Споделена история от Семейство

Не му се учи, не му се работи? Какво да правя?
Ако синът ви, който вече е пораснал и е на 20 години не иска да учи - студент, но с много лош успех, едвам я кара.

Нито да работи. Лично аз му намерих работа като сервитьор в едно заведение, но отказа. После му намерихме работа в един цех срещу нелошо заплащане, но пак отказа. Казахме му добре ти си намери някаква работа каквато ти сам желаеш, но отново не прие.

Нито дори вкъщи да си мръдне пръста с нещо да помогне - какво правим?

В интерес на самият него е да се научи да се оправя сам в живота. Но за съжаление няма никаква мотивация.

Не е доволен от специалността, в която учи, освен че е мързелив, наистина учебните дисциплини не му се отдават, просто се записа ей така да има някаква диплома. Хубавото е, че си е в нашия град и няма нужда от много разходи, но с този успех няма да види края.

Аз не искам от него пари, за радост нямаме финансови проблеми, просто искам да види как се изкарват тези пари, да е полезен да се захване с нещо, по цял ден виси пред компютъра и гледа мачове. Няма приятели не излиза никъде. В никакъв случай не бих казала, че е лош човек, но просто е ужасно мързелив.

Ясно е, много грешки са допуснати, за да се стигне до тук. Ама се е стигнало.
И сега какво?

Коментари

51-89 от 89

54.   38/53, съжалявам да прочета че няма положителна промяна. в такъв случай можеш да направиш 2 неща:
- за извадиш ограничителна заповед и да го изгониш. ако дойде - полиция и съд, без обаче да омекваш и да оттегляш жалби. не казвай, че не помага, защото не е така, такива лекета обикновено са мъже само пред баби, а пред полицията са мирни и по-ниски от тревата.
- другият вариант, към който прибягна навремето моя роднина в подобно положение: отиде в старчески дом и му остави жилището да прави каквото ще.
няма как да го превъзпиташ на 27-28 г. или колкото там е. за съжаление не можеш да поправиш годините на лошо възпитание и не виждам какво друго би могла да направиш, освен да признаеш пред себе си, че си се провалила като родител и да се откажеш. щом е избрал такъв път, значи това е неговият избор, крайно време е да си носи последствията.
Ж44

55.   Много лоща ситуация, можеш да си извадиш ограничителна заповед, то при такъв син по-добре да нямаш.. Не си му длъжна вече, като няма уважение-отписваш го.. Много е лошо, че ако те види може да те набие, носи си някакви предпазни средства..

56.   Е, как какво, Авторке? Не го вини, аз също съм мързелив и не си мръдвам пръста за нищо вкъщи, нито да си хвана работа. Гледам мачове, ям си чипс, пия си пира и си живея живота-какво ми пречи?
В момента дори си живея у нас, родителите ми работят високоплатени работи и изкарват солидни заплати-за какво ми е на мен да работя? Сега те си ми угаждат, дават ми пари, дават ми всичко, което поискам, и изобщо не се оплакват и не мрънкат, както вие правите, а като умрат, ще им наследя обработваемите земи в Южна България! Така, че няма да има останал период, във който да съм на "празно"!

57.   Лоша услуга е това, всеки сам трябва да си изкарва хляба, независимо колко взимат, все пак са техни. Аз незнам как не те е срам така да лентяйстваш. Поне вкъщи трябва да и помагаш.

58.   Мда 54 може и да е така. Настаних мама в дом, аз напуснах дома си, търпя си болежките някак си. Но син ми и грам желание няма за никаква промяна освен искам да се прибереш у дома, за да го храня може би, което само по себе си е малоумно защото аз вече не мога да работя като преди.

59.   Човекът се ръководи от два свръхсилни инстинкта сексуално либидо и алчност. Ако не е алчен няма да се стреми към нищо. Ако не му се прави секс, а му стига само да лъска пред компа пак. Трябва да го следиш не му давай възможност да лъска, така ще се принуди да си дигни дъ-то и да си намери някоя, която ще го контролира и ще го кара да работи за нея.

