Споделена история от Семейство

Как се стигна дотук?
Пише ви момиче на 16. Знам, че има много по-големи проблеми от моя, но аз вече не издържам.
Родителите ми не само не ме харесват, но и не ме искат. Това, което ме измъчва най-много е, че те никога няма да ме приемат като тяхно дете. За тях аз винаги ще съм осиновена. Въпреки че те ми казват, че аз не се държа с тях като истински родители е точно обратното. Майка ми ме обижда, казва ми, че всички деца имали таланти, само аз не, като се ядосва казва, че не имала късмет, че съм и се паднала аз и други подобни неща, които наистина ме карат да се чувствам ужасно. Баща ми пък си мисли, че ги мразя и най-много него. И като се замисля наистина понякога не мога да го понасям. Пита ме защо съм се озлобила към него. И двамата ми родители не могат да се понасят. Майка ми мрази баща ми и постоянно го обижда и говори лошо за него докато го няма. Наистина я разбирам, защото понякога той се държи ужасно и е нетърпим. Когато ми се оплаква всичко е наред, но след малко и двамата се обръщат срещу мен. Те постоянно се карат. Понякога ми се иска да се разведат, но това не е вариант в нашето семейство. С баща ми рядко си говорим, например в седмицата от 7 дни не сме скарани 2-3. Аз се опитвам да говоря с него, понякога му казвам за училище, но виждам, че той не ме слуша. За бога негов колега го беше питал в коя паралелка съм и той не е знаел. А когато се караме винаги ми казва, че не съм искала да говоря и съм се затваряла. Майка ми пък, ами тя се грижи за мен, виждам, че прави всичко за мен, но знам, че го прави само по задължение. Наистина ми омръзна от всичко. Искам по-скоро да завърша и да се изнеса от вкъщи.

Коментари

1.   А пробвала ли си директно да говориш за това с тях, т. е. да им поставиш въпроса ребром? Ще се изкушиш да ги обвиниш и може би обидиш, но не бива да го правиш. Но трябва да им кажеш как всъщност се чувстваш (най-добре, когато сте заедно) и да им кажеш, че имаш нужда да решите този въпрос, който те мъчи. Също, разбира се, да кажеш не само какво искаш от тях, а и какво си готова да направиш ти от своя страна. Това е не по-малко важно, защото както ти си разочарована от тях, така и те от теб - по реални причини или по такива, които само те си мислят, че са факти. Но опитай да видиш нещата от тяхната гледна точка, за да разбереш какво имат нужда да чуят от теб. Успех!

2.   моя случай с родителите ми беше същия, само че общувах с баща ми до някаква степен и също моята майка ми говореше постоянно за баща ми лоши неща както казваш като го няма. Но да знаеш един ден ще ти липсва това време.. Все пак имаш семейство замисли се хора на твоята възраст нямат или баща или майка. Радвай се на родителите, че ги имаш.

3.   Яко те друса хормона.
Всъщност не е ненормално майките да имат неосъществими мечти за децата си, да искат децата им да следват собствените им мечти. Не е ненормално бащите да не знаят в коя паралелка си, 30% от бащите на децата от вашето училище не зняят дори кой клас са децата им, като питаш казват абе 8, 9 или 10.
Нормално е също 16 годишно дете да има разногласия с родителите си. Това се нарича тийнеджър или юноша.
Не е вярно, че родителите ти не те харесват, или не те искат, просто имаш разногласия с тях, защото порастваш и имаш вече изградено мнение по някой въпроси, а за тях още си малкото им момиченце.

4.   И аз съм осиновена

5.   Миличка, може би просто преживяате труден период. Не се притеснявай има толкова много други хора на света, които някъде там може би те чакат.

6.   Май това е единствения вариант пред теб. Умно момиче си, личи си от думите ти. Пожелавам ти да създадеш здраво и задружно семейство, в което да царуват любовта и разбирателството, а децата ти да растат обичани и щастливи!

7.   Oт Авторката:
Много ви благодаря за всички коментари :)
Номер 1 не съм пробвала да говоря за това с тях и знам, че и да го направя само ще влоша нещата, но обещавам, че ще опитам.
Номер 3 Oт една страна си прав/а. Но всеки път като се скараме и баща ми започва - "Вечер си отиваш в стаята и не споделяш, не говориш. " или пък "Кои те настройва срещу нас? ", "Kак те възпитахме? "... За последното, обаче съм сигурна. Майка ми ми е казвала 2 пъти, че не ме иска (по-точно, че ако можеше да върне времето назад не би си осиновила дете), а баща ми веднъж каза на мама, че е подписал договор и затова се грижи за мен. А и преди няколко дни пак го чух да казва на мама, че отглеждат змия в къщата :D. Че ако съм можела да ги убия, съм щяла веднага да го направя. Обикновено тези неща ги казва вечер като се прибере изморен от работа и си пийне малко. Затова мама му казва да престане, защото вече се е напил и ето оттук тръгват караниците почти всяка вечер. Поне се радвам, че той се прибира вечер към 7-8 часа.