Споделена история от Семейство

В тях е много мръсно
Здравейте! Имам сериозна връзка от 3 години и приятелят ми живее с майка си. Живеея отделно от тях. Не искам да навлизам в други подробности, но една от причините да не искам да живея у тях с майка му е и меко казано отвратителната хигиена, която се спазва в тях. Има малък шанс тя да ни освободи жилището, но аз съм притеснена за това, че приятелят ми е свикал да не обръща внимание на кълбата с прах, на паяжините, на немитите от 2 години прозорци и дограма… Честно казано толкова е лоша хигиената у тях, че понякога, колкото и грозно да звучи, ме е гнус да седна на масата или да използвам приборите. Винаги намирам начин да избърша масата поне два пъти едно след друго. И това явно си остава единственото бърсане до следващото ми отиване, защото тогава пак цялата е в засъхнали петна, трохи, прах и остатъци от храна. Едва го научих да я почиства след ядене.
Иначе приятелят ми е чистоплътен, обръща голямо внимание на личната си хигиена. Но у тях не е така. Майка му го е направила мамино синче и го е научила само тя да се грижи за домакинската работа. Той си поддържа само неговата спалня- единственото чисто място в апартамента. Веднъж той ме видя как мета пода в кухнята, не се въздържах, защото майка му я нямаше, а аз щях да оставам там 2 дни и ме беше гнус от мръсотията. Каза само, че майка му чистила много(? ! ),
но не виждала добре и заради това може би пропускала трохи. Той дори не беше забелязал на какво приличаше целия под…
Не знам как да му кажа, че у тях е много мръсно. Притеснявам се, че той не е научен и ще ми е трудно с него. На няколко пъти съм успявала тактично да го накарам да поизчистим, когато майка му я е нямало. Но е било доста повърхностно. Паяжини има вече дори в банята- ремонт преди година и половина и от тогава може би веднъж или два пъти е мита мивката отгоре и тоалетната и толкова.
Да ви кажа честно ако отида да живея там не знам дали 2 дни ще ми стигнат да изчистя. Прозорците са толкова мръсни- целите в засъхнала мръсотия, наслоена на пластове. Имат щори, били някога бели- на пластове прах по тях. Още началото на тази година майка му ми показа, че си е купила от четките за почистване на щори- е, явно са си с опаковката все още. Тя самата е доста нечистоплътна. Работи на прашно място, но след работа никога не се къпе. Косата често е мазна и ми се е случвало да я усетя как силно мирише на пот. Всичко това няма как да го кажа на моя приятел. Притеснява ме това, че не знам как да му намекна, че се погнусявам да оставам в тях. И да го накарам да престане с тези навици на 12годишно дете- да чака мама да изчисти. А да започне и той да участва в домакинските задължения.

Коментари

51-56 от 56

53.   живеем в реален свят. Още не е влязла в чуждия дом и нарича собственичката му "пречка". Като си има дом, да си седи там и да си чисти, а не да си прави сметки за чуждо!
Хитрана обиграна! Дано си намери майстора!

54.   до 52 - дом си има, ама ще праща жената на село, че не можели да си позволят наем. Като е така ще наляга парцала. Аман от нахалници!

55.   Номер 50 е права но само до там че тона все пак е домът на свекървата. Ако иска ще си чисти ако не иска няма.
По този въпрос авторката няма думата. Да може да се опита да повлияе положително, рискуват да се разболеят ако не чистят но въпреки свекървата е господар на дома си. Тя решава дали ще чисти. Или подрежда.
Свекървата не е длъжна да се съобрязява с комфорта на авторката..
Авторката ше си чисти в дома.

Но не съм съгласна, че авторката е нагла интересчийка.

Пак ще напиша като не чистят е лошо за тях самите не толкова за авторката.

56.   Не се ли разбра защо авторката реагира така? Защото усеща какво я чака, ако заживее с мъжа. Цялата тази красота ТЯ ще я чисти.

Да, ще им "покаже как се прави" (както предлагат на горе), ще повтори, ще потрети и... цял живот тя ще го прави. Мама ще се успокои, че има кок да го прави, мъжът все така ще мисли, че не е негова работа, къщата сама се чисти, че на жените страшно много им харесва да домакинстват...

Докато са само двамата, а мама още е в движение, може би няма да е така натоварващо. Но идват децата, родителите падат на легло, тя ще чисти вече за 5-6 души, отделно ще ходи и на работа.. И така ще ѝ мине животът само в битовизми, без нищо хубаво да разбере от него.

Мисли се в перспектива за такива неща. Или го стягаш да върши вкъщи каквото и ти, или край.

57.   до 56 Каква мъка! Животът й ще мине...
Като не иска, да си отиде у тях, а не да се натриса в чуждия дом и да нарича собственичката му "пречка"!

Правите се на ударени - иска да се намърда в чуждия дом и да командори!

58.   Така е. Като иска да й е чисто да си отиде в свой дом и да си чисти.

Може пък той да иска да му е мръсно.
Мъжът и майка му все пак са си в дома.
Кара ли я свекървата нещо да върши.

Свекървата си е в дома и тя решава дали ще чисти. Като не чисти то си е за нея.

51-56 от 56