Споделена история от Семейство

Кърмене пред хора
Според вас срамно ли е да кърмиш пред хора от семейството- майка, баща, свекър, свекърва? Аз мисля, че като се наложи да го правя ще ми е неудобно поне от баща ми и от свекъра ми. Как ще им кажа отидете в другата стая, че ще кърмя детето. А и разположението на апартамента ни е такова, че трябва да гледаме дете в хола, защото там може да има място за кошара и там ни е печката. Това значи, че ако ни дойдат гости не знам къде ще ги сложа. Вие какво мислите по въпроса?

Коментари

1.   Според мен няма нищо срамно! В крайна сметка става дума за храненето на бебе, а не за нещо кой знае какво! Все пак това е първото и най-важно предназначение на женските гърди и едва след това идва идеята, че свързани със секс. Лошото, е че много хора в наши дни са забравили това и възприемат гърдите като сексуален обект, а не като средство да нахраниш детето си, а природата ги е създала именно за това! Освен това винаги можеш да се поупражняваш да го правиш дискретно и без излишно парадиране и мисля, че тогава няма да има проблем. Те жените кърмят на публични места и пред непознати, ти се смущаваш от семейството си. Да, ама няма да оставиш детето гладно заради тях, нали? Така, че въобще не се тревожи и се дръж естествено, защото това да нахраниш детето си е най-нормалното нещо на света!

2.   Аз съм кърмила навсякъде, по всяко време, пред всякакви хора. В това няма нищо неестествено. Даже с ккомпания в една стая, къде да ходя в другата, бебето е в ръцете ми, само вдигам блузата и готово

3.   Според мен е срамно само от мъжката част. На мен например няма да ми е приятно жена ми да кърми пред баща ми или дъщеря ми или снаха ми пред мен. И няма нищо лошо в това да ги помолиш да отидат в друга стая или поне да се прикриеш с наметало. Пък и мъжете ако са достатъчно възпитани, сами трябва да се сетят след лек намек. Друг вариант е да се изцедиш с помпа в банята и после да го нахраниш с шишенце.

4.   Това си е интимен и специален момент между майка и дете и е редно поне мъжката част да се изнесе. Ако няма стаи, ще отидат да изпият по едно кафе навън.

5.   Изобщо не бих се притеснявала. В кърменето няма никакъв намек за еротика, пошлост или секс. Това е най-естественото и най-милото нещо на света. И все пак всичко е до човека. Ако ти не се чувстваш комфортно да кърмиш пред други хора просто не трябва да го правиш.

6.   Щом ти е гот да си вадиш цицата пред всички... естествено, че НЕ Е редно! Се едно да питаш нормално ли е да акам пред всички? Еми не, сори ама не е нормално. Колко му е да отидеш замалко в другата стая с бебето? Едва ли имате само хол, хаха поне спалня трябва да имате...

7.   Гърдите са предназначени за хранене, обаче никой не може да ме убеди, че когато мъж види женска гръд една от първите му асоциации не е секс. И ако тези асоциации са в главата на свекъра, провокирани от гръдта на снаха му, мисля, че не е много правилно.

Ясно е че свекърът няма да го прави нарочно, но това си е инстинкт. Каква друга асоциация да направи при положение, че той ги ползва само за секс, а за хранене ги е ползвал преди доста доста години и спомените му за това им предназначение са доста избледнели да не кажа никакви?

8.   Виждала съм жени по заведенията си кърмят децата. Просто няма как, като заплаче бебчо и се забравя и срам и неловкост

9.   Няма нищо срамно

10.   Здравй! Аз съм жена, кърмя в момента. Не живея в България. Скоро си бях там. Случката е следната. Седим на кафене приятелки, моя съпруг и още един мъж при, което моя приятелка се разгърди и подаде на малкия да суче. Още докато я видях какво се приготвя да прави насочих вниманието си към съвсем други нещо. Забелязах как мъжете се смутиха. Да това е прекрасно чувство на интимност с твоето любимо същество но не е нужно демонстративно да го правиш. Можеш да се наметнеш с шал. Тук където живея има такива шалове предназначени точно за това. Имат си има, но в момента не се сещам. Много са удобни и са мултифункционални. Можеш така да го вържеш, че да не се налага да буташ количка, ако примерно се налага да свършиш нещо, но да не можеш да оставиш бебчо. Ще потърся в интернет и пак ще ти пиша за какво иде реч. Когато сестра ми роди, по нейното време нямаше такива. Спомням си, че винаги в количката имаше тензух. Навън се покриваше с него и кърмеше. Късмет и много радост с бебчо ти желая.

11.   В кухнята ще си каниш гостите. Примерно ние сме направили детска стая, имаме и хол, и въпреки това си нап. авих кухнята на стая за гости и не готвя там вече. Направи и ти така, и готви например на терасата.
Или ако имате друга стая освен хола, кани ги в другата.
Но дори и да не кърмиш, НЕДЕЙ в стаята на детето да си каниш гости! ;)

12.   На мен ми е било неудобно да се разцицоря(извинявам се за израза) и да си кьрмя детето навьн пред хората или пред баща ми и свекьр ми. Ако се случи обаче да сьм легнала/седнала в кьщи в спалнята и те случайно да влезат, не е проблем, те веднага излизат като ме видят.
Ако дойде часа за кьрмене и сьм навьн гледам да сьм по близко до в кьщи, за да мога да се прибера в нас напреме. Или пьк ако се случи да сьм далеч или в ситуация в която не мога да се прибера гледам да се отделя някьде насаме да не ме гледат хората, например на пейка с грьб кьм хората, да сьм наметната с шал, тензух и т. н. Всякаква показност от типа -аз сега ще си извадя гьрдата и ще си кьрмя детето пред теб(особено ако са мьже) пьк ти гледай ако искаш настрани в израз на неудобство, твоя си работа не ми пука, са ми чужди.
Точно защото това е интимен акт и аз гледам да го правя по по-интимен и приемлив за всички начин.

13.   Спокойно можеш да кърмиш детето като завиеш гърдата си заедно с главичката на детето с тънка памучна кърпа. И докато кърмиш да си говориш с околните.
Ако жилището ви е с такива условия вие къде спите в хола ли? Другите съжителствуващи не се ли отопляват? Можеш да затопляш друга стая, когато имате гости. Пред баща ти срамно няма, а на свекър си винаги можеш да кажеш.
Абе какви сте вие сегашните млади не можете една стая, да си осигурите покрив над главата, ама деца можете да правите.

14.   Да допълня, по лошо булка те чака другата зима, когато детето е на една и му се приака на гърнето в стаята, точно когато си поднесла на гостите си печената пуйка на масата.

16.   Най-важното е на теб да ти е удобно и спокойно!! Докато кърмиш ти си най-важната. Ако си неспокойна и бебето няма да се нахрани като хората. Не е редно едно бебе да се съобразява с големи хора. Казваш им да отидат в кухнята, защото е време да кърмиш, ставаш, взимаш си детето в скута и те щат не щат ще се изнесат, длъжни са те да се съобразят с вас. Ако имаш гости, можеш дори да им кажеш "беше много хубаво, че се видяхме, но сега трябва да кърмя, ще се чуем тия дни" и т е да се сещат да си вървят. Нямай скрупули да "обидиш" другите хора. Иначе ще обидиш детето си, а то ти е по-важно, нали?