Споделена история от Семейство

Проблем с хазарта
Здравейте!
Ще ви разкажа на кратко една история и се надявам да получа ценен съвет как да се справим с проблема! Имам една приятелка, която има 19 годишен син, който е пристрастен към футболните залагания! Няма оправия, всеки ден я кара да ходи да му зарежда сметката с пари, та той да може да си залага на воля! За няколко години е профукал доста сериозна сума пари (не искам да изпадам в подробности за сумата, но са ужасно много пари) Тя е самичка и не може да се оправи с него! Ако не му изпълни желанието да му вкара пари в сметката, се стига до насилие, обиди и т. н! И това нещо го прави младеж на 19 години! Положението е сериозно и трябва да се вземат някакви мерки в най близко време! Тя е страхотен човек, не искам да страда, и да я бие собствения и син! Дайте някакъв съвет, някой от вас ако е имал подобен проблем, или е изпадал в подобна ситуация, как се е справил? ! Благодаря ви!!!

Коментари

1.   Казва се "хазартна зависимост". Въпросният има нужда от сериозно психиатрично лечение. Има много писано по интернет.

2.   Трябва да изгуби много голяма сума на един път за да се откаже. И това може би няма да сработи. Веднъж почнеш ли с хазарта, няма спиране. Няма край!!! Да се маха от него. Веше е пълнолетен, да го изрита!!! И двамата ми родители да комарджии, караха ме да работя, за да изграят в казината и на машинките. Добре, че избягах. Далече от такива хора, помогни на приятелката ти да се махне. Няма оправия.
Успех!!

3.   Aу!!!
Полиция, жaлбa, огрaничителнa зaповед, нa улицaтa!!!
Щом дотук е стигнaл, някой ден може дa ви извикaт зa рaзпознaвaне нa тялото.
Съжaлявaм, не искaм дa звучa дрaмaтично или дa съм лош предвестник , но достaтъчно дълги години виждaм последици от тaкъв тип криминaлни мозъци.
Спешни и крaйни мерки!
Веднaгa!

4.   Не е трябвало да се стига до тук. Ако той самият не реши да си помогне, нещата ще стават все по-зле и не знам дали друг може да му помогне. Наистина не знам какъв съвет да дам.

5.   Да не дава Господ такива синове....Трудно ще се оправи с него при положение,че е сама..А този така наречен син да вземе сам да си изкарва парите...вместо той да вземе вече да и тава на нея та чак и ще я бие ....тцтцт...здрав бой му трябва

6.   И боя няма да му помогне, губил е много пъти големи суми пари и това не помага! Номер 1, какво лечение, та той няма да позволи това нещо! От Автора

7.   Никой не му е длъжен да му трае зависимостите, да го издържа и да дели живота си с такъв човек. Да работи, да си изкарва парите сам, пък тогава да седне да ги "подарява" на машинките.

8.   Единствения начин е да го изрита от дома си и да направи ограничителна заповед, срещу него.
Така ще го остави да потъне до дъното и ако той сам не изплува ще се удави. Тежко е, трудно е за една майка да изгони сина си, но след като си е позволила да не го научи, като малък, че хазартът е нещо, което е опасно за човешката психика и здраве, точно както наркотиците, необезопасения секс и цигарите, сега едниствения изход е това.
Подхранвайки зависимостта му от страх или съжаление, тя подкопава още по голяма яма под краката му. Той свиква че ще иде при нея и или доброволно, или доброзорно, той ще получи новата сума.
Майките, родителите са тези хора, които са длъжни да възпитат децата си да ги научат как се живее и трябва да не пропускат да им обяснят опасностите, които ги дебнат навън в живота. Такъв е живота, той е една джунгла и ако бедните обикновенни хора сме зайци, трябва от малки да научаваме зайчетата си, как да се пазят от всички хищници в гората. Точно както ги учим как да пресичат улицата, така трябва да ги учим да не се поддават на манипулациите на големите хищници.
Законът е решил, че хазартът не е забранен, то няма и как да се забрани всичко свързано с хазарта, защото животът е една хазартна игра. Риск е да се ожениш, риск е да създадеш дете/деца, защото не знаеш бъдещето и никога не можеш сам да прецениш дали си достатъчно дорасъл да ги възпиташ правилно. В ръцете на родителите е оставена отговорността да възпитат децата си така, че да не се поддават. Да ги научат хем да рискуват в живота, хем сами да могат да поставят граница на рисковете си и когато станат възрастни сами да носят отговорност за взетите решения.
Предложената за обсъждане майка е направила много пропуски в миналото и сега тегли от тях. Не само не е научила детето си да се пази от манипулатори, но и не го е научила да я уважава, той си позволява да й посяга и обижда. Според авторката тя може да е страхотен човек, защото й е приятелка, но според обществото тази жена така възпитала синът си и го е пуснала в обществото да теглят и други хора покрай нея, защото когато тя вече няма възможност да дава пари, твърде вероятно е той да тръгне да краде и насилва непознати за да захранва страстите си. Съжалявам, но не мога да нерека "страхотен човек", майка която е създала дете и го е оставила улицата да го възпитава. Не е положила усилия да го научи, нито как да се отняся с нея самата, нито как да живее що-годе правилно.
Сега с риск да го загуби ще се наложи да го остави сам да се научи кое е правилно и кое не е.

9.   Номер 8, майката наистина е страхотен човек не защото ми е приятелка а защото наистина е такава! Това момиче цял живот се е борила сама! Да, може да е направила някои грешки относно възпитанието му, но няма безгрешни хора! Дайте да не обсъждаме майката. Помолих за съвет с който може да се излезе от тази ситуация! Благодаря на всички отзовали се! Автора

10.   Включвам се доста късно в темата. понеже съм в същата ситуация като приятелката на автора, си позволявам да попитам какво се случи с този млад мъж и майка му.