Споделена история от Семейство

Луда ли съм .. :(
Здравейте!
Имам си приятел от близо 2 години. Много сме щастливи, живеем си заедно чуствам се много сигурна в него, разбира се с родителите ми с приятелите ми всички също много го харесват. Не е съвършен но е прекрасен. Разликата ни е големичка но не ни е пречка, аз съм на 22 той на 38... Все още уча но е последна година а той си има много сериозна работа. Напоследък говорим за бъдещете и за бебче... Почвам да се улавям че постоянно говоря за това пред близки и пред него, много мисля за това, мечтая си какво ще бъде... смисъл такъв че си планувам нещата - изледвания преди това (защото е планувана бременност), чета си разни сайтове за отглеждане на деца и подобни неща.. Той не говори толкова много защото казва че големите приказки напред не са на хубаво, но казва че много иска да стане баща и да създадем семейство.. Една близка ми каза ти си много влюбена, много си се променила заради него, постоянно гледаш да си около него.. и ме попита не бързаш ли с дете(смисал че съм влюбена и съм с замаглено виждане на нещата колко е сериозно и как може да съжалявам ако стане нещо).. Майка ми също ми каза не говори толкова много за това че не се знае утре какво ще стане... Е как да не говоря като го искам толкова много, а и дете желано трябва да се планува все пак.. Много ми е кофти започвам да си мисля че е вече прекалено да говоря толкова много за бебе и да мисля толкова много за това... всеки ден... Откачам ли или е нормално :(

Коментари

2.   Не виждам нищо толкова притеснително, стига да не се превърне в идея фикс, която да обсеби съзнанието ти - това може да има вредни последствия върху връзката ви като цяло. Хората, особено ако са суеверни, понякога предпочитат да не говорят много за нещо, преди да е станало. А и бебетата не стават с говорене :) Просто си решете двамата с него дали сте готови за това, защото не е едностранно решение - планирай бременността, чети, за да си наясно с нещата, касаещи родителството, но не прекалявай с приказките на тази тема - нека първо се получат нещата и живот и здраве бебето да се появи на бял свят. Успех!

3.   Не, не си луда. Щатлива си, но трябва да се съобразиш и с приятеля си. Не му натрапвай тази идея за бебе постоянно, говорили сте - съгласил се е, добре. След като е от хората, които не обичат да говорят "преди" събитието недей да ръсиш под път и над път за бебе.
Обсъдете го спокойно и решете кога, как и така нататък, но моят личен съвет към теб е да изчакаш докато завършиш.. намери си работа и тогава, след като и двамата имате постоянен доход можете да мислите за бебе.