Споделена история от Семейство

Леля ми е клептоманка
Здравейте! Моят проблем е леля ми ,която е клептоманка. Проблемът изглежда неин,но всъщност е мой,защото тази жена всеки ден ми е на гости и всеки ден ми изчезва по нещо. Не мога да не й отварям,гледам да съм постоянно до нея,наблюдавам я,но само да си обърна гърба,да отскоча до тоалетна и вече нещо е "потънало" в джоба й.Търпях,казах й,че не мога да търпя това.Тя се обиди,до последно отрича да е "взела" нещо мое и историята си продължава.

Виждала съм мои неща в къщата й,но тя минава с лафа"Не едно магаре се казва Марко" и "Това си е лично мое,аз съм си го купила от еди къде си"...Преди два дни беше за последно в къщи и изчезнаха ключовете за вилата и слънчевите очила на съпруга ми.Просто не знам какво да му кажа вече,знам че ще се ядоса,а не мога да си позволя да му купя нови,защото все пак са си скъпички.

Камери не мога да монтирам,защото не искам да живея като в БИГ БРАДЪР.Просто се чудя какво да направя...

Коментари

1.   Обаче това с камерата е най-добрия вариант.Дори можеш да вземеш назаем от някой и да и направиш капан.Идеята е след това да й докажеш,че тя е виновна и да не си измисля оправдания.

2.   Можеш и да сложиш в стаята компютър/лаптоп и камера към него, която да е активна и да записва, когато леля ти ти е на гости.

3.   Седнах да пиша по моя въпрос.Значи,леля ми в момента остана да спи в къщи,защото са се скарали с мъжа й и той я изгонил.Та,говорихме,рева ми,вечеряхме,гледахме и сериалите и тя си легна.

Аз поостанах на компютъра.Реших да проверя този път какво ми е отмъкнала(дойде с един огромен сак),уж за ден-два!Току що го проверих и намерих-снимка в рамка на мъжа ми,едно плюшено слонче(мое),икона на Св.Мина,един свещник,пепелник,една книга на мъжа ми,шапка,ръкавици,бутилка ракия(домашна,на мъжа ми),хавлия и буркан кисели краставички. Отгоре е покрила нещата с някаква нощница.

Какво да направя?Да призная ли,че съм й проверила багажа и съм си разпознала нещата?Иначе ще трябва да се сбогувам с тях!А и мъжа ми много ще се ядоса вече!За очилата още не знае.

4.   най - добре си сложи камери и кажи на мъжа си какво става така ще е най - добре защото ще стани така , че ще ти открадне целия дом без да се осетиш .

5.   хахахах, ужас и кисели краставички чак. абе я си взимай нещата и я изгони. крадла нагла. не я пускай повече в дома си. кажи й да ходи да се лекува!

6.   Имам си клептоманка в къщата и знам за какво става дума....На мен ми изчезваха дрехи, вещи, докато накрая чашата преля ! Последваха скандали , аз бях заклеймена като неспаведливата обвинителка ,клептоманката бе изкупителната жертва, ужас някакъв! Тя отричаше! И ,воала,няколко месеца по -късно,намерих доказателство,черно на бяло,че тя е крала от мен ! Едновременно почувствах облекчение и гняв ,но задоволството надделя-разкрих я публично:))) Тя отново отричаше...Бях готова да сложа камери,преди да я разкрия,така че,моя съвет е -направи го,покажи и ,да се види отстрани,да се засрами /не че това ще помогне на състоянието и,просто може да не краде вече,но от ТЕБ само:) При тях е типично да отричат,да намират извинение,измъкват се. Но най-добрия вариант е да и покажеш как изглежда самата тя ,когато краде.
Успех!

8.   Ако аз бях на твое място, много отдавна щях да и кажа, че тя не е повече желана в моя дом. Щяла да се разсърди - още по добре! ..
Такива хора, не ги допускам до себе си. Имам си достатъчно мои проблеми, че да оставя нкоя крадла да да ми добавя още.

9.   Сложи камери и после й покажи заснетото. Клептоманията е болест и й кажи да се лекува! Ако продължава така тя може да ти открадне и ключовете и да не можеш да си влезеш в къщата. Вместо да я гониш й помогни да намери помощ и да се лекува!

10.   Тази жена (леля ти) има сериозна болест.
Не вярвам да се оправи, така че намери начин да не ти влиза в къщата.
Имах такива съседи и знам какво е това клептомания.
Бащата и двете му деца бяха такива, те не влизаха в дома ми и даже не се сърдеха, че не ги пускам. С майката нямаше никакъв проблем.