Споделена история от Семейство

Мисля, че баща ми си има любовница
Здравейте! От доста време мисля да напиша моята история тук и да Ви поискам съвет.. Значи от доста време мисля, че баща ми си има любовница.. Тийнейджърка съм, не съм толкова малка и вече разбирам всички неща.. С майка ми от няколко месеца се карат адски често за какво ли не, но главно за пари. Но това не е единствения проблем.. Преди няколко дни бях близо до баща ми, а той беше на лаптопа си. Започна да пише някакви целувки и да си пишеше с някого.. Опитах да прочета какво си пишат, но не успях.. И преди си беше оставил скайпа включен и аз просто погледнах и видях хронологията, че утре щял да излиза и какво ли още не, да се срещнели и т. н, но не смятах, че е жена * беше със сменено име- мъжко *. Веднъж си играех с телефона му и без да исках влязох в листа му с обаждания и доста често беше звънял на човек, със същото име както на скайпа.. Ок, сигурно ще кажете, че вече ме гони параноя, но просто познавам повече от приятелите му и със сигурност няма такъв със същото име. Той доста често уж на шега ми вика, '' Ти не искаш ли да сменим майка ти, само ни крещи и на двамата''.. Наистина майка ми ми вика доста често, но.. Те дори бяха на косъм от развод, но не поради тази причина, и само аз ги разубедих. Веднъж пак при спор чух майка ми как му казва: '' Ти май си имаш любовница'', а той твърдо отрече.. Направо вече не знам.. Моля ви да ми дадете съвет..

Коментари

1.   Ами има си човека, какво да се прави. Сърцето не търпи разумни доводи.

2.   Може майка ти и тя да има любовник!??

3.   Този мъж да не би наистина да е мъж? Не изключвай тази възможност.

4.   И да си има нищо не можеш да направиш. Това не значи, че ще тръгне да се развежда - нямаш представа колко хора на подобна възраст водят паралелен живот.

5.   Обади се на въпросния номер и ако ти вдигне жена - сама знаеш отговора (всъщност има и по- лош вариант, така че дано да е жена). След това говори с баща ти - ако много време се отлага става по- зле - отчуждение, още скандали... Не настоявай вашите да живеят заедно, ако те наистина не го искат няма да е добре - насила хубост не става. Понякога е по- добре да са отделно - тогава може и да осъзнаят какво са загубили. Но ако стане прекалено късно и се натрупат много негативи може и да не могат да живеят заедно. По- добре е да са отделно, отколкото да се карат непрекъснато, да се мамят и цялото време да има някакво напрежение. Поне ще си запазят уважението.
А любовниците обикновено са следствие от нещо, което е ставало в семейството, а не причина да става нещо в семейството. Колкото и да ти е трудно не ги съди - има друг за тази работа (оня горе). Ако можеш им помогни да направят така, че да е по- добре от сега.
Успех!