60.   59, голяма глупост. Човек не се ръководи само от 2 инстинкта. А ти ако се ръководиш само от тези, направо те съжалявам. "Разни хора, разни идеали" е казал Алеко Константинов. Всеки човек е различен. Но безспорно живеенето като ш*бан паразит е недопустимо за висши същества, каквито претендираме, че сме.
И за това са виновни най-вече родителите. Защото позволяват подобно поведение. Ако всички мързеливци, които тук писаха са при мен само за 1 месец, ще забравят какво е това мързел.
АКАТИМ

61.   Ако мене ме питате - психологът си е психолог, може да го заведете, може и да открие нещо, може и да не открие. По-важното е да го накарате по някакъв начин да има социални контакти лице в лице, ако ще тези срещи да са свързани с сбирки на геймъри или друго каквото прави на PC. По този начин може и да си хареса някое девойче или да попадне в група от хора със сходни интереси и да излиза повече. Така или иначе той ако си намери жена/мъж нали тя/той ще му мели на главата, че сте ѝ противни и иска да са си сами, а вие ще се държите естествено не чак толкова добре с тях, особено ако се чуват сексуалните стонове. На сутринта така леко шеговито, ама и леко строго им казвате, че нещо не сте можели да спите тая нощ. Най-много да я чукне и остави, нещо много често срещано в днешно време, ама поне ще разбере, че секса не е като ръчната и ще иска още. Друг вариант е и тя да е на ваш гръб и да е пълен непокист от вашите забележки - в такъв случай поне ще си виждате сина :). А иначе аз мисля, че се притеснявате за вашето бъдеще - че няма да има кой да ви гледа на стари години. Еми няма да има, приемете го :). А за него - като го прасне живота се някак си ще го изкара, така че можете спокойно да си продължите по стария начин. това което прави го кара да е щастлив - той е свободен, за разлика от вас и мен, които бачкаме по цял ден, за да изкараме пари за ядене, сметки и други работи и най-вече да плащаме данъци на държавата. Аз самият съм зодия Скорпион, е не съм чак толкова мързелив, но съм мързелив. Просто като осъзнаеш, че всичко е един голям shit и че всяко нещо си изисква своето, то губиш мотивация, особено ако си осигурен финансово, пък ако не си и не можеш да се справиш почват едни притеснения от които човек може да заболее, но както и да го мисли човек винаги има вратички за изход - я единия родител ще работи в чужбина и ще праща пари в лошия случай или и двамата. Така или иначе от живота се излиза по един и същи начин, така че винаги има изход :). не е нужно да се притеснява човек каквото и да става - всички вървим в една посока и винаги можем да си съкратим пътя - това му е хубавото, ама лошото е че това няма да е края :D

62.   Нещо много млади хора не им се работи, дори и родителите да имат пари те пак няма лощо да дават, но в случай, че се извършва няква работи всеки трябва да прави нещо, трва да се седи и пред телевизораа, жалко за съществуването...

63.   Аз също съм на 21, но още на 19 преди балът ми започнах работа, която беше доста добре платена. След това ни освобиха всички служители понеже, беше сезонна и доста време нямах доходи, но не разчитах на нашите, а харчех от мой заделени след това пак започнах работа за около година и реших, да уча, но не ми хареса и се отказах, никога не съм бил по ученето. Даже една от причините, да се откажа беше именно това, че не искам да съм на техен гръб и се чувствах ограничен, а бях в друг град и разходите са доста. Сега пак харчех от спестени и свършиха и е време, да започна отново работа и тази статия и коментарите ме мотивираха. Дори това, че не съм им разчитал на нашите за джобни и за храна, пак не е малко и не искам да съм на
чужд гръб. И аз също изпадам в депресии и съм понякога доста мързелив, но чисти вкъщи и мия съдове, хвърлям боклука, простирам, сгъвам прането понякога. Умея да готвя и бих
искал да съм значим в обществото, повечето време съм бил аутсайдер
и затова съм се захващал с доста неща. Като малък, бях доста разглезен докато нашите не заминаха в чужбина и трябваше, да живея при роднини и се налагаше в 3ти клас сам да си пера дрехите и да си готвя понякога, не бях добър ученик или за пример, правих и доста глупости, но разбрах, какво е да си самостоятелен поне малко. Тогава се научих и да беля и пържа картофи с нож (доста бавно беше с хабния нож, но тези картофи бяха най-вкусното нещо, което бях опитвал) Налагаше да се пресичам доста ожевени улици и да поемам сам отговорност над подстъпките си. А когато си перях дрехите на ръка и ги простирах, уханието им беше доста приятно за мен.

