Споделена история от Семейство

Нещо, за което да се хвана
Обръщам се към вас, защото наистина не издържам. Години наред аз и семейството ми търпяхме всичко от всички. Всъщност даже не ми идва мисъл, не знам какво да напиша... Майка ми рабори на 2 места, за жалост няма и ден почивка, трепе се като животно и никой не го оценява. Не знам как да ви опиша, каква омраза и какъв бяс изпитвам към тоя шефа на майка ми, разплул се червея от плюскане на аванта. Като имаш по-висок пост да не си мислиш, че си нещо повече бе, жалък нещастник, всички са хора, с какво право ще говори свинята зад гърба им а после ще им се усмихва. Обижда ги, и ги третира като парцали само щото той е шефа.
Ами баща ми, той е едно жалко подобие на човек. Заряза ни, не му пука за нас. Не познавам по болезнено чувство от това, ти въпреки всичко да обичаш някой на когото нищо не му трепва за теб, в случая аз съм мазохистката. Безсилна съм за всичко. Наистина нямам думи, не мога да изпиша болката си. На всякъде цари, безпаричие, безразличие и хората са много подли един към друг. Колко силно искам да се променят, да бъдат добри и искрени. Моята сила идва от неописуемо голямата обич и уважение, което изпитвам към майка си. Много искам тя да щастлива, само да виждам искрените и усмивки и поглед изпълнен с вяра, недежда и любов.
Искам една звезда да стои горе на високо, само за нас и дори да не я виждам да знам, че е там.

Бъдете щастливи!

Коментари

1.   Не си пишеш годините, но ако си над 16 г., защо не почнеш сама работа? Да злобееш срещу човекът, който все пак е дал работа на майка ти, няма да ви помогне. Работи и така ще помогнеш на майка си.

2.   За голямо съжаление, нещата в България са такива, малко пари и работа като роб! Не сте само вие така има и по-зле от вас! Не се предавай, учи и се издърпай от блатото!

3.   №1 е прав, ако си над 16 си намери работа. Едно момиче от моя клас (17 годишна) Работи цяло лято във някаква шивашка фирма и и даваха по 400 лв на месец. Айде успех :)

4.   Съгласна съм с теб до някъде, дал е работа, но това не означава, че е негова собственост и не му дава право да си играе със съдбите на хората и да им налага психически тормоз. Как няма да злобея когато става въпрос за майка ми, той да си прави каквото иска а другите и дума да не казват, да, да ама не!

5.   Хах номер 1 - ти да не си от тези, които използват работната сила и мятат трохички, че нещо има злобичка от тая тема в коментара ти....

6.   Ами какво да те посъветвам, освен да се опиташ да не създаваш грижи на майка си и да и помагаш по всякакъв начин, защото явно жената е невероятна и го заслужава. За това помагай и с домакинството, учи се добре и я накарая да се гордее с теб, а като пораснеш още малко, както каза и номер 1 не знаем възрастта ти, намери си работа и така ще и помагаш и с плащането на сметките, купуването на храна и т. н. И съм сигурна, че един ден нещата ще са много по-добре, а връзката между вас ще е много силна, защото заедно ще сте преминали през това изпитание.

7.   Да се жертваш и да пораснеш преждевременно, да се опитваш да помогнеш на майка си, само защото баща ти е един недодялан льольо!? Никой не избира родителите си.
Моят баща пък го загубих преди 9 години и сега нямам.
И винаги съм се чудила баща ти те обича и си отива на оня свят и баща ти не живее с теб като семейство, но е жив? Баща ти не те уважава, но го има...
Чудя се винаги дали предпочитам просто да е жив, дори да ни е оставил или да ни е обичал много и да го няма на тоя свят ;(

8.   Автор: Номер 7 убедена съм, че и твоята не е лесна, но приеми че смъртта може да бъде ново начало за някого. Повярвай ми болезнено е да си вярвал на някого, да си го обичал до болка и накрая те удря като гръм и не можеш да повярваш, че става въпрос за същия човек. Останаха следи от онова време и дори сърцето ми да се къса, просто не мога да споделя, дори и да искам, дори и тук.
Не е лесно, но няма да умираме я, според мен в живота има неща, които поне малко компенсират страданието. Горе главата.

9.   Знам какво и е на майка ти; и аз дълги години бях в нейното положение.

Можеш да помогнеш по много начини, моята дъщеря от десети клас започна да работи през ваканциите - в пицария, в закусвалня, продаваше вестници... ако си ученичка, можеш да си намериш работа за ваканцията;
също можеш да помогнеш на майка ти с добра мисъл, с внимание, с отношение; като поемеш част от домашната работа - да напазаруваш, да изчистиш, да сготвиш.

А колкото до "шефа" - тези шефове, които описваш, наистина не са хора, но и другото е вярно - че никой не ни държи насила при тях. Има една източна поговорка, че ако седиш достатъчно дълго на брега на реката, ще видиш труповете на враговете си да отминават...

10.   Вече съм поела своята отговорност към майка си и по никакъв начин не и създавам грижи, защото връзката ни е прекалено силна. Занимавам се с домакинството и уча редовно за да имаме по-добър живот. Не понасям неуважението!