Споделена история от Семейство

Домашен тормоз над дете.
Здравейте, имам проблем и не зная към кого да се обърна и какво да направя. Вече съм на 18г, от както се помня търпя скандалите и боевете между родителите ми. Помня дори как майка ми ме е дърпала и съм тичала боса зимата, за да идем да спим при дядо ми. Гледала съм какви ли не боеве и съм треперела в леглото си от страх. Като по-малка ме беше страх да стана да ида до тоалетна когато те се карат. Свиваше ми се корема, започвах да треперя и ми изстиваха крайниците, но никой не го интересува как съм се чувствала аз! Има и още хиляди и безброй неща и случки, които мога да ви разкажа... но просто ще се отчаете. От както се помня работя... имам снимки как още прахосмукачката е на височина колкото мен, но въпреки това чистя. До сега аз не съм спирала да се трудя:чистя, готвя, ходя на училище и успеха ми не пада под 5. И въпреки това не се оплаквам. Разбира се и аз като всеки млад човек съм правела грешки. В 8 клас имах около 10-12 неизвинени отсъствия от училище, класния се бе обадил на родителите ми, че не съм на училище. Баща ми ми се обади и му казах, че съм на заведение с други ученици, които също бяха избягали с мен. Звънна ми и ми каза да го чакам пред заведението. Аз излязох (беше зимата) качих се в колата при което той ми удари главата в таблото извади за секунди един нож и и отряза косата до кожа, отвори вратата на колата и я изхвърлил в снега. На другия ден ме пращат на училище с подутата устна пълна с кръв и без коса. По път за училище минавам покрай това заведение и слушам коментар на други деца "какво е това умряло куче там" както и да ви звучи.. дори може и да се засмеете, но това беше косата ми! Със всяка изминала година нещата стават все по-зле! Майка ми пък 2-пъти ми е плювала в очите. В 10 клас и казах, че отивам да уча при баба в Елин Пелин, защото не издържам на скандалите им. Баща ми дойде с мен и ми взе документите за прехвърляне от училище.. нямаше никакъв проблем и скандали. Уви майка ми цяла нощ му е говорила разни неща и той стана сутринта и ми каза, че се връщам с документите и няма да ходя никъде (чиста подигравка) аз казах, че ако е нужно с рейс ще си тръгна и те и изхвърлиха сака на стълбите и майка ми ме плювна в лицето и ми каза повече да не съм се върнала. Помня как в един глас през прозореца викаха "марш, марш, марш" все едно го бяха тренирали. Към края на учебната година се прибрах вкъщи и довърших 10 клас отново във Вършец. Видяхте лошите черти на баща ми.. сега е ред на майка ми. Тя от много години си има по-млад любовник с който си излиза съвсем спокойно и представително, всички знаят за това. Работех в едно заведение и тя идваше там с него да си пие кафето, не и беше приятно повярвайте ми! Намразих майка си от както и прочетох смс в телефона, че иска да има дете от него и да живее с него.. много ме заболя! Също така тя има нещо истерично и лудо в себе си! Непрекъснато прави скандали от нищото и започва да чупи и изхвърля вещи или да истеризира и да крещи като луда. Втълпила си е, че баща ми си има по-млада приятелка, а той не излиза от нас. Непрекъснато се чуди за какво да се кара с него и да го обижда. За 1 месец му счупи 2 телефона. Лятото работех в една механа и се прибирах късно от работа и много изморена. Една вечер се прибирам в 1 тя беше изсипала торта от цветята на пода, беше откачила и изхвърлила корниза и полюлея през прозореца. Най-фрапантното беше, че когато се прибрах тя бе съдрала тапетите с нокти. И миналото и това лято когато се прибирах от работа супер изморена тя ми казваше, че съм се надрусала и че съм боклук. Не знаете какво е да се трудиш по цял ден да се прибереш родителите ти да не са си раздигали масата