Съвета ми към автора/авторката ми е да намерите общ език с него
и да се опитате, да разберете какво за него е важно и защо е в
това положение, какви са му били целите и мечтите, защо се е откъснал от света? Има ли нещо, което го плаши и тревожи и да го мотивирате, да продължи да се бори, като му напомните за мечтата
му, как може да я реализара и има това, което иска. Всеки иска
нещо от този живот, проблема с мързела поне при мен е когато се
отегча и не виждам надеж, тогава ти се иска да избягаш от този
свят само и само, да не губиш повече и да не страдаш, но тогава
повече затъваш. Света сега проста е доста объркан отношенията
на хората, формирането на характера на детския индивид и
приемането му от връсниците, вписването му в околнота среда.
Когато, не бъде приет в средата индивида се разстройва и търси
спасяващ механизъм, за да избяга от реалността. А повечето
родители, не виждат това и не подозира или пак казват на детото
бъди, като тях просто и тн Особенно, като е и съвпкупност с
семейната среда и там проблеми, да има караници и навсякъде
да си не вписан и всичкия свят сякаш ти е крив, чувстваш се обречен
някак си и се чудиш карма ли е това, или просто лоша случайност?
Лично, аз през какво ли не съм минал и честно и аз не се разбирам
вече. Но някак си се получава, понякога светлината в тунела.
Към автора/та заведи го и на психолог, но първо ти отиди и обясни
за проблема за него, като личност и виж почусвай, дали би разговарял на достъпен език с синът ти, защото аз съм ходил при
такива специалисти и се е случвало често повече, да ме объркат
отколкото разберат и пак съм потъвал, имай едно наум.
Постепенно трябва, да го накарате да успее, да се преобщи към
света и не със изхърляне от домът ви, това не е правилно поне за него на този етап. Добре е и баща му, ако не го разбира или не му е отделял достатъчно внимание, да го направи, а не да гледа с пренебрежение към него или да не му пука, да излизат двамата, като намери общ език с него примерно футбола, да ритат и да си говорят по мъжки теми за спорт, жени, да отидат на мач заедно, да пият по някоя бира и тн. Може, да му липсва бащиния модел на подражание примерно при мен нещо такова се получи с баща ми общ език трудно намирам, сякаш той живее в някакъв измислен свят за него в момента на 41г е важно с колко жени ще е и да имат големи гърди, да станел як и такива, а не вижда, колко безмисленно е това за човек на неговата възраст. На мач никога не сме ходили, а за жени никога, не ми е обиснявал сериозно за подход, даже аз знам май повече от него.
Всичко е породени от редица фактори и в разбирането лежи основата,
никой, не иска да е такъв какъвто е в момента.
Има разбира се и хора, които не могат нормално, да бъдат променени
например синът на гжата, който я заплашва с бой и ги тормози с баба си. Такъв човек, трябва да бъде изкаран някъде надалеч от тях, заради агресията му. Със агресивния е трудно, да се разбереш, като бомба с закъснител е. Там трябва, много вътрешна и външна работа и той да го иска, а стигне ли се до там, да е сприхав много той няма вече контрол над себе си, в такива моменти. Имах баба, която живееше с сина си по този начин цял живот я тормозеше, накрая почина на 55-6 г след инфаркт и известно време в болницата. Навремето доста от нашето семейство и роднините ни й говореха, да
го изгони и да се отърве от него, но не го направи и цял живот в
страх живееше, и аз съм няколко пъти на враждата между тях
за никой, не е приятно. Даже и за агресивния, това го прави още
по- разгневен във времето и се погубва. Затова една ограничителна заповед и изгонване при проблем полиция и ако трябва жалба, също и лишаване от наследство. При такива хора мерките, трябва да са строги.

