Споделена история от Семейство

Леля ми
Историята която ще напиша тука е за леля ми, но засяга и нашето семейство. Тя е на 35 години и е много добра и разбрана. Малко е пълничка и от както се помня е все на някоя диета. Мися че това много и се отразява на самочувствието и сигурно заради това никога не и е вървяло с мъжете. Преди 2 години една нейна колежка я запознала с един арабин от Либия. Не зная как успя да и завърти гавата но за по по малко от 2 седмици се ожениха. Баща ми, който и е брат никак не беше съгласен с това, но тя каза че най после е срещнала любовта на живота си и няма да я изпусне заради никого. Първите няколко месеца изглеждаше че всичко е добре и тя беше много щастлива. Обаче забелязахме че постепено усмивката и започна да изчезва и по краката и да се появяват синини. Тя винги намираше някакво обяснение че се била блъснала в някой стол или чемедже в офиса. Може и ръцете и да са биле насинени но тъй като той и беше забранил да ходи с къси ръкави и широко декулте, не се виждаше нищо. Постепено приятелките и спряха да и ходят на гости, защото когато и да отидат в тях, се оказва че той е поканил и някои от неговите приятели. Не я пускаше да ходи сама никъде защото била женена и не можело така, какво щели да си помисят хората. Тя живее само в съседния вход и преди си ходехме редовно на по кафе, или тя у нас или ние при нея. Постепено и аз и майка ми спряхме да ходиме там защото започнахме да се чувстваме много неудобно. Очите му вечно втренчени или в гърдите ни или в дупетата ни. Няколко пъти се случваше и някой от неговите приятели да е там и те се държат по същия отвратителен начин. Имам чувството че мъжете в Либия не са виждали женски гърди. Последния път когато отидох до тях бше да и върна една книга. Оказа се че нея я нямаше. Като му подавах книгата ме хвана за ръката и ми вика да съм везела да пиеме кафе. Казах му че не мога защото баща ми ме чака доло в колата и много бързаме. Абе простака му с простак, сигурно усети че не е истина и продължаваше да ме дърпа да влизам. Хубаво че в това време асансьора започна да се движи и му казах че това сигурно е баща ми. Едва се отърах от това влечуго и само мога да си представя какво щеше да ми се случи там, нищо че съм само на 15. Не съм казвала за това дори и на майка ми защото ме е страх че ще се изтърве пред баща ми и той ще отиде и ще го пребие. Той е от тези хора дето изобщо не си поплюват и като започне да бие не знае кога да спре - виждала съм го. Не ме е грижа за арабина но ще вкарат баща ми в затора. Като капак на всичко вчера видях леля ми с насинено око. Само се надявам да и мине бързо и баща ми да не забележе нищо, защото този път съм сигурна че арабина ще скочи от шестия етаж без парашут. Това е цялата история и благодаря на всички които отделиха време да я прочетат. Ако нещо се случи ще пиша пак.

Коментари

1.   "Фантазиите на Вероника" - имаше един такъв филм едно време...

2.   "Тома Неверни" имаше и такъв филм. Ти сигурно пак си пил хапчета за гадаене, а може би си просто един от хилядите араби които от много години живеят в България и говорят добър български. Предполагам че живееш в "куку ланд" или някоя друга планета която съществува само в твоята глава. Ако си направиш труда и започнеш да четеш вестници, ще видиш че са пълни с подбни истории, или ще кажеш че и те са измислени.

4.   Защо искаш да не забележи баща ти? Точно напротив, баща ти трябва да знае какво се случва!

А леля ти като е глупава гъска да търпи такива неща, никой не може да и помогне - нито ти, нито баща ти, нито никой.

5.   до 2 - да именно истинските таива истории са дали плод на твоите фантазии, спри да се филмираш, личи си.

6.   №5 Личи си че си арабче.

7.   Не се смейте хора, защото и аз имах роднина омъжена за арабин, слава Богу, той почина и сега тя си живее в България и животът и е съвсем нормален, но ако знаете от нея какви истории съм чувала... това не са нормални хора, а някакви маймуни, който си мислят, че всички жена са създадени само за да им слугуват и да им изпълняват желанията! За това момичета видите ли арабин, бягайте далеко! И хич не вярвайте на приказки, че бил различен, че не бил като другите, че лично той уважавал жените... НЯМА ТАКОВА НЕЩО! Ще ви уважава до сватбата, а после не знаете какво ви чака! Явно лелята на авторката е попаднала в такъв капан и сега ще и е трудно да се измъкне. Единственото хубаво е, че явно поне живеят в България, че ако я беше завел и в родината си нещата съвсем щяха да станат безнадеждни! Тук поне има семейство, което ще и помогне. А там, сама в чужда държава, без права, без закрила...
Абе, гледайте "Не без дъщеря ми" и ще ви стане ясно! Впрочем това е истинска история. И самата Бети е написала книга за живота си и по книгата е направен филма.
а, на авторката мога само да пожелая леля и да се осъзнае и да се махне от този възможно най-скоро, че днес ще са малки синини, ама утре може да му хрумне, че нещо го дразни и да я пребие жестоко.

