Споделена история от Семейство

Моят мъж не иска второ дете и не казва причината
Здравейте,

Има подобни теми, но прости искам да споделя, за да ми олекне малко. Моят мъж не иска второ дете и не ми дава отговор. Първо беше, защото има време, а после, че не иска. Миналата година каза първо, че категорично не иска второ дете. Аз се разстоих разбира се и той ме гушна и каза да не мисля за глупости... Не знам какво да мисля, не съм пълноценна в момента...

Благодаря.

Аз

Коментари

1.   Това е някакъв вид егоизъм. Явно не желае да поема повече отговорности, да се натоврва финансово и т.н., с една дума- да си нарушава спокойствието.
Вярно е,че много семейства имат в днешно време по 1 дете ( например при мен), но това не винаги е поради липса на желание. В повечето случаи се дължи на някакви проблеми от финансов или жилищен характер. Но ако ти нямаш такива притеснения, е добре да имате друго дете. Това е голяма радост в къщата, детето ви няма да расте само.

А и, макар да не ми се иска да го казвам, всичко става в тоя живот- всеки божи ден загиват млади хора, катастрофи отнемат хиляди млади живота...
Каква гаранция дава животът на семействата с едно дете?Че е недосегаемо ли? Няма такава... Молим се Бог да ги пази. Аз исках друго дете, но имаше десетки причини да не стане това, куп битови проблеми... А желание имах... Вижте кои имат по 2 деца- уредени жилищно от родителите млади семейства. Колко семейства на квартира могат да си позволят 2-ро дете?

Говорете със съпруга си много сериозно. Само това е начинът, а най-важното е,че искате да имате дете. Какво по хубвао от това>

2.   Има много вероятни причини. Ако отглеждането на първото е било трудно, без помощ от родители, което ви е ограничило откъм контакти, свободно време и т.н. Едва чакат детето да порасне, за да се почувстват отново свободни. Някои мъже смятат, че са си изпълнили плана, като са създали едно и не искат повече. Други осъзнават, че повече деца носят и повече отговорности и се страхуват от това. Знам, че звучи егоистично, но наистина мислят така. Поради тези причини и ние имаме едно, макар че и аз като теб исках и искам второ.

3.   Щом е толкова категоричен, значи наистина има причина и тя може да е напълно основателна. Според мен не отказът му за второ дете е големия ви проблем сега, а липсата на диалог. Трябва да намериш начин да го предразположиш да споделя. И ако успееш, може да обсъдите мотивите му, и евентуално да промениш решението му.

4.   Благодаря. Относно коментара за водене на диалог помежду ни, това го има. Ние си говорим за различни неща, за работа, за това къде може да отидем, какво можем да променим у дома и т.н. Но за дете не иска да говори. Не съм се отказала, просто в момента ми тежи. Колкото и да не искам да вярвам, може би наистина иска спокойствие и не иска повече отговорности. Устроени сме и това не е причина. Надявам се и чакам.

5.   Номер 1съм....Не искам да ти тълпявам неща, които може би нямат нищо общо с истината, но ти си длъжна да провериш и дали няма друга жена в живота му.
Това може да е една от възможните причини да не иска друго дете.

6.   Ако беше причина друга жена, едва ли щеше да се прибира и да ме кара да се чуствам като принцеса...

7.   Ами дано да си принцеса, но някак картинката, която описваш не е точно такава.
И не забравяй- много мъже играят театър пред омръзналите им съпруги (подаръци, цветя, ....) за да не ги заподозрат в нищо, а всъщност си разиграват коня зад гърба им.

Какво ще каже на любовницата, как е направил това дете, като я уверява, че от години не спи с жена си....То смешно....
Ако обаче ти е по-лесно да си затваряш очите. Ок, стискай ги, не боли....
И все пак- ДАНО не това е причината. Но някак лиспата на обяснение ме навежда на тази мисъл.....

8.   Да, и аз се не виждам причината. Не може да правим секс почти всеки ден и това да му доставя видимо удоволствие, а не да е просто чукане... Да прави секс с мен, иска екстравагантни неща в секса и това и на мен ми харесва, но понякога си има и пасивни моменти..., това не му харесва.

9.   Бе за какво ти е второ дете? Не се самонавивай. Ще си пер пъти по-зависима и несвободна. Я си живей жвота и не се вкарвай в глупави рамки!

10.   Браво на номер 9

11.   Баща ми беше същият. Аз много исках сестричка, майка ми много искаше второ дете...един ден го попитах ""защо" и той ми отговори "просто защото те обичам страшбо много и не искам да т деля с никоги другиго""......

12.   стига сте вкарвали бръмбъри в главата на жената! Вие с вашите мъже-неверници в такъв филм сте се вкарали, че вече под кол и въже ги търсите и сте готови да натрапите налудничевите си идеи на всяка жена, която има някакъв проблем с партнъора си! Само гледате да създадете проблеми на хората!
Конкретно до авторката - спокойно! Мъжете мислят различно от нас. Говори с него, вероятно се е почувствал пренебрегнат при предишното ти раждане. Ние носим 9 м. децата си, после държим в ръцете си бебчето, плодът на нашата любов и често забравяме партнъорите си в резултат на свръхинстинктите си. Поговори с него, дали се чувства пренебрегнат, дали си се променила след раждането и си станала мамче... има книги по темата - това е проблем на много двойки. Ако например пред детето ти наричаш мъжа си не по име, а като „тати„, а той казва „отиди при мама, мама това и онова„, значи сте типичен пример.
Ако сте материално добре, значи причината е именно там - той не иска отново да се конкурира с бебе (като знае, че ще загуби), не иска цялата суетня около бебето - роднини, бебешки партита, кръщанета. Ако детето ви е трудно, не иска и да има още занимаване вкъщи... може да има и тежка работа и просто да има нужда от спокойствие
Просто ние отговор не може да ти дадем! Говори с него съвсем спокойно! ! !
Едно мога само категорично да кажа - ЧОВЕКЪТ СИ НЯМА ЛЮБОВНИЦА! ! !
Успех

Мари

до номер 9 - решението за дете е лично и много съкровенно. Много подигравателно ми звучи коментарът ви. Съжалявам, но според мен родителите са достойни за УВАЖЕНИЕ, НЕ ЗА ПОДИГРАВКА!!! Нека всеки сам си решава, но нека да признаем труда и лишенията на родителите, защото точно децата им са и нашето бъдеще! (аз самата не съм родител)

13.   Никога не бих искала да имам повече от едно дете, дори да имам възможност. И едно раждане ще ми е пре-достатъчно. Представям си, като виждам тук какво се говори, какво ще се говори за мен. Може просто мъжът да не иска.

14.   И моя мъж не искаше 2-ро цели 10 г. Винаги си измисляше причини, после някак си се нави и сега иска 3-то:)Успех!

15.   за съжаление и моя мъж не иска 2ро дете и причините са "вече не ми обръщаш толкова внимание "и парите разбира се после училище университети говорим за напред ама то бързо си идва и в тоя пусти живот е доста сложно. споко мила и аз като теб искам много още едно маниче, но.... да се надяваме. а до изневярата повярвай ми не мисля че ти изневерява ако не искаше да спио с теб да но за дте СМЕШНО Е той си те обича и не иска да те дели вече а не смее да си признае
RADOSTINA