64.   Поздравления към авторката на темата. Осъзнавате че вашето дете има поведение неприемливо за млад мъж. Поговорете и намерете решение заедно без да бъдете груби и да остане вашето дете с впечатление, че е в тежест или не го желаете вече. Можете да вметнете как някой братовчед или роднина на негова възраст е преуспял в учение или работа и сам се издържа. Разпитайте го какво иска от живота, какво иска да работи, как си представя положението след 5 години. И не вярвайте на отговрите, настоявайте да направи нещо по тези въпроси, защото може и да има някакви намерения, но нещо да му пречи да ги осъществи. А до коментара на номер 16 от едно котило момчето отишло в друго котило. Аз съм с такъв мързел без амбиция и детенце чакаме, но живее при мен и го търпя, ако можех да го върна на майка му, но уви.

65.   Тази пък, 64 номер. Нали, много умно тръгнала и накрая какво: 'Аз съм с такъв мързел без амбиция и детенце чакаме'. Е нали си много мъдра бе жена, уж много го разбираш живота, ама си надула корема от 'такъв мързел'... Пък си тръгнала акъли да наливаш...

Към автора: емиии.... сами си осъзнавате, както си и писал в края на темата си, че много грешки сте допуснали. Просто всеки трябва да си яде това, което си е надробил. Включително и родители... всъщост най - вече. То ако ставаше така с магия... ми така де, какво очакваш, някакво магическо заклинение ли да ти кажем, което да поправи всичките грешки, които сте допуснали... То хубаво поне, че го осъзнавате това, че сте доспунали много грешки...

66.   За разлика от номер 65, констатираща грешка и съвет да се яде попарата, аз посъветвах авторката, защото имам опита да вкарвам подобен типаж човек в правия път и когато тези мързеливи хора са в депресия или имат проблем сами няма да осъзнаят, че този застой не им е полезен. И какво като съм надула корема, нали е мъж този човек, възпроизвежда се естествено. Все ще му дойде акъла в главата.

67.   64/66, не си права, на някои никога не им идва акълът. за съжаление когато родителите починат или вече не са в състояние да дават, паразитите се пропиват, стават клошари, накрая умират в мизерия. имах такъв роднина, и жена му беше същата, повярвай, краят не беше приятен за никого, най-малко за децата им, които са учудващо свестни на фона на родители - боклуци

68.   №18 и си прав, и не си прав.
Прав си, защото не е хубаво човек да бъде изоставен от родителите си, но не си прав като отмъщаваш. Ти ги мразиш сега(мразиш това, което те са ти причинили), същевременно вършиш същото, което си намразил у тях. И "звезди да ти свалят" от небето... те родителите са такива, един път те натирват да си безпризорен, за да видиш и другата страна на живота(сиреч мотиката), друг път те величаят. Но ти ако си истински син пускаш това... за звездите покрай ушите си и си ги обичаш и тачиш като твои родители.
Ако досега не си го разбрал, може и Да не ти се отдаде друга възможност. Просто размисли, защото живота е много кратък.
----
Ще ти напиша нещо собствено. Имам една снимка снимана някъде, на фона на една стена как галя едно малко кученце. Изобщо не съм видяла, че на стената някой е написал точно това "живота е твърде кратък" и това е излезнало на снимката. И сега след толкова години като се разровя из живота си, ще ти кажа точно това - безмислено е да мразиш, просто се научи да обичаш.
Дано Бог да е с теб да ти помага.

А към авторката, защо не опитате да се свържете с общината където живеете да ви помогне във вашата ситуация. Самата община би могла да организира нещо за младежи като вашия син, защото общините вече имат за цел да подпомагат хора като вашия син и програмите им са (или ще бъдат) координирани със съответен университет.
Дано да помогне и на вас и моля, пишете пак дали има ефект.
Заради други хора в такава ситуация.

69.   Темата е за работа, но най-използваните думи в темата са "ПАРИ" и "лв. "

70.   Ми 69, то за какво е работата бе? Естествено, че за пари.

71.   Хранете го в къщи, но спрете да му давате каквито и да е пари. Ако иска нови дрехи или нещо друго, кажете му да се хване на работа и сам да си изкара парите за тях.