8.   От авторката:

Не зная защо някои хора си мислят че това което ви написах е измислица. Направих го защото си мслех че ако го споделя с някой ще ми олекне, но за съжаление не се получи. Положението си е все същото и аз продължавам да се притеснявам за нея. Ако историята беше някаква измишльотица, нямаше да е толкова плоска а щеше да е доста по украсена. Както винаги, фактите никога не правят интересни истории. Ако на някой не му хаесва нписаното, да не го чете.

9.   Абе ходят да се омъжват за мюсюлмани, негри и всякакви такива и на края тато разберат че на тези мъже възпитанието и културата им е съсем различна и вземат да ги бият и третират като робини, започват да реват и оплакват и очакват всички да ги съжаляват. Като се опитваш да им даваш съвет не слушат и след това, като хлопне вратата, започват да пищят. Сами са си виновни.

10.   Направило ли ви е впечатление, че когато български мъж се ожени за чужденка, в 99% от случаите, тя ще е бяла европейка и брака им обикновенно е щастлив. От друга страна, когато българска жена се омъжва за чужденец, той в много повече от случаите, ще е турчин, негър, арабин или някакъ друг вид циганин и обикновенно брака им е нещастен и мизерен, заради големите разлики в културата им.

11.   Абе арабска работа. Какво друго можеш да очакваш от тях освен да са си араби! Колкото повече ги виждм, толкова повече си мисля че разлика между тях и нашите цигани няма.

15.   Разведен съм и от почти половин година живея с една жена, която е била омъжена за египетски арабин. Запознали са се до като тя е работила в Германия. Любов от пръв поглед - много мил, много готин - мъжът мечта. Набързо се оженили и са планували, той също да започне работа и да живеят там. Преди това, въпросня господин искал да отидат на екскурзия до Египет, за да я представи на семйството си и в същото време да и покаже историческте забележителности. Завел я той в една от копторите на Кайро, където живеели родителите му и мандалото хлопнало. "Готения" и обяснил, че има малка смяна в плановете им и за в бъдеще, ще живеят там с майка му и баща му. Последвала малка сцена от нейна страна, но той бързо я убедил с юмруци и ритници че това ще е най доброто за тях. Последвали три години кошмар, през които много рядко е излизала от къщата и в редките случаи когато е ставало, винаги е било с него и няколко пъти с майка му на пазар. Завел я да види пирамидите и два музея и... до тук. Тя започнала да си прави планове как да се разкара от там и единственото което и дошло на ума е да се преструва че той е успял да я пречупи и че тя се е примирила със съдбата си. Започнала да се държи като робиня, което изключително много го е кефило. Направила е така че той да повярва, че тя е станала жената мечта за всеки арабин - с наведена глава и да зпълнява това което и е казано без възражение. Стигнало се до там, че той е започнал да си мисли че тя наистина го боготвори и един ден и казал че го е направила най-щастливия мъж в Египет. Тогава тя разбала че това е момета и го помолила да отида да видят Венеция(нещо което и бил обещал още в Германия). Арабина се съгласил и по този начин е успяла да се спаси.
Сега е с мен, но винаги отбягва да говори за времето което е прекарала с бившият си съпруг. По някога когато спи, все още подскача с писък в леглото, но хубавото е че това става все по-рядко и видимо е много по-спокойна.
В бъдеще, преди някои хора да започнат да обвиняват някого, че си съчинява историйки, нека първо да си помислят, ащото такива неща наистина стават.

16.   Какво друго можете да очаквате от арабин? Арабина си е арабин и той друго не може и да бъде. Аз съм чувал и други истории подобни на тази и им се чудя на нашите българки, къде им е акъла? Толкова ли са прости, толкова ли им е вкуса и не им ли пречи отвратителната им миризма?
Нали ги виждате тези арбски "бежанци" които пристигат на глутници сега! Това са някакви полу-диви идиоти, които още с пристигането си, започват да създават сериозни проблеми. Където и да са отишле, са осрали и опикали навсякъде.