Споделена история от Семейство

Страх ме е
Здравей те, аз съм момче на 18г.И много, се притесня-
вам, да споделя с когото и да е мойте страхове.
Затова незная, как точно ,но се реших претискан от страх да споделя това с вас. Нещата започват с това ,че аз съм пуло-сирак имам по-малки брат и сестра близнаци. От 5 години на сам, моята майка се претрупва от грижи за нас, толкова много че няма време за себе си. Ляга си често в 23 часът след като се погрижи за всички ни. Често се подлага, на лишения за да може, да има нещичко за мен и година по малките от мен близнаци. Цепим стотинкитина 4, зашото сме бедни хора. След 3 месеца ще държа матура страх ме е от скъсване понеже ако нея взема. Как ще помогна на семейството си , страх ме е от за будещето ми. Моля ви добри хора помогнети ми с коментар!

Коментари

2.   Сядай си на гъза и учи!С друго не мога да ти помогна.

3.   Здравей! Съжалявам, че животът ти е толкова труден. Но наистина се радвам, че има толкова отговорни момчета, като теб на тази възраст! Аз съм момиче, малко по-голяма от теб, и само едно мога да ти кажа- самият факт, че се страхуваш от провал, говори много добре за твоята личност. Не знам как мога да те успокоя, но за момента единственото, което можеш да направиш, е да си учиш. Ще видиш, че няма да те скъсат, колко малоумни хора познавам, които си ги взеха, а и не си бяха мръднали пръста за тях, не е толкова страшно! Упокой се, в това е изходът! Също така помни, че дори да те скъсат( което наистина не вярвам да стане), не е края на света! Ще се хванеш някъде на работа, после ще се явиш на поправки,и така. Винаги има изход и решение! Желая ти от сърце късмет във всичко, и много щастие!

4.   Момче, страха ти че няма да си вземеш матурата е изключително основателен, предвид количеството грешки в поста ти. Единственото, което мога да кажа е, да седнеш яко зад учебниците. Така се взима матура. А след това - път широк, възможности много.

5.   Коментарът няма да ти хареса. Учи!

6.   Ми учи бе пич, учи!!

7.   Едно време и мен ме беше страх, че няма да я взема. Ама нали знаеш какво е решението....просто сядаш и учиш.И всичко си зависи от теб.

8.   АЗ СЪМ МАЙКА НА 2 ДЕЦА - МОМИЧЕ НА 15 Г. И МОМЧЕ НА 24. ОТГОВОРНИТЕ МАЙКИ ВИНАГИ СА ТАКИВА - ГРИЖАТ СЕ МНОГО ЗА ЗА ДЕЦАТА СИ И СИ ЛЯГАТ КЪСНО. УЧИ СЕ, ЗА ДА МОЖЕШ ДА Й ПОМАГАШ - ТОВА МУ Е ЦАКАТА - УЧЕНЕТО. ИНАЧЕ НЯМА ДА МОЖЕШ ДА СИ НАМЕРИШ РАБОТА. И ГЛЕДАЙ ДА НАУЧИШ НЯКАКВА ПРОФЕСИЯ, ЗАЩОТО ИНАЧЕ НИЩО НЕ СТАВА В ТОЯ ЖИВОТ. ИМА ДА ТЕ ПОДМЯТАТ. НЕ ИСКАМ ДА ТЕ ПЛАША. ИСКАМ ДА ТИ КАША ДА НЕ СЕ СТРАХУВАШ, ЗАЩОТО КОЛКОТО ПОВЕЧЕ СЕ СТРАХУВАШ, ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ МОЗЪКЪТ ТИ БЛОКИРА И НЕ МОЖЕШ ДА СЕ СПРАВЯШ С ТРУДНОСТИТЕ. ТРУДНОСТИ ЩЕ ИМАШ ЦЯЛ ЖИВОТ /ЩОМ СИ СЕ РОДИЛ/. НО ТРЯБВА ДА ИМАШ ПОВЕЧЕ УВЕРЕНОСТ В СЕБЕ СИ И ДА БЪДЕШ ПО-ТВЪРД -
ТОВА ШЕ ТИ Е НУЖНО НЕ САМО ЗА УЧИЛИЩЕТО А И ЗА ЦЕЛИЯ ТИ ЖИВОТ. И СЕ ОПИТАЙ ДА ПРЕНЕБРЕГНЕШ СТРАХОВЕТЕ СИ. ЧОВЕК ЦЯЛ ЖИВОТ, КОЛКОТО И ДА Е ГОЛЯМ СЕ СТРАХУВА, НО НЕ БИВА ДАИМ СЕ ПОДДАВА, ЗАЩОТО ИНАЧЕ СТРАХОВЕТЕ ВЗИМАТ ВРЪХ НАД НЕГО И ГО ПОБЕЖДАВАТ. ПОВЕЧЕ УВЕРЕНОСТ И УСПЕХ. СТИСКАМ ТИ ПАЛЦИ ОТ СЪРЦЕ. НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ОТ НИЩО. ЖИВОТА Е НАЙ-ВАЖНОТО НЕЩО И ГО ИМАМЕ САМО 1 ПЪТ - НЕ ГО ИЗЖИВЯВАЙ ПОСРЕДСТВЕНО И В СТРАХ.

9.   Дори и да не вземеш матурта от раз имаш още възможности - нали знаеш, че ограничения за явяването няма. Но е хубаво да се стегнеш и да не ти виси на главата тоя проблем. Иначе ще намериш начин как да помогнеш на семейството си, стига да искаш. А оставащите 3 месеца са достатъчни за подготовка, просто не се предавай и учи.

10.   Не се отчайвай, живота стана труден за много хора . Жалко е ,че много деца преживяват също трудно. На тези които нямат подобен проблем им е лесно и в съветите им. Пожелавам ти да си оптимист, ще се справиш и ще помагаш на семейството си. Винаги има варианти. Не се отчайвай. Важното е,че си момче със съвест, а това е много-важно качество! Успех!

11.   Човече спокойно всичко е наред аз пък живея с брат си защото наще не ни искат баба ни ни гледа аз съм на 18 матурата е направена такаче да може да се вземе с 3 на тото жокер а ти не си глупаво момче много съм беден с пари не мога да ти помогна мога да те окоража защотото съм на същото тегло ей сега някъв бивш затворник ме заплашва и се чудя какво да правя :/ щотото знае че съм бедняк а той по-голям и да го прибия много рпоблеми ще имам :/