72.   Авторке, и аз бях в твоето положение.... Пълнолетен синът ми не искаше да работи, длъжна съм била да се грижа за него след като съм го родила, заяви ми че ще ми държи сметка на парите които изкарвам... ако не му изпълнех желание-проявява агресия.... говорих с познат за това и в резултат замених голямото си жилище за 2 малки... и ще не ще се оправя сам... дори ми каза че по рано е трябвало да го отрежа за да мисли по разумно. Говорих с позната адвокатка, която ми каза че има много дела в които силно загрижените майки. които оправят всичко проблеми на синовете си, като като наближат около 30 години и не работят после тръгват по затворите.. каза ми да го отрежа от мен да се сблъска със суровият живот и само така може да влезе в пътя. Просто твърдо и ясно ми кажи с удар по масата да се справя сам и не му давай пари... сам да си ги изкара.. само тогава ще се промени, колкото по рано толкова по добре. Аз много страдах със синът ми... заповядваше ми всичко да му върша, да му давам пари защото съм го родила.... бъди твърда като мен

74.   Аз съм един от тия безотговорни нехранимайковци.
На 27.

Авторке, ако беше малко по-буйна като малка и не слушаше античните традиции на мама и тати за брак и труд, щеше да разбереш стойността не на труда и на семейния бит, а красотата и спонтанността от собствения си мързел и нямаше да караш детето си да търси 'работа' за да се трепе за другите, а щеше да го оставиш да прави каквото си иска и да ти разбие всички представи, както ти щеше да разбиеш онези на вашите, ама прекалено много ги слуша, за което искрено ти съчувствам.

75.   браво, 74, човек трябва да бъде себе си, какво е модерно да се казва по захаросаните списания, да слуша сърцето си, да следва мечтите си и пр.
имам обаче въпрос: какво ядеш и кой ти плаща сметките докато ти блажено мързелуваш?

76.   75,

Значи аз трябва да отговарям, че мама и тати не могат да ме отглеждат след като са ме родили?

77.   76 - случайно да си чувал, че мама и тати имат отговорност към теб до 18 год. или докато учиш няколко години след това? Отделно мама и тати не са вечни, един ден рано или късно ще трябва да се оправяш сам. Очевидно обаче мама и тати са се провалили във възпитанието ти и за това ще трябва да дондуркат 30 годишното си бебе. Такива като тебе ги оправя единствено гладът, за бой вече е късно.

78.   Изчетох цялата дискусия и ми се иска да изразя и своето мнение.
Съчувствам на авторката, защото е болезнено да видиш детето си в трудна ситуация и да не знаеш как да му помогнеш.
Според мен протекцията върху децата трябва да е много внимателна. Трябва да ги учим от ранна възраст да бъдат самостоятелни, да не са зависими от нас. Криворазбраната майчина и бащина любов създават търтеите.
Моят съвет е следният: Като начало - разговор. Ясно и категорично казвате, че през следващите 2-3 месеца ще продължавате да плащате сметките, но след това спирате да плащате интернет и телефон /неговите/. Край на джобните. Край на дрехите и обувките. До 1 година може да живеете заедно на ваши разноски за храната и отоплението, но от определена дата той трябва да участва в разходите с определена сума.
Вашите аргументи: нямате достатъчно средства, налага се да заделите пари за вашите старини, тъй като пенсията няма да бъде достатъчна, или пък - искам да пътувам и тъй като работя, мое право е да ползвам парите си. и т. н. Или нещо друго.
Не го гонете - поне засега. Наистина е грубо. Ако настоява да го издържате, поискайте му аргументи - защо вие да работите, а той не. Може всъщност вие да не работите, а той да плаща всичко, нали.
И още нещо: Трябва да стигне дъното, за да се оттласне от него - заведете го на дъното без агресия, спокойно и категорично.

79.   76, значи мама и тати са ти длъжни доживотно, само защото са имали неблагоразумието да те създадат? а когато няма да ги има един ден, какво ще правиш? ще ровиш в кофите? ще си търсиш друг приемник, на когото да паразитираш?
от 75

80.   N79, много меко го подхванахте. Просто трябва да му дадат 2 месеца да се изнесе и да си намери работа и ако не го стори на дадата ще намери пред вратата парцалите и личните си вещи и бравата ще е сменена.

