Споделена история от Семейство

Няма да имам бебе
Няма да имам бебе, защото нямам възможност. Заплатата ми стига единствено да си купувам храна и да си плащам сметките. Ако имам дете пък няма да мога да си купувам елементарни неща като сапун, паста за съби и гащи. Няма да мога да купувам нормални дрехи на детето си, няма да мога да го изпратя в университет и да му давам нормални джобни. Ще спра интернета и кабелната за да имам повече пари за памперси. Имам висше образование, но това не ми помага особено, въпреки че доста внимателно подбирах специалността за да не остана без работа. Чувствам се ужасно, че съм изправена през ситуация, в която никога не мога да помисля за поколение. И нямам надежда в близките години. Добре че не плащам наем, че тогава щях да я закъсам страшно много. Поне едно малко жилище имам където пък и дума да не става за място за дете - няма детска стая, няма място и за легло. Т. е. има, но ще махна дивана изцяло и ще има една спалня и една детска. Без кухня, защото и кухня нямам. Хол и спалня имам само. Не знам вече... какво ли не опитах.

Коментари

1.   Търси си по-високо платена работа, опитай някакви допълнителни неща да научиш, все нещо ще измислиш. А и като имаш партньор, би трябвало заедно да си поделяте разходите и да ви е по-лесно.

2.   Да ти имам и логиката. Заради детето ти ще трябва да се лишиш от гащите си. Обикновено се предполага, че едно дете има и баща, който също да се грижи за него както физически и емоционално, така и финансово.

3.   Е, и? От мас какво се очаква да направим? Според мен и ти самата не си готова за бебе или просто не искаш да имаш - иначе нямаше да си намериш 101 причини, за да нямаш....

4.   А помисли ли как тези със средно имат деца, като нямат жилище и твоето образование?
Те дори и това нямат и пак се справят а ти се отказваш преди да си започнала.

5.   добре какво искаш АЗ да направя

ж16

6.   Ако и циганките разсъждаваха така - нямаше да има цигани изобщо!

7.   Ако циганите мислеха като теб, а ти като тях, сега действителността щеше да е друга.

8.   Ами мъжът къде го слагаш в сметките ? А майчинството , детските и ако си решила да си самотна майка може и за социални помощи да кандидатстваш

9.   Колко са ограничени коментиращите преди мен... Доста зло поколение роди България..

10.   До номер 9 - а ти с какво си по-малко ограничен/а? С това, че дори мнението си не даде, но написа коментар колкото да хейтнеш? Ай сиктир!

11.   Аз пък напълно я разбирам авторката! И аз съм в същото положение, защото за разлика от Айше ние имаме глави на раменете си и мислим за бъдещето, за това, че това дете освет от храна и покрив ще има нужда и от доста други неща... защото най-лесно е да родиш 2-3-4-5... 10 чавета и после да ги пратиш полуголи да просят и да крадат, обаче аз не искам това за моето дете! Преплогама и вие. Да си родител не означава само да родиш и да го зарежеш, а да го отгледаш и да го направиш човек! Ако е за раждането... лесна работа! Ама после какво? Да го зарежа на държавата да го гледа? Или да го пратя да проси? Така, че много моля, не сръвнявайте образованите жени с Айше! Защото за Айше чаветата са по-скоро средство за изкарване на пари, отколкото радост. Е, аз ако все пак родя дете, ще го направя когато и защото го искам и мога да му осигуря прекрасен живот. А не да тънем в мизерия и двамата/двете и цял живот да си броим стотинките и да се ограничаваме.

12.   Мила, боли ме, че говориш така. Родителите ми са със средно образование, много са им ниски заплатите, но се справяме. Бъди смела.. Щом имаш висше образование ТЪРСИ РАБОТА! Търси денонощно ако трябва, докато не намериш нещо добре платено. Ако трябва и връзки опъвай. Не се отказвай. А и това детенце нали ще си има и баща. Той също ще работи, родителите ви и те ще помагат с каквото могат. Хич не си и помисляй, че заради финансовото положение не трябва да имаш детенце. Успех

13.   11,

Ей това българите като почнат да викат "трябват ми пари, защото мисля за бъдещето на детето си и искам да го направя човек" и ала-бала. А е пълно с разглезени богаташчета, дето 2 думи на кръст не могат да кажат. Ама родителите им имат кинти, да.

Разберете, че да имаш пари за дете не е гаранция, че от това дете ще стане човек. А може да нямаш почти никакви пари и да имаш супер дечко.

