължи до 6 месеца по закон. Но после социалните преценят възможностите на майката и могат да продължат периода мисля най-много до три години. Ако до три годишната възраст на детето майката не си е оправила живота го дават за осиновяване, като я лишават от родителски права над детето.
Третия вариант е да отиде заедно с детето в социален дом, където ще й помогнат да стъпи на крака, ще й осигурят всичко необходимо, дори психотерапевтична помощ. След време ще й предложат и курсове за преквалификация и работни места.

2.   Отсега ще ти кажа какво ще се случи. Ти ще го осиновиш, но по - късно ще искаш свое бебе и ще ти е кофти, че не си имала свое. А твоята приятелка някога ще си го поиска и ще ти е зле. Не го прави!

3.   Още нещо - има време до раждането, след като и го дадат в ръцете няма да иска да ти го даде!!

4.   Някой май е гледал много филми...

5.   Ми доколкото знам може да се осинови новородено бебе, но наистина трябва да се мине по инстанциите и не мисля, че може без да казват на майка му, все пак тя трябва да се съгласи да даде детето точно на тези хора. Ако първо го даде в дом, не мисля, че ще ви го дадат веднага, а и не съм сигурен ама май не можеше да си избираш ако е бебе.
Поразрови, инфото го има. Пожелавам ви да сте най-добрите приемни родители и много щастливи моменти заедно!
S. A. D.

6.   Няма такива обстоятелства, които да не могат да се преодолеят в наши дни, за да си гледа една майка детето. Още не се е родило, а вече майка му се отказва от него. Нямала била условия. Хората през какви неща минават и пак си отглеждат децата. Че пък и си седнала да ни призоваваш да и помагаме и съчувстваме. На кукувица не мога да съчувствам.

7.   В страната, в която живея има такава практика. Нарича се "частно осиновяване". Единственият и плюс, е че се избягва изключително тромавата процедура за осиновяване, в това число и чакането с години. Имах позната, която очакваше едно момиче да роди и да осинови детето и, което тя твърдеше, че не иска. Гледаха я като писано яйце през по-голямата част от бременността и, като последите два месеца дори живееше у тях. До последния момент твърдеше, че ще им даде бебето, но в деня след раждането, си беше променила мнението и си го задържа. Приятелката ми го преживя много тежко. На финала, година по-късно си осиновиха по-голямо дететнце, на 4 години. А сега е бременна! :)

Не знам в България дали се практикува частното осиновяване, но туи, процентът на неговата успеваемост в продължителен план време е нищожна - едва около 10%.

8.   И нашите имаха една позната, която остави детето си в някакъв дом за деца (като се роди) и на 2 годинки си го взе обратно.

9.   Авторката: Моля Ви, казвайте всичко, което знаете по темата. Чакам още мнения и насоки, благодаря!

10.   Моя съвет е да си остави детето. Нека да не си причинява травма за цял живот. Ще е трудно в началото, но после ще се справи и един ден ще осъзнае, че детето е най-хубавото нещо в живота и. Ще минат години, но ще дойде това време. 258

11.   Здравейте :) аз имам същия проблем с малка разлика,че искам да го запиша на друго име при раждането :/ и искам да питам някой знае ли как да направя така че,детето ми да е осиновено от друг мъж с който ще живея и какво мога да очаквам от истинския баща на детето.....Благодаря ви предварително за съветите който ще ми дадете :)

12.   11, при раждането можеш да запишеш детето на свое име, на името на друг човек (примерно баща ти), който подписва декларация, че е съгласен или на името на бащата, ако той припознае детето. така че мъжът, с когото ще живееш, може да го припознае и юридически той става баща.
не разбирам въпроса какво да очакваш от истинския баща? пред закона той няма да е никакъв на детето, така че забрави за издръжка, ако това имаш предвид. ако обаче той иска да се води баща на детето, може да води дело и да го спечели.
Ж43

13.   Авторке, какво стана в крайна сметка?

14.   Здравейте,
аз проучвам вариантите за осиновяване и съм запозната с процеса. Няма значение дали датето е дадено за осиновяване или за отглеждане (това са 2 различни неща) През първите 6 месеца майката или друг кръвен роднина има право да вземе детето си обратно. след като бебето е навършило 6 месеца се пуска за осиновчване ако никой не го е потърсил. изпитателния период е 2 годинби, през това време социални грижи посещават осиновителите, за да са сигурни, че детето е в добри ръце. След като детето е осиновено, на майката не се дава информация къде е въпросното дете. Тя губи всички права.

Желая Ви късмет!

15.   Има много семейства, които с радост биха осиновили детето. аз си мечтая да осиновя дете например. Притесняват ме дългите и трудни процеодури в България затова искам да го осиновя тук, в Ирландия, но бих се радвала ако е българче. Пишете ми на лични, моля за повече информация.

16.   Моя приятелка е бремена и бъштата не иска да го признае можели съпругами да го признае и даго вземем като родители да го гледаме

17.   Номер 16. Направете следното: Като роди твоята приятелка, твоят съпруг го припознава като свое дете и така по документ става негов баща. В последствие приятелката ти трябва да се откаже от родителските права над бебето. То ще остане при бащата (съпругът ти). Тогава трябва да задействате процедура по това ти да осинивиш детето и да се водиш негова майка по документи. Сложно, но абсолютно законно.

18.   бременНа - в мъжки род завършва на бремеНЕН
бАЩата - в българската азбуква има буква Щ: една буква, състояща се от два звука - "Ш" и "Т"
Използвай запетайки, разделящи думите

19.   Аз само знам, че НЯМА сила, която да накара една майка да даде детето си доброволно, ако го иска. Значи, ако беше с баща му щеше да го задържи, но щом не е, няма? Който иска, намира начин. Съжалявам много, но ми се обръща стомаха от подобни създатели на деца.
Ж 29 - майка на 2 прекрасни слънчица!