Споделена история от Семейство

Попаднах в една задънена улица
За вас това е може би поредната банлна и глупава хлапашка история... но найстина вече няма сили затова искам съвет ... Попаднах в една задънена улица.

Аз съм момиче последна година в гимназията и не мога да се разбера с нашите...
одавна съм видяла и лошите и добрите неща на живота, но с родителите си никога не съм се разбирала, особено с баща ми ... Той живее години назад и си мисли, че аз съм една глупачка в буквалния смисъл на думата...
В момента когато пиша това ме боли адски много, защото осъзнавам, че нямам човек, на когото да разчитам найстина

А баща ми е на 58 години и в нас стават луди скандали, когато се прибера след осем вечерта ... по дяволите имам глава на раменете си, писнало ми е да слушам от него, че съм боклук и че от мен няма да излезе човек... Майка ме разбира, но само до някъде ... и двамата не знаят какви неща са ми се случили и колко ме боли от това, че не мога да разчитам на тях

За тях проблема е защо ще се прибера вечерта, а не защо се чувствам гадно

Минала съм през много неща колкото и глупаво да ви звучи от устата на момиче на мойте години... била съм изнасилвана дори , но наште никога не забелязаха, че аз имам проблеми и че аз също съм човек
не знам найстина как да постъпя вече. В момента ми се плаче и искам някой просто да ми даде съвет, а не да ме съжалява :( До кога ще бъда детето за тях, което мисли само за това кое кафе да обиколи ... писна ми от шибания живот, в който съм...

Коментари

1.   Баща ти не живее години назад, а се опитва да те научи и опази от нещата които са ти се случили и си запазила в тайна.Когато е млад, човек попада в ситуации, който могат да бъдат избегнати, но той още няма опита да се предпази сам.Това се опитват да направят родителите!Споделяй им повече, и осмисли това което си чула от тях.Винаги има два пътя да научиш нещо, ЛЕСЕН когато ползваш опита от чужди грешки, и ТРУДЕН когато правиш всички грешки сам!Успех и умната!

2.   Няма как да промениш манталитета на родителите си, особено на баща си на 58 - дели ви доста голяма разлика не само в поколенията, но и в начина на мислене и в ценностите. Със сигурност твоите родители ти мислят доброто, но методите им са отдавна невалидни и казармени. Минах отдавна през този период, щом завърших средно и постъпих в университет, постепенно се отделих финансово и пак постепенно доказах на нашите, че се справям добре и без тях и мога и да уча и работя едновременно. Е, не ми беше лесно, много от удоволствията на моите връстници останаха далеч от мен, но изпитвам гордост от постигнатото. Другото хубаво нещо е, че се поучих от грешките във възпитанието на родителите ми и сега с двете ми дъщери се разбирам добре.

3.   МИЛО МОМИЧЕ, ЗАЩО НЕ СПОДЕЛЯШ ПОНЕ С МАЙКА ТИ - ТЯ ТОЛКОВА ЛИ НЯМА ВРЕМЕ ЗА ТЕБ, ИЛИ ТИ НЕ ЖЕЛАЕШ? РАДИТЕЛИТЕ ТИ ПОСТЪПВАТ ТАКА, ЗАЩОТО ГИ Е СТРАХ ЗА ТЕБ И ЗАЩОТО ТЕ ОБИЧАТ. ТАКИВА БЯХА ИМОИТЕ РОДИТЕЛИ ПРЕДИ 20 ГОДИНИ . ЯВНО ВСИЧКИ РОДИТЕЛИ СА ЕДНАКВИ. АЗ СЕГА СЪЩО СЪМ РОДИТЕЛ. ГЛЕДАМ ДА НЕ ПОВТАРЯМ ГРЕШКИТЕ НА МОИТЕ РОДИТЕЛИ, НО СЪЩО МНОГО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ЗА ДЕЦАТА СИ. СПОДЕЛЯНЕТО Е ВАЖНО. АЗ СЪЩО НЕ СПОДЕЛЯХ И ЖИВЕЕХ В МОЙ СОБСТВЕН СВЯТ. ПОВЯРВАЙ - ТОВА НЕ Е ДОБРЕ, ЗАЩОТО СТАНАХ 1 ЗАТВОРЕН ЧОВЕК, КОЙТО ТРУДНО СИ НАМИРА ПРИЯТЕЛИ, ПРОСТО ЗАЩОТО НЕ ВЯРВА НА НИКОГО. ТАКАВА ОСТАНАХ И ДО ДЕН ДНЕШЕН НА 40 Г. НАМЕРИ СИ ПРИЯТЕЛКИ /ИСТИНСКИ/ , СПОДЕЛЯЙ С ТЯХ, НЕ ОСТАВАЙ САМА.

И НАЙ-ВАЖНОТО, СЛУШАЙ РОДИТЕЛИТЕ СИ БЕЗ ДА ИМ ОТГОВАРЯШ, СЪГЛАСЯВАЙ СЕ - НО КОГАТО ИЗЛЕЗЕШ - БЪДИ БЕЗКРАЙНО РАЗУМНА - ИМАЙ ГЛАВА НА РАМЕНЕТЕ СИ И РАЗСЪЖДАВАЙ. РОДИТЕЛИТЕ ТИ НАВЪН, В ОБЩЕСТВОТО, НЕ МОГАТ ДА ТИ ПОМОГНАТ - САМО ТИ И ТВОЯ ТРЕЗВ УМ МОГАТ ДА ТИ ПОМОГНАТ. И НЕ ЗАБРАВЯЙ - ТИ ВИНАГИ ЩЕ БЪДЕШ ДЕТЕ ЗА РОДИТЕЛИТЕ ТИ, И ТЕ ВИНАГИ ЩЕ ТИ МРЪНКАТ И ОПЯВАТ. ОТ ТЕБ ЗАВИСИ КАК НАЙ-ДОБРЕ И РАЗУМНО ДА ИЗЖИВЕЕШ СОБСТВЕНИЯ СИ ЖИВОТ.

4.   Моят съвет е да се отделиш, няма да ти е лесно в началото, но поне ще си далеч от тормоза и аз имам тормоз в къщи и искам да се отделя, но за сега не мога да го направя, но мечтая за това. И ще се научиш да бъдеш самостоятелна и независима и ще можеш сама да се грижиш за себе си, но трябва да бъдеш разумна, да знаеш с кой да общуваш и с кой не, да не се подвеждаш по чужди акъли. Запиши висше в друг град и си хвани приятел и ще видиш че така е по-добре, иначе ще се побъркаш. Вярно е пак ще имаш грижи и проблеми, и ще е трудно, но поне ще се развиваш, а така само нерви ще събираш.