81.   Вие не се ли усещате, че има голяма вероятност 74 просто така да ви е пуснал мухата, че да се изредите да продължите спама, по тази така и така безсмислена тема. И без това вече са се минали 3 години откакто автора я е пуснал. Едва ли още я следи.
Ако някои от вас има такъв проблемен човек вкъщи да си решава проблема според възможнистите и капацитета си.
Универсално решение за този проблем няма. Тука като се чоплите в интернет не си помогате, а само си губите време в мрънкате и излишни емоционални словоизлияния.
Ако така си докарвата допамина са деня.. не знам, наистина сте за оплакване.

82.   Здравейте и аз в къщи имам един такъв младеж и мога смело да кажа че не е мързелив а егоист. Отгледах три деца сама баща им почина те бяха малки и тримата са различни не е само до възпитание а и до човека. Тези младежи които нямат мотивация искам да попитам а каква е мотивация та на родители те им да плащат ток вода телефона интернет и да ги хранят и обличат...? !? !? всичко това го ползвате нали родителите нямат нужда от помощ от почивка те имат мотивация!!!!

83.   Аз чистя къщи в чужбина и манталитета им тук е не да им угаждат на всяка прищявка както ние правим за да мирясат а им казват "Като имаш мечта, положи труд и си я осъществи"
Стане ли детето на 18, започва да плаща наем в къщи-и това не е обидно. Напротив-прието е за знак за безупречно възпитание. Чрез наема, детето се мотивира да се излезе да живее дори само. Сега плаща 60 на седмица, наема ще му е 100, но ще е без дразнители и ще се научи да се грижи само за себе си което е голям подвиг пред другите
Едно момченце на 13 искало xbox игра'-разхожда кучетата на възрастни семейства които не могат пъргаво да ги разхождат 2 пъти в деня и ето парички от личен труд.
Е България работа за тийнейджъри няма-ще кажат мързеливите. Има има и е много добро начало. Бране на плодове или рози е весело, но и ще ги научи колко трудно е да работиш неквалифициран труд и ще ги мотивира да учат за да се издигнат
За да се стигне до тук обаче ролята на родителите е важна и подходът

84.   Много хубаво 63, но ти май не знаеш в България колко много тинейджъри има, които наистина искат да работят, но наистина нямат възможности за това. Бране на ягоди добре, но това ще става само за тези които са сравнително близо до насъждения... А какво да кажат тези градските? Да разхождат кучета? В България колко хора мислиш, че са склонни да дават пари на някой да им разхожда кучето? В България колко хора мислиш, че са склонни изобщо да дават пари за разни такива дейности, за които хора на Запад масово дават? И по толкова, че един тинейджър да може да изкара чак пък и за xbox игра? И то на 13 годишни? Тука който и подрастващ да заговори за желание за изкарване на пари веднага му се казва: 'Детския труд е забранен', нали, ако е под 16, а ако има 16: 'ееее, сяяя, учи си уроците, има време цял живот да работиш'
А какво ще кажеш за всички тези тинейджъри, а и хора на по 19-20 години, на които родителите им КАТЕГОРИЧНО НЕ ИМ РАЗРЕШАВАТ да работят?
Това всичко ти го пиша, не защото не съм съгласна с виждането ти по принцип, даже съм съвсем съгласна, а защото тук в България действителността все още е 'малко' по - различна. Ти не случайно си отишла да чистиш къщи в чужбина... не си останала тука да търсиш такава работа, нали?

Коментара ми няма връзка с тази тема, но пък твоето изказване ме предизвика да реагирам... някак лъха на популизъм.

85.   Синът ми започна работа преди близо 3 години. Преди това спане и лежане на компютъра, една негова чиния не пипваше, хойкане с приятели.. Вече е на 22-израстна, промени се, отдели се в самостоятелна квартира, помага на нас родителите по-малко. Днес мога да кажа, че се гордеем с него, но преди 4-5 г... не ми се обяснява, що мъка, тревоги, ядове, викове.. Идва редовно, ние ходим при него, обажда се през няколко дни. Не бяхме идеалните майка и татко, но детето ни си пое своя път в живота.