14.   Имаш спалня и хол. Спалнята става детска стая, а хола твоя стая и стая да ти идват гости.
Готвенето на терасата, аз винаги съм мразела да готвя в кухнята, то ти се съсипват стени, таван... Поне имаш свое жилище, ама хората венаги гледат това, което нямат. Просто не искаш да се лишиш.
Аз имам дете и съм на квартира, искам да си купим с мъжа ми апартамент и какво сега да почна да рева из форумите... Апартамента ми е в родния ми град, но там няма работа и перспектива и затова си живеем където има и плащаме наем.
Дори какво да ти кажа аз готвя в килера, там има прозорец, тъй като нямам тераса, а кухнята ми е трапезария и гостна и така освен хола и спалнята имам трета стая и си я пазя, иначе се скапва.
И какво ти е толко да се лишиш от гащите си? Когато си родител се лишаваш от всичко, на първо място е детето ти и после ти.
Купуваш каквото трябва и после взимаш за теб, то отвътре ти идва, майчин инстинкт, така няма да го разбереш.
Освен това, ще си има и баща това дете и ще ти помага.
Бащиният интстинкт също е голям, стига да попаднеш на точния човек.
Така че не разсъждавай егоистично.
И аз можех да кажа: Нямаме собствено жилище и докато не си купим, не искам дете. Но тук е трудно, просто си намерих със смешно нисък наем етаж от къща.
Просто те е страх.

15.   Щяла да изхвърли дивана, ами ако не му намериш място, защо не го дадеш на някой и слагаш креватчето на бебето?
Ти за един диван ли си?
Виж колко неща изреди, щяла да се лиши от гащи и да си изхвърли дивана. Това значи, че ТИ просто не искаш бебе и не си готова и те е страх, намираш си оправдания.

16.   "Разберете, че да имаш пари за дете не е гаранция, че от това дете ще стане човек. А може да нямаш почти никакви пари и да имаш супер дечко. "
Това е ИСТИНАТА!!!

17.   Положението на някои хора наистина е лошо и не могат да се грижат за себе. си, камо ле за друг. Защо нападате момичето. Всички дават акъл, но на чужд граб и сто тояги са малко. Не може всички да сме еднакви. Жената казва какво и е на нея, а вие започвате:аз така, аз иначе. Всеки човек има различен капацитет и възможности.

18.   Хора, светът е пренаселен! Населението на Земята е над 7 млд. и продължава да расте. От къде е тая мания, че всички задължително трябва да станат родители? И после виждате какво става, изнервени майки, лигави дечица... просто защото много хора са станали родители не защото са го поискали, а защото "така трябва" и резлтатите са трагични! Та спрете се малко и приемете, че в тоя живот няма нищо задължително и ако за една жена да е майка е най-прекрласното нещо, за друга може да е пълен кошмар. За това стига се обиждали момичето и сте повтаря ли, че "трябва, трябва, трябва да стане майка!" Тя ако иска ще стане, а ако не иска, ако ще и папата да и го повтаря-няма. За това престанете да гледате само от собствената си камбанария и да давате акъл и да заклеймява всеки, който (о, ужас!) си има различно виждане и живее по-друг начин. На авторката не и трябва вашето опяване, а просто иска да сподели своята гледна точка по въпроса. Кои сме ние, че да и казваме как да живее живота си? Че и да сме агресивни, защото тя мисли различно.

19.   18,

тя не казва, че не иска да бъде майка, а представя една камара нелогични аргументи. Казва "не мога да имам деца, щото диванът ми е голям". Това няма нищо общо с твоят аргумент. А това дето светът бил пренаселен и ала-бала ходи ги говори на циганите и индийците.

Всъщност, предполагам, че причините някои жени да нямат деца нямат нищо общо с пренаселването на света и глобалното затопляне, а са някакви съвсем други емоционални причини коренящи се в ранното детство. И за тези причини те нямат логично обяснение(защото са в подсъзнанието) и си търсят разни такива извинения дето да са логични.

22.   Номер 19, ти имаш ли нещо в главата? Не че нещо, ама къде авторката е казала, че дивана е прекалено голям? Плаче ми се за теб.
Авторке, тук не пишат доста интелигентни хора, а повече хора от селата. Не искай съвет от тях. Живей си живота, а за бебе време ще дойде. И пари ще дойдат!

23.   Номер 5... НАЗДРАВЕ!!!

24.   22,

а ТИ имаш ли нещо в главата? Май не разбираш от метафори, а? Явно ти си селяндурката в случая. Всеки със средна интелигентност ще разбере какво съм искал да кажа без да навлиза във формалните детайли какво точно била казала авторката. Ясно е, че авторката не е използвала думите "няма да имам дете защото диванът ми е голям", но по значение е достатъчно близо. Не, че нещо, де...

25.   Няма нищо по - хубаво от това да те събуди сутрин с целувка детето (децата), както и няма вещ, която да може да направи нещо подобно. Деца не се радват толкова на материалнто - на тях им стигат и по - простички неща. Разбира се, че трябва да ядат и да са облечени, но това не е толкова скъпо. И освен това не приемай работата си като даденост. Тя е само средство за препитение. Чудесно е, когато може работата да е по сърце. Представи си ситуация, в която работиш за голяма заплата, правиш семейство, деца и след някоя и друга година оставаш без работа, без пари. Би ли могло да е грешка това, че си направила семейство, че си родила деца?
Горе главата и успех!