дори.. да чакат теб и накрая да ти се каже, че си надрусан понеже имаш изморен и грозен вид. Първо ми каза да си намеря работа после ми каза, че не трябвало това лято да работя, а трябвало да си поживея те щели да ми дават пари. След 1 седмица казвам, че ми трябват нови маратонки, майка ми ми казва "когато си изкараш пари тогава" от друга страна баща ми казва "Аз в къщата си сервитьорка не искам" Абсолютно разиграване!!! Преди 2 дни излязох с мой съученици, които са евангелисти, заедно отидохме на така нареченото младежко(просто отидох от любопитство, защото ми беше интересно какво се говори. ) Стана 9 и 30 и видях, че баща ми е звънял вдигнах му телефона и му обясних, че съм на младежко еди къде си и така... Той веднага дойде и си ме прибра майка ми крещеше по телефона и го обиждаше. Тя го обижда, той се ефектира и си го изкарва на мен. Прибра си ме и и каза, че ако изляза пак с тези деца ще ме изгори жива и яе ме гледа как горя (причината е, че те са евангелисти) аз не мисля, че религията им изменя вида.. те също са хора! Това е един вид дискриминация. Майка ми лъже много и си измисля, защото според мен, а и според други близки роднини, тя е вече луда. Обадила се е на всички роднини и е разказала, че ме е намерила в някаква секта, всички сме били чисто голи и върху нас е имало голи цигани и аз съм била пияна и надрусана. Баба ми се обади 5 мин след като баща ми си ме прибра и ме попита какво става, защо майка ми говори така. Аз изпаднах в шок и истерия как майка ми, която има едно дете и това съм аз... как тя може да изрече такива думи за единственото си чедо. И това не е било веднъж! Поради тази причина баба ми ми звъни да ме попита дали е вярн, защото на нея никой не и вярва. Това е лудост тя дори не беше с баща ми когато той ме прибра :х. Длъжен беше да обяснява на баба ми как си ме е прибрал и не съм била нито гола нито пък пияна или дрогирана. Срам ме е... срам ме е как може да правя всичко възможно и да се боря да им помагам и тя да говори така за мен. Както и да е... Сега излязох и и казах, че ще се прибера в 9, но закаснях и се прибрах в 9 и 10 минути. Баща ми ми звъня милион пъти и майка ми пак го нахъсваше и крещеше по него. Прибрах се 10 минутки по късно и той ме чакаше в двора и ми каза, че аз повече от вкъщи няма да излизам освен за училище и че следващия път в който аз изляза той лично ще ми счупи краката и ще ме сложи в гипсово корито. Аз му казах, че не може вече да ме тормозят аз съм на 18 години и да закъснея 10 минути все пак не съм на 5г. С майка ми не говоря от 2 месеца и когато аз кажа, че излизам тя започва да вдига скандали на баща ми и да му крещи "дъщеря ти няма да излиза никъде, не до 12 не дискотеки, нищо. ТЯ ПРОСТО НЯМА ДА ИЗЛИЗА! "Не помня да е имало случай в който да се съберем класа и да идем на механа или на дискотека и да няма после скандали в нас по 1 седмица, че съм излязла. Когато ми писна да мълча и казах на баща ми, че съм на 18 и вече дори сама си изкарвам пари, никой не от тях не ми дава пари за училище. Цялото лято са ми дали в началото 150 лв да започна курсове за шофьор, останалите 300 лв съм си ги платила с мой труд! Писна ми да мълча и казах, че нямат право да ме тормозят, нямат право да ме обиждат и да ме удрят. Отговора на баща ми беше "Какви права имаш ти бе? Никакви права нямаш докато си тук... ТИ ПРАВА НЯМАШ!! Пикал съм ти на 18-те години, к'во като си на 18, какви са ти правата.. нямаш такива" Хора обяснете ми къде да ида, какво да направя и най-вече някой може ли да обясни на тези хора какви са ми правата... Защото знам, че имам едно право, което всички го знаят. ПРАВО НА ЖИВОТ! АЗ ИМАМ ПРАВО ДА ДИШАМ И ДА СЪМ СВОБОДНА, А ТЕ СЕ ПОДИГРАВАТ С МЕН И МИ ПЛЮЯТ В ОЧИТЕ!

