Споделена история от Семейство

Заплашват ме заради заемите на майка ми
Здравейте, аз съм момиче на 17 години и живота ми стана пълна каша.
От много години майка ми има парични затруднения и постоянно теглеше кредити. Баща ми никога не е работил и се налагаше тя да издържа 2 деца, мъж и свекърва.
Всичко беше на ред до миналата година.
Нашите се разведоха и аз и майка ми се изнесохме на квартира.
Тя имаше много заеми и неможеше да ги изплаща, затова реши да замине за Англия и замина.
Вчера ми се обади едно момиче и ми каза, че майка ми я е накарала да и изтегли 1000 лв. от бърз кредит и не си е плащала вноските от 2 месеца. Бащата на момичето бил побеснял и щял да убие майка ми да я запали и т. н
А момичето на майката постоянно ми звъни и ми крещи и ме заплашва, че била да ходи при гаджето ми и да му кажа, че майка ми била най-голямата измамница и да и опетни името в целия град.
Аз виновна ли съм че майка ми има толкова много заеми?
Уж не съм, но тази жена постоянно ми звъни и ме заплашва и мен и майка ми.
незнам какво да правя...
Страх ме е да не се опитат да ми направят нещо..

Коментари

1.   Подай жалба в полицията за телефонен тормоз и заплахи, като опишеш телефонните номера, от които ти звънят. След като частни лица те заплашват-само жалба може да помогне, ако бяха събирачи на дългове и т. н-можеше да се обърнеш към адвокат, ама ти не си в това положение. Друго-можеш да си смениш номера или пък не отговаряй на непознати номера.

2.   Ами понякога се случва да го има този психически тормоз понеже те нямат никакво законно основание към тези пари, и за това не могат да подадат жалба, а могат само незаконно да ви заплашват. Тези пари те просто са ви ги подарили, няма значение от кредит ли са ги взели, от наследство ли от заплати ли и т.н. Аз за това на такива хора които си податяват парите а после предявяват такива претенции съм се изумявал. Аз не бих дал пари така на никой. Дори на майка ми и баща ми, камо ли на познат. Ако не желаеш да им върнеш парите, просто отричаш да са ви давали пари и подаваш жалба в полицията за тормоз и толкоз. Това ти е варианта. Въпреки че ти си непълнолетна и ни най-малко не си отговорна за постъпките на майка си.

3.   Здравей! № 1 е прав/а - подай жалба. Ако можеш дори нека не е до полицията, а директно до съответната прокуратура. Така е по - бърза реакцията.

4.   Внимавай с измамнците. Доста измамници има. В този случай се свържи най бързо с майка си и проведете разговор дали е така.

5.   Виж моето момиче. Тези хора нямат право да те тормозят. Звъниш в полицията или отиваш директно в управлението. Казваш, че те тормозят и заплашват по телефона, че си уплашена, че майка ти е в чужбина и не знаеш за такъв случай. Пускаш жалба срещу тези хора!

7.   Заплашва те собствения ти баща?
Обърни се към институциите.

8.   Подай жалба в полицията.

9.   Майка ти трябва да си плаща заемите момичето не е длъжно да плаща кредити, които е направило като се е предоверил на майка ти. Постъпило е наивно. Не може майка ти да мами едно наивно момиче, което й е направило услуга.
Заслужава да я заплашват. Ако съм на мястото на бащата и аз бих я заплашила.
Нямам добро мнение за майка ти.

Жал ми е за теб. Ти нямаш никаква вина за постъпките на майка ти.
Не заслужаваш да те заплашват заради майка ти. Майка ти постъпва нечестно. Ти не се води по нейния акъл никога не подвеждай хората, че можеш да платиш. Бъди по-добрият пример.
Жал ми е единствено заради теб.

10.   Има няколко коментара, които те съветват да не връщате парите с майка ти, че все едно са ти ги подарили. Не те съветвам да ги слушаш, защото доста често гледане в новините какво се случва на такива, които вземат едни пари и не искат после да ги връщат. Действително можеш да подадеш жалба, защото нямат право да те заплашват, но много силно се съмнявам това да ги откаже, по скоро ще намерят друг начин. Най лесното е просто майка ти да върне парите и всичко да се успокои. Другото не ти го препоръчвам.

12.   ами много ясно номер 10. Майка й трябва да върне парите. Заради нея и авторката страда а тя няма никаква вина. Няма и вина и горкото младо наивно момиче. което е повярвало. че майката ще връща парите. Как е способна да го направи когато самата тя има дъщеря. Ами ако някой причини това на дъщеря й.
Ако не върнат парите си заслужават страданията.
Прави ще са хората. които ги заплашват.

Как така подарени бе. Не. поиграли сте се с доверието на някой и това са пари дадени на доверие.
Горкото младо наивно момиче. Как може да мамят наивното момиче.