86.   До номер 84
Аз съм 83-Знам че е трудно, но не е невъзможно и както с много други неща, така и по този въпрос е хубаво да вземем пример от развитите държави, които поддържат по-висок стандарт на живот.
За тези родители които даваш за пример, че спират децата си когато споменат работа и ги насърчават да учат-те явно не са в графата която засягаме в момента. Имат си възможност и други виждания във възпитанието на децата
Туризмът на морето е една прекрасна възможност тийнейджъри да продават сувенири. Аз самата през лятото на 18 работих на Слънчев Бряг на блок маси и срещнах супер позитивни хора с които до ден днешен поддържаме връзка. Да спомена -живея на 250 км. от морето
В града-много момичета стават сервитьорки в кафета или помагат няколко часа в магазин.
Една колежка в университета ми разказваше, че е помагала в разкоплите на някакви могили близко до града й като ученичка.
Да търсим оправдания да НЕ направим нещо сме номер 1
Защо аз чистя къщи няма място в темата за мързеливите тийнейджъри които се превръщат във вечен товар за родителите си!

87.   83, в никакъв случай не бих те попитала защо чистиш къщи, нито който и да било друг човек.

Съвсем ясно се разбира какво имам в предвид с изказването си. Твърдо съм убедена, че и ти си ме разбрала, но просто ти е изгодно да извъртиш нещата така, сякаш едва ли не си била попитана 'защо чистиш къщи, а не ги проектираш'... Виждам, че си добре обиграна в популизма и в това да игнорираш неудобните за теб изказвания, но не си мисли, че си непрозрачна за абсолютно всеки.

Виж, ако работеше Тук (в България) като чистачка на къщи, а не в чужбина, изобщо, ама изобщо нямаше да реагирам по никакъв начин на изказването ти.

88.   Аз се изнесох на 21. и от тогава видях как е да си самостоятелен, което е готино, дори бих казал супер. Ходя при майка ми 2 пъти годишно (когато имам отпуск лятото или на Коледа и Нова Година ) приятелка нямам, но и това ще стане. Вече 7 години живея в едно и също жилище Нета е безплатен. Още като се изнесох започна моя истински живот и с приятели сме на квартира, дори си имам една стая. Сега не пускам никой, защото сме корона а позволено е до 2 човека, обаче съм свикнал да бъда сам за момента.

89.   Аз съм на 35 години и също не работя. Нямам мотивация и ме мързи. Живея с родителите си. Нямам приятели, нямам гадже и никога не съм имал. Девствен съм. Наркотици, цигари и алкохол не употребявам.

90.   Вашият син не е виновен. Вие сте го направили такъв. Какво се оплаквате сега.
Не е хубаво да не може да се оправя в живота. Но какво ще стане с него ако остане сам един ден а вас ви няма да му помогнете.

91.   Ами, давате му месец да си намери работа и после му спирате финансите. Как така 20-годишен МЪЖ живее някъде, пък макар и при родителите си и не плаща нищо? Какво общо има доброто ви материално положение, след като детето ви отдавна е пълнолетно? Достатъчно облекчения има. Много негови връстници и участ, и работят, и квартира/общежитие плащат.

Разглезили сте го и сега много трудно ще схване, че трябва сам да се справя с живота. Мачовете и компютрите няма да избягат. Но след работно време. Всички сме така и не сме умрели. Да си изработиш сам това, което ядеш и купуваш е по-сладко и компенсира преумората и всички трудности през месеца.

Странно ми е здрав, прав, млад човек да не иска да се развива сам. Има възможности пред себе си. Направо е престъпно това, което прави. Взимайте мерки, макар и късно, защото ще ревете някой ден - и той, и вие, родителите му.

92.   91, значи 50-годишна жена може да не работи и да живее при мама и тати, без да плаща нищо сама, ама ако 18-годишен МЪЖ не работи, няма кола и четиристаен апартамент в центъра на София и не те черпи да плюскаш в луксозни ресторанти всеки ден, значи няма право да живее и дай да го заколим, така ли!??

93.   Доколкото разбрах жената си работи.

51-89 от 89