Коментари

1.   Най-добре е да се изнесеш от вас. Отиди някъде на квартира в друг град и си намери работа. Ще ти е малко трудно в началото, но ще се чувстваш много по-спокойно и добре.

2.   Ох, мила, много съжалявам, ужасно е всичко, не знам как да ти помогна, но и при мен нещата са подобни. Нашите от както бях малка вкъщи имаше скандали, биеха се, и мен са ме удряли, крила съм се под леглото и т. н. , до баба ми съм ходела, за да не съм при тях. От почти 2 години майка ми отиде да работи в друг град и няма боеве вече, само че те все още се опитват да се налагат и да решават вместо мен какво да правя в живота си и с кого да бъда, а след 3 месеца ставам на 19 години. Не съм малка, нито съм някоя без акъл или някоя курва. Имам си приятел, с който сме заедно от 8 месеца, а преди това 3 години бяхме само приятели. Заедно изживяваме мечтите си, докато не се намесят с нещо те и не ни развалят настроението. Преди почти 2 месеца ги запознах с него, в началото казваха уж, че го харесаха, а после почнаха да си измислят някакви, че бил наркоман, не знам си какво, не бил за мен и. тн. , а той не е. После спряха по едно време да ми говорят за това. Сега от няколко дни вдигат ужасни скандали за това, че сме заедно и само се опитват да ни разделят, баща ми онази вечер ме удари и успях да се защитя сама, не за пръв път (живея само с него, майка ми е в друг град, а брат ми учи в града при нея, но и 3 баба ми са против приятеля ми, а всеки друг - на приятели ми роднините и приятелите ни ни се радват, само нашите "разбирачи" не ). Приятеля ми знае вече какво мислят за него и как стоят нещата, казах му и казва, че няма да ме остави или нещо, защото нашите са такива "боклуци" наистина. Искам да си събера пари и да ги напусна без да им кажа къде отивам и просто да си тръгна, но не знам как. Бих почнала работа, но сега ходя на уроци да се подготвям да кандидатствам другата година, не ходя на училище тази година завърших, но покрай уроците нямам време за работа. Търся си някоя на смени, но няма - почти всички са с пълно работно време. Искам да си събера пари и да изчезна от тях, винаги когато съм далеч от тях съм истински щастлива, от преди си е така, винаги те развалят всичко, не искам да позволя да развалят и това, защото най-сетне имам нещо, за което винаги съм мечтала. Помогнете ми как да си събера пари при моето положение и да мога да си събера нещата и да напусна града един ден възможно най-скоро, както и какво мога да направя, че да спрат да се опитват да ни разделят и да ми говорят тези глупости и да можем да си се виждаме спокойно с приятеля ми (В различни градове сме, но най-често той идва, аз само 1 път отидох тайно в неговия град, защото те не ми дават, мислят си, че съм малка и за секс, а и все пак аз преди него съм била само с 1 момче за 1 нощ защото не исках да съм девствена, не се гордея с това, считам си, че все едно той си ми е първият, т. е. не съм някоя разхайтена ). Помогнете ми :)

3.   Авторке миналото си е минало никой не може да го промени. Да тежко детство си и мала и какво от това?
Обаче сега не разбирам къде е домашният толмоз и кое е детето?
Ти си на 18 пълнолетен пълноправен гражданин. Имаш права описани в конституцията, както всеки българин, но имаш и задължения с които трябва да се справиш сама.
Избора си е твой! Или търпиш и спазваш изискванията на хазайте си, или сменяш квартирата и я плащаш с труда си. Да, защото сега ти не живееш у вас, а живее в дома на родителите си, те са твой хазай. Имаш толкова права в дома им колкото имам аз, а теб дори те хранят.

4.   Щом си свикнала да си изкарваш парите сама, изтърпи да завършиш средното си образование и се изнеси на квартира. Отиди в друг град, наеми си квартира, започни работа и недей повече да търпиш това отношение. Ще видиш колко по-спокойна ще бъдеш.
Ж27

5.   Нищо няма да търпиш!
Поведението на баща ти и майка ти е подсъдно, най-малкото защото ти си човешко същество и имаш права!
www. nasilie. eu - свържи се с юристите от сайта-помощта им е безплатна и безвъзмездна, освен това към тях работят центрове за хора, преживели насилие.
Не чакай, ами действай!
Успех!

6.   За своите 18 години наистина си преживяла много, но миналото и всички тия ужасии вече са зад гърба ти, така че давай смело напред. Пишеш, че си свикнала да работиш, така че няма да ти е трудно, намери си работа изнеси се от вас и си живей живота така както ти харесва!

7.   Щом баба ти се обажда няма ли начин с нея да живееш? Или някой друг роднина, , дори и в друг град да е училища лесно се сменят. Знам за какво става въпрос, и аз преживях подобни неща, но аз на 15 събрах смелост и отидох в Закрила на детето след поредното изгонване от тяхна страна, и ме настаниха за 1год в приемен дом с една чудна женица, а после до пълнолетие(или по точно докато завърших)живях с леля ми. А ти щом си здраво момиче и имаш работа защо не си наемеш стая някъде, вярно ще се лишаваш, но поне ще си спокойна. Не си длъжна да седиш и да търпиш! Студентка съм от 2год в Дания и тук ако само си посегнеш на детето ВЕДНЪЖ ти отнемат правата и никога повече не го виждаш! Ненормално и изродско е отношението на родителите ти. Иска ми се да можех с нещо повече от съвет да помогна, защото знам колко е отвратително. Бъди силна и стискай зъби, ада скоро ще е просто един ужасен спомен зад гърба ти! А след някоя и друга година като ти виснат на вратата да ги гледаш. защото са стари и имат нужда-ТРЕСНИ им я под носа и ги наплюй, това е най-милото, което можеш и би трябвало да направиш за тях, защото освен да те направят, с нищо друго не са успели, за да заслужат нещо повече.

8.   Аз също съм ял голям бой от родителите ми. Веднъж майками направи дупка в ръката с химикал и ми остана беля. Беше ми избила два пъти зъбите и други гадни неща и още го правят. И те са си вманиачили, че съм много глупав човек. Това въобще не е вярно. Говоря четери езика руски, английски